Co děláte, když nevíte? :-)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

radioelectrum píše:to jeden ing. (strojař) strčil do zásuvky ampérmetr a divil se že to vyhodilo jistič. Vždyď ten ampérmetr byl do 20A a jistič je na míň tak bych měl naměřit 16A pokud je jistič 16A pokud je 10A tak 10A. tak kde jsme udělal chybu. Těžko jsme mu vysvětloval že to není jako když měří s mikrometrem.
Fakt mu to vyhodilo jistič? Neříkal, že pojistku v měřáku?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

No byl u nás na učňáku prý i jeden takový, co měřil impedanci sítě měřákem - leč špatnou metodou na ohmovém rozsahu :)
Studentů průmky, co se ptali kolik je ampérů v zásuvce (či troleji) bylo mnohem více...

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#18 Příspěvek od bastliar »

Kupil som si u vietnamcov radio so slotom na kartu a prehráva MP3. Funguje zatiaľ dobre. Avšak počas nabijania ale aj po odpojení je počuť žblnkanie a sem tam elektonický zvuk niečo ako PEW ktorý pripomína efekty sci filmov.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od lesana87 »

Teď jsem tu u jednoho obvodu taky hledala ducha. Je to jen testovací zapojení CPLDčka, na vstupech DIP spínače, na výstupech pověšený LEDky pro indikaci stavu. No a problém byl ten, že CPLD bralo ze zdroje víc, než by mělo. Ale když jsem k tomu hnízdu přiblížila ruku, odběr klesnul na správnou hodnotu. Tak jsem kontrolovala, jestli mi nějaký vstup neplave, v návrhu jsem nastavila nepoužitý piny na výstup, pořád nic, pořád to reagovalo na ruku. Už jsem to chtěla vzdát, když v tom jsem toho hajzla duchatýho našla. Dělaly to ty LEDky, když na ně svítí lampička, způsobují svod toho CPLD, problém velkého odběru mizel ne nějakým elektrostatickým/kapacitním působením ruky, ale zacloněním těch LEDek. :D :D :?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dlouhodobě mi ničí nervy můj osciloskop BM556A. Vyznačuje se velkou: hmotností, velikostí, spotřebou, mizerností synchronizace, neostrostí stopy, malostí stínítka, teplotní nestabilitou vertikálního zesilovače a hlavně nespolehlivostí. Občas leze do stopy rušení, občas se prostě stopa náhle ztratí a hotovo. Nechám ho deset minut vypnutý a pak jede celý den. Při některých frekvencích, amplitudách a průbězích to prostě zasynchronizovat nejde. Sice byl zadarmo, ale taková věc je zadarmo drahá.

Je to jen takový povzdech a zároveň varování, kdyby snad chtěl někdo tento teslácký sráč kupovat :)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

A co bys dělal, kdybys ho neměl???

Někdo prej nedávno prodával starý Tesly ve větším množství po 50 Kč / kus.

I soustruhy už se kupují za cenu šrotu...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Dohoď mi , dnes za 1Kč/kg ....

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

Soustuhy nejsou z bláta 1Kč/kg.
Jsou z litiny 15 až 30 Kč/kg, což na tunovym stroji už vydá...
Stačí chvíli sledovat C-N-C.cz
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Už dlouho jsi nebyl ve výkupně . Zeptej se , třeba , či spíše určitě , budeš překvapen .

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Lukas-Peca »

Habesan píše:A co bys dělal, kdybys ho neměl???
No tak bych byl asi bez osciloskopu :)
Ve škole akorát vždycky slintám nad analogovými Voltcrafty, sice je to čína, ale má to velkou, krásně ostřící obrazovku a synchronizací se člověk nemusí vůbec zabývat, prostě to vždycky drží...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

No ja mam BM574, to je este horsi srot. Ale aspon je to mensie. Nastastie ho takmer vobec nepotrebujem, inak by som kupil nejaky normalny. Na kontrolu zvlnenia zdroja to staci.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

Lukas-Peca píše:Dlouhodobě mi ničí nervy můj osciloskop BM556A.
To jsi teda masochista, já jsem naštěstí BM566A měl jen v práci a pak jsem si koupil Teka.

I tenhle dědeček funguje asi 10x líp než ta Tesla...
http://aukro.cz/tektronix-7633-storage- ... 29858.html
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#28 Příspěvek od Kvicala_r »

Mám rusáka C1-118 už od studentských let. I přes stáří a omezený rozsah 2x20M kreslí krásně. Tesly oproti tomu bývaly pijavice. Nebýt digitála od teku, pořídil bych si teka i analog.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“