Teplomet moc hřeje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#16 Příspěvek od Mira_A »

FERYACT píše:Franto 123.Píšu obratem další příspěvek,abych to od sebe oddělil.Píšeš, že z koupelny je jakýsi odtah par ven z budovy.Já bych určitě zkusil odsávat páry z prostoru koupelny.Třeba přerušovaně.Ventilátorkem z počítače?
To už by si mohl pořídit i odvlhčovač vzduchu.
Za nějakou tisícovku čínský s peltiérem (40W) nebo kompresorový (až 570W) z Lidlu za 3990Kč. Ten má už i pěknou řídící elektroniku ne jak ty čínské šroty.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od beny66ka »

Mira_A:

Zkus si nakreslit sinusovku a papírem si zakryj třeba horní polovinu nad osou X. Uvidíš co jde do spirály, pokud předřadíš diodu.
Pouze jedna půlvlna = poloviční příkon.
Nic se nespálí a žádné napětí se nezvedne (píšeš 325V). To si pleteš s vyfiltrovaným. dvoucestně usměrněným.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#18 Příspěvek od FERYACT »

Hoši neblbněte!Pokusil jsem se připomenout znalost ze školy.Odmítl jsem vzít na vědomí že se změnilo napětí v síti o 10V.Celej život jsem říkal 220 a nebudu to měnit.Neuznávám Kč vždy jen Kčs,stejně tak Česko.
Musel jsem řešit problém švové svářečky která nevyhovovala.Dovezli ji zpoza Uralu.Trafo pracovalo v přerušovacím režimu.Je jedno zdali se vypustí
jedna půlperioda nebo celý cyklus.Proud který vytváří výkon se musí přepočítat na celou dobu činnosti.Někde mám na to odkaz.Takže příště.

Uživatelský avatar
franta123
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2015, 02:00

#19 Příspěvek od franta123 »

FERYACT píše:Franto 123.Píšu obratem další příspěvek,abych to od sebe oddělil.Píšeš, že z koupelny je jakýsi odtah par ven z budovy.Já bych určitě zkusil odsávat páry z prostoru koupelny.Třeba přerušovaně.Ventilátorkem z počítače?
Jojo, na to se taky chystám, přidělat na mřížku 14cm větrák od PC a ven vytáhnout jen kablík. Ten větráček tam sedne úplně přesně. Je otázka, jak dlouho tam vydrží, ale zatím jich mám dost :-)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#20 Příspěvek od MetalGod »

ZdenekHQ píše:U infrazářiče bez ventilátoru jsem měl v serii se spirálou diodu. Tím pádem poloviční příkon.
A víš, že já to měl taky? 600/300W :D
Ale protože jsem extrémista, mám diodama (se sepnutejma vypínačema jsou antiparalelně) a dvojitým vypínačem překlenutej stykač bojleru, a sice tak, že když jsou oba vypnutý, nic nima neteče, když je zapnutej jeden z nich, libovolnej, jede to na 50% (1kW přihřívání), když jsou zapnutý oba, nebo když je sepnutej stykač a vypínače jsou v libovolný poloze, topí to na 100%.
Protože byl problém s tím, že když byla doma návštěva na pár dnů, tak ani 200l bojler, ohřátej jen na nízkej tarif, nestačil.
Akorát se divím, že ty diody nedělaj v síti bordel - alespoň ne ve smyslu rušení.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

To si piš, že dělají bordel, pěkně trápíš síť ss složkou.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

Je to tak a použil bych to jako první rychlý řešení

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

Poud vím, tak tou SS složkou trpí nejenom "zdrojové" trafo v trafostanici, ale také všechny síťové transformátorky připojené k síti jen jako spotřebiče.
Takže některé z nich to nemusí rozdejchat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě budu kvůli pár set wattům před spirálu s diodou zapnutou pár hodin v roce cpát PFC, ne? A pak to pracně měnit znovu na AC, abych mohl jednu půlvlnu odfiltrovat.... :twisted:

Já taky občas trpím tím, co se po síti honí, ta trocha DC složky možná bude vadit sousedovi Sendymu s jeho hifi aparutoru, protože bude muset investovat 100kKč do síťové pračky. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od pocitujlasku »

Celeron píše:
pocitujlasku píše:rychlejsie sa vysusi pradlo v chladnejsom prievane. ako v teplej uzatvorenej miestnosti.
Když myslíš.... Teplej a suchej průvan od tý klimatizace že by byl pomalejší než studenej průvan?
Ok, tak som sa zle vyjadril. Ja som bral situaciu autora temy, ktory nema klimatizaciu. Jasne, ze s klimou je to ine. A kedy mal este pohlcovac vlhkosti, tak by to schlo este viac :D
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#26 Příspěvek od czatlantis »

Ta klimatizace taky není úplně na sušení nejlepší, pokud má stejný zapojení jako ta, co jsem měl já - ta se totiž snažila zpátky co nejvíc té vody vypařit do vzduchu na teplé straně výměníku - bylo tam čerpadlo, který hodnilo tu zkondenzovanou vodu po výměníku přes kterej foukal vzduch co pak šel chobotem ven.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#27 Příspěvek od TAKJAN »

Děláte, jako by pár diod způsobilo rozpad soustavy. A co ostatní průmyslový bordel, milionkrát větší? Mně je úplně jedno, jak vypadá sinusovka. Vše funguje, jak má:-))

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“