Výkonná vnější anténa pro O2 modem

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Stačí 1x UTP a dolů switch, na zkoušku s tím vylez nahoru i s PC nebo notebookem a zkus to s malým kouskem koaxu. Pokud by vše chodilo dobře, alternativně můžeš v případě komplikovaného tahání kabeláže dát nahoru wifi a dolů wifi ap/client + switch, čímž bys nahoře potřeboval jen napájení. Kabel je ovšem kabel, s wifi bývají v dlouhodobém provozