WC Roca

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

No já si počkám, až to tady dojde do stádia, kdy se bude řešit, jak se brzdí produkt ve stupačkáchh mrakodrapu ;-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

To už je léta vyřešené - odpadová stoupačka obvykle co tři až pět pater má koleno, takže produkt musí změnit směr. Případně proti vyústění stoupačky v místě dopadu je vsazená žulová deska nebo se obě metody zkombinují.

Ale už to tu vypadá, jak v europarlamentu... a nejen v euro...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#18 Příspěvek od sr71 »

mám mosazný napouštìcí wc ventil, pøesnì tento
http://akvinaservis.cz/Vodoinstalace/Pl ... chodu.html
a v posledních dnech zaèal být velmi hluèný tìsnì pøed dovøením (trvá to cca posledních 15s pøedtím než uzavøe), zatím nechápu pøíèinu, nìjakou dobu ho mám a doteï fungoval bezhluènì, teï to ale rezonuje tak že se hluk a vibrace pøenášejí potrubím až k bateriím v jiných místnostech. Mìl jsem ventil i rozdìlaný a nic zvláštního mi uvnitø nepøišlo, po složení se chová stejnì, setkal se s tím nìkdo?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#19 Příspěvek od Hydrawerk »

Artaban001 píše:
Puda píše:... nejlepší byly ty záchody s odpočívadlem -nic necákalo :-D
Já tomu říkám záchod z vyhlížečkou. To proto, že se dá produkt pořádně prohlédnout. A jinak se vyrábí do dnes. A jejich nevýhodou je po "produkci" vysoký stupeň merkaptanu v atmosféře oproti systému, kdy produkt zajede hned pod vodní hladinu. Nevýhodou je šplouchanec skoro až na zádech :-D
Znám.
V domácnosti máme proto od roku 2007 onen záchod s vyhlížečkou.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od PavelFF »

sr71 píše:...a v posledních dnech začal být velmi hlučný těsně před dovřením (trvá to cca posledních 15s předtím než uzavře), zatím nechápu příčinu, nějakou dobu ho mám a doteď fungoval bezhlučně, teď to ale rezonuje tak že se hluk a vibrace přenášejí potrubím až k bateriím v jiných místnostech. Měl jsem ventil i rozdělaný a nic zvláštního mi uvnitř nepřišlo, po složení se chová stejně, setkal se s tím někdo?
Setkal. Ale příčina mi jasná taky moc není. Co se mohlo změnit? Tvrdost těsnící plochy nebo její tvar. Omačkala se gumička nebo plast v místě dosedání kuželíku nebo co to tam je. Nevím. Už si přesně nevzpomínám, jestli jsem řešil jen tu hlučnost. Ale vím, že jsem to nakonec vzdal a koupil jsem jiný výrobek. Nevím přesně, jestli to bylo jen kvůli této "rezonanci" nebo to spíš bylo hlavně kvůli protékání. Když jsem přivřel přívod, aby nebyl tak vysoký tlak při napouštění, tak to možná nedělalo randál, ale zase to protéklo. Myslím, že se omačkalo místo, kde to má těsnit.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#21 Příspěvek od sr71 »

Ještì doplním že jakékoliv pøivøení pøívodního ventilu nemá na hluènost vliv, ten napouštìcí ventil jsem i vyèistil kyselinou citronovou od usazenin, a beze zmìny

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od PavelFF »

Taky se mohl plovák obalit kamenem a je těžší. Tudíž páka vyvozuje menší moment a tlak vody ji odstrkuje a má taky jinou setrvačnost. Třeba zkus připevnit další polystyrén k plováku. Ale do správné výše. Jen tak spekuluju.Co jsem se navymýšlel složitých teorii, když mi nějaký obvod zlobil a pak to byl tŕeba jen špatný kontakt.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#23 Příspěvek od helios »

