Windows neustále hledá aktualizace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#16 Příspěvek od ondoubek »

Nechal jsem to bežet, teď jsem u 156/201 aktualizace. Vůbec se to už ale nehýbe. Ale jsem měl ty aktualizace nainstalovat po částech.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Normálně komp vypni/restartuj, on si restartuje jen ty, který má doposud nainstalený. Pak ho nechej, ať si je vyhledá znovu - najde jen ty, který ještě nemá. Jinak si rovnou najdi aktualizaci označenou KB3035583, to je nabídka na přechod na W10 - pokud nechceš, aby tě votravovala, zruš její instalaci a dej ji "skrýt" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#18 Příspěvek od ondoubek »

Tak jsem restartoval, píše mi to už tak 20 min konfigurace aktualizací se nezdařila, vrácení změn. To jsem ho ani neměl přeinstalovávat, když je s těmi updaty takový problém :(

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od beny66ka »

No až ti to vrátí pusť to znovu a zase se dostaneš dále. A tak pořád dokola. Nedávno jsem to řešil a naprosto stejný průběh. Ale dopracoval jsem se konce. Trvalo to ale 2 dny.

Hlavní důvod proč máš takové potíže a vše dlouho trvá je malý výkon hardware.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Tak tohle znám - to dělá, když se to pokouší narvat přes sebe novější a starší updaty třeba NET Frameworku a rafne se to. Nezbude nic jinýho, než pouštět aktualizace po malejch skupinkách - ono to vždycky vypíše, která se nepovidla. Nejvíc to dělá, když nějaká aktualizace očekává, že najde v systému svou starší verzi a má na ni navázat - pokud tam ta starší ještě není, aktualizace neproběhne a vyhlásí se za nepovedenou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#21 Příspěvek od ondoubek »

Už to najelo, tak to zkusím po 25. Asi už je čas na něco nového, což mi připomíná i to že to nepřehraje úplně plynule ani 480p YT video. Bohužel jediné notebooky/subnotebooky v téhle uhlopříčce jsou ThinkPady a ty stojí moc.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#22 Příspěvek od Temnenebe »

Aktualizace Win 7 je strašná otrava, nejen že se neustále něco stále dokola stahuje a instaluje, ale navíc to celkově snižuje výkon počítače, starty jsou pomalejší, prostě je to na houby. Já sám mám z tohoto důvodu stará klasická XP, aktualizace jednou za uherský rok, počítač je dobře chráněn proti malwaru, spaywaru a všem broukám, je to rychlý a se sedmičkama se to nedá srovnat. Teď jsem pro kamaráda sestavoval nový čtyřjádrový PC s novou deskou AM3 paměti 4GB DDR3 400GB HDD a nová bedna. Ctěl tam Win 7 64 bit, ale co čert nectěl...začaly se stahovat aktualizace a v zápětí se instalovaly. Počítač, který byl do té doby perfekt a skvěle a rychle nabíhal, najednou, jako když utne. Než po restartu naběhla plocha, tak to bylo málem na mrtvici. Vzdal jsem to a ty Wokna jsem po zformátování HDD nainstaloval znovu, ale hned v zápětí jsem zakázal všechny aktualizace, pak jsem doinstaloval grafiku a soft pro základní desku. Pak ještě spousta dalších užitečných programů a taky antivirus. No to je také docela zajímavé téme. Ktarý vybrat, tak aby neobtěžoval stálým skenováním, aktualizací a hláškami. Nakonec jsem si vybral freeware veri Slovenského antiviru Panda, tento program skvěle vyhovuje. Pro aktualizaci Win 7 jsem použil jen servis Pack 1 a Framework 4 Dále jsem nainstaloval Free verzi programu Advanced SystemCare 8.3 Je to skvělý program v češtině a perfektně vás zbaví dalších potíží. Automaticky opravuje registry a vůbec vše, nač si vzpomenete a další výborná pomůcka je, že vám v počítači najde vše zastaralé a automaticky opraví a to včetně ovládačů. Po těchto úkonech, byl nový PC opětv rychtyku a skvěle a rychle nabíhal do plochy. Tak to jsou moje zkušenosti s aktualizacemi pro sedmičky, nechtěl bych je ani zadara !!!!!!

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#23 Příspěvek od ondoubek »

Tak těch 201 aktualizací nainstalováno, uff. Uvidím co se ještě nasbírá časem. Myslím že uptime 20h byl zatím rekord tohoto net(note?)booku 8-)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Tak nevím, poloajťák stáhnul sedmy, nainstalovali jsme je a je klid. Občas něco nabídne, 2/3 jsou blbosti, prostě takový děs jsem nezažil.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od CZJKP1 »

Tady http://download.wsusoffline.net/ je program, který umožňuje si aktualizace stáhnout, uložit na médium a potom, když se provádí přeinstalace systému, tak je stačí už jen nainstalovat (offline). Jsou tam i pro XP, ale jen ve starší verzi programu, což si myslím, že je ideální pro ty, kteří nechtějí už zprovozňovat MS Update...

Vím, že to s problémem třeba ne zcela souvisí, ale třeba by to mohla být možnost, jak nainstalovat najednou větší množství aktualizací bezproblémově.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

@TemneNebe - Advanced SystemCare je dobrej program na čištění PC, i když trpí nepříjemnými bugy, ale první věc, kterou vždycky zakazuju (a nejenom u něj), je aktualizace driverů. Už jednou mě počítač doprasil tak, že jsem měl co dělat, abych to znovu zprovoznil. Nejnovější už dávno neznamená nejlepší, já mám raději ty "optimalizované".

Se stahovaním update jsem u něj zatím žádný problém nezaznamenal, ale zkušeností mám příliš málo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#27 Příspěvek od Temnenebe »

Ano, souhlasím, někdy aktualizace ovládačů (drivers), nemusí dopadnout přesně podle našich představ, hlavně u zvukových a grafických karet. Je vhodné si vždy ty svoje osvědčené ovládače, zálohovat a to buď na CD,DVD, nebo nějaký druhý záložní HDD.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

Vyprovokován touto diskusí, nabootoval jsem do svých alternativních W7 (jinak jedu na XP) a po vytrpění aktualizace Security Essentials jsem spustil vyhledávání aktualizací. Po cca 4 hodinách běžícího modrého proužku to na mě vyplivlo výsledek vyhledávání - cca 160 "důležitých" aktualizací a cca 40 ostatních. Než jsem si je ale stačil prohlédnout blíže, W7 zkolabovaly - černá obrazovka (asi jsem je chudáčky přetížil) a musel jsem PC restartovat. Windows Update sice hlásí, že aktualizace dnes byly vyhledány, ale jak se k nim dostat, nevím. V historii nejsou a žádné jsem neinstaloval. Takže jsem spustil vyhledávání znova a těším se, že možná za další cca 4 hodiny na mne Update vyplivne výsledek znovu.
Opravdu neuvěřitelně úžasná technologie!( a jak uživatelsky přívětivá).
:wink:
Přílohy
vyhledávání.png
Typický stav systému při vyhledávání aktualizací Windows Update.
(19.03 KiB) Staženo 21 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Naposledy, ked som preinstalovaval Windows 7 na nejakom notebooku, tak instalacia vsetkych updatov trvala dva pracovne dni...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

Instalace aktualizací mně tak ne..re. Tam si mohu vybrat, co chci a co ne.
Ale u vyhledávání jsem zcela odstaven na vedlejší kolej a na neznámou dobu - " a to je to, čo ma najviac jaduje". :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“