Otočný mini potenciometr

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#16 Příspěvek od salora »

To:termit 256 s tím lihem nebo isopropylalkoholem je to už uplně naprd,sice tu dráhu vyčistíš ale pokud je narušená mechanicky jezdcem tak to pak chrastí o to více protože jedeš nasucho to dá rozum ,to s tou kombinaci petroleje a parafinového oleje se mi už zdá zmysluplnější,to WDčko právě podle mě tuto podmínku nahrazuje či splnuje je to mazadlo s čistidlem.Pánové co to zde vehementně odsuzují at to někde zkusí a sami uvidí v praxi ne z teorie že to funkuje.
Jinak děkuji za nabídku /linku z Ebay /kde sice jsem dokonce registrovaný ale jejich služby jsou pro naše podmínky či lokalitu nevyhovující to zaplatím 10x více min, za poštovné než má trimr hodnotu,to snad nemyslíš vážně,já bych šel spíše do potáku sehnatelného někde u nás v eshopu apod. tohle jsem měl na mysli.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#17 Příspěvek od ZVUK2000 »

To WDečko Ti může pomoc krátkodobě. Během chvíle zjistíš že ta mastnota je jako magnet na veškerý bordel a prach :D

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#18 Příspěvek od salora »

V něčem sice můžeš mít kousek pravdy ale v praxi se mě to u jedné HiFi věže starší výroby kterou mám na chalupě /v tvrdých podmínkách/přes zimu tam nejsem a v létě prachu jako máku,nicméně až po ca 3 letech začal mírně šelestit,takže rozdělám nastříkám a další 3 roky pokoj to jde ne ?Jinak bych uvítal spíše něco tady od nás našel jsem z AME kde se znám dokonce s šéfem a majitelem v jedné osobě,pošle mi to i bez nehorázného poštovného v obálce doporučeně musím to ted jen nějak změřit aby to mělo stejnou nebo přibližnou hodnotu.Pořád je to menší čáska jak ten jakýsi sprej ale hlavně lepší řešení ten už mě bez stříkání přežije :
http://qishop.ame.cz/Potenciometr-stere ... 10699.aspx
Jinak těch hodnot tohoto druhu potáku asi moc nebude zatím jsem našel jen 10K a 50K tak si myslím že to bude možná i jedno kterou hodnotu tam z těch dvou použiju

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#19 Příspěvek od KUBO »

Z ebay máš za tú cenu desať kusov, ale to je tvoja vec. Čo ti bráni v tom ten pôvodný vypájkovať? Určite na ňom bude označená hodnota.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Netusim v jake lokalite bydlis, ale u toho linku na ebay zadne postovne ani dalsi polatky neplatis. Proste zaplatis pajdu a mas novy potenciometr.
Je mozne ze nastrikanim wd40 vytvoris z prachu na draze nejakou trochu vodivou majdu a bude to chrcet min, ale o spolehlivosti takoveho reseni si muzes udelat obrazek sam. Tezko soudit co takova chemicka smes udela po delsi dobe s materialy pouzitymi v potenciometru. Bude to zjevne u kazdeho typu jine.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#21 Příspěvek od salora »

To:Kubo no já jsem registrovaný v německém ebay toto je tuším z USA i když by to v podstatě nemělo u nákupu mít vliv tomtu rozumím méně ovšem to že se neplatí poštovné tak to obzvláště u ebay slyším poprvé přiznám se ,navíc neumím EN jazyk a pomocí translatoru zapomen to vyjdou takové nesmysly že to nebere hlava ne tak rozum mnohdy.To ale odkud jsem snad už nemá vliv absolutně při nákupu u ebay ano levnější je to poštovné vždy v té zemi kde se to prodává jinak dle sazebníku na Ebay
Ano vypájím ho snad neposeru a nepožkodím pl. spoj titěrný protože to má tenoučké vlásečnice ale to musím stejně podstoupit ,zda tam dole bude uvedená hodnota je otázkou uvidím.
Hm docela makačka s trafopájkou a odsávačkou ale mám to venku je to 10K a mají to skutečně zajímavě označené jakoby v takovém mini okénku je to celkem 7 spojů dva z toho co drží poták na desce

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

leda z vyřazených podobných sluchátek na SD či bazaru...otočný potencák ze starého cívkače Tesla B400 (myslím ty černé kruhové pro hlasitost a tone) by se asi nenapasoval ačkoli...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

kdyz je na ebay napsano
Shipping: FREE
Ships to: Worldwide
znaci to ze postovne neplatis zadne at uz to posle kamkoliv.
Pozadej nekoho kdo vladne anglictinou, ja pred casem podobne zapasil s nemcinou

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#24 Příspěvek od weed_smoker »

Na vydřenou dráhu pomůže ji přečmárat tužkou tvrdosti 1,ale jen nachvíli.To WD není na tohle moc dobrej olej,může natahovat vlhkost a vyrábět svody.Uvažoval bych spíš o červený leštěnce (zmíněná DIAVA),případně KONKORu nebo SILKALu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Tyhle potenciometry bývají vytvořené lakem na plastové fólii, petrolej, benzín a podobné uhlovodíky ji obvykle zničí úplně.

Za těch pár korun je to skvělá koupě, pro Philips byl dvojitý pot A50K za pouhopouhých 205Kč.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#26 Příspěvek od salora »

Chlapi tak chci sdělit že jsem nakonec poslech /Kubu/ a objednal na ebay těch 10 ks mini potáčků,jenže když mi došli z chine tak sice zprvu optimismus vzrostl a já už měl zato že bude problém vyřešen.Bohužel omyl přišli mě sice mini potenc. s požad. hodnotou ale nikoli pro stereo tz. dual jak bylo uvedeno a vyobrazeno v nabídce ale jen mono tz. obyčejný s jednou dráhou a třemi vývody.Po sdělení že to není ono se mě jen omluvil poslal zpátky peníze a ty pot. co jsem dostal si mohu ponechat takže mě zůstali opět jen oči pro pláč.Nicméně až ted po čase mě napadlo že bych i ten mono mohl použít abych dal ty sluchátka do chodu a sloužili mému účelu.Stejně blbě slyším na obě už ,jedno skoro vůbec takže nějaký stereo mě už nic neříká a ani nepotřebuji .Jde mi o to ale jak to zapojit aby to šlo mono to zn,. na obě sluchátka stejně ?

Odpovědět

Zpět na „Součástky“