Hlavne si nekupujte v hyper/super bočný napúšťací celokovový ventil, označený ako bezhlučný. Je to čínsky šmejd. Plavák a ventil sa kupujú zvlášť, plavák a ventil nemajú rovnaký závit, takže je umenie ho tam našróbovať. Po reklamácii v Horne sme vybrali spomedzi viacerých plavákov taký, čo šiel aspoň násilím narvať na ventil. Inak tá nehlučnosť spočíva v tom, že ventil 10minút syčí ako had, kým sa nakoniec zatvorí. Hladina sa nastavuje ohýbaním páky plaváku. Konštrukciou pripomína ventily vyrábané v 60-tich rokoch minulého storočia. :opravar:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Moje skusenosti s napustacimi ventilmi:
Myjavsky s plastovym zavitom (dodany s plastovou nadrzkou) - prasklo to hned pri montazi (dotahoval som len rukou!)

Cesky s kovovym (mosadznym) zavitom - zatial asi najlepsi, mam ho odlozeny

S novym WC (JIKA) prisiel nejaky ventil s inym sposobom zatvarania - fungoval asi pol roka, potom zatvaranie prestalo fungovat. Pomohlo az priskrtenie privodu vody.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

jedna zkušenost - v záchodě jsem opravoval takový malý napouštěcí ventil modré barvy z plovákem z bílýho plastu. Po namontování zpět nefungoval vůbec - protože jsem se s tímhle systémem potkal prvně, tak až podle návodu k tomu ventilu jsem zjistil, že do toho plováku se musí nalejt voda (zvrchu má prohlubeň, ve který je voda, která tam funguje jako závaží) Pak ventil fungoval - Tento ventil je přímočinný, bez servomembrány.
http://www.falcon-jihlava.cz/images/obs ... tnv-2b.pdf

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#26 Příspěvek od elektrosvit »

Napouštěcí ventil z Artabanova odkazu jsme měli v nádržce taky. To byl děs. Když se zanesl sanytrem, tak pořádně nedovíral a z WC se ozývalo pískání jak od lokomotivy. :lol: Pak jsem osadil ALCA PLAST, který chodil bez problému. Později jsem osadil celou nádržku od ALCA PLASTu a s ní jsem spokojen. Po třech letech bylo jen potřeba očistit vypouštěcí ventil od úsad. :wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#27 Příspěvek od Artaban001 »

No ono stačí vytáhnout tu zátku a celý to hodit do kyseliny citrónový. Já si zase na něj nemůžu stěžovat. Nádrž to naláduje za necelou minutu, i když je pravda, že ticháček to není. Nebýt to potíž z vodou v plováku (psal jsem, že jsem ji tam zapoměl nalít), tak nemá chybu ani jeho údržba. Veškerý zavírací mechanizmus vody je pod tím špuntem, jak je na něm napsaný "ON a OFF"

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#28 Příspěvek od elektrosvit »

Co jsem se ho taky narozebíral a načistil...minimálně jednou do roka. Nepoužíval jsem kyselinu citronovou, ale teplou vodu a ocet. Po xtém rozebrání už pak hříbek (7) nedržel ve vodítku (3), tak jsem jej přilepil sekunďákem. Poté, co se znovu ventil zanesl, jsem koupil ten ALCA PLAST. Při pravidelné údržbě ventil alespoň 6 let vydržel. ALCA PLAST napustí nádržku taky do minuty, hlavní výhodou je ale "ekonomické" spláchnutí, či jak to mám nazvat. Prostě ta dvě tlačítka. Původní nádržka se vypustila celá a Nautila spínala skoro pokaždé, když se někdo šel vych*at.
Je to a93.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#29 Příspěvek od sr71 »

tak v tom pøípadì jsem ještì zkusil vymìnit toto gumové tìsnìní za nové a pomohlo to, hluènost pøi dovírání zmizela
Přílohy
tìsnìní.jpg
(16.71 KiB) Staženo 10 x

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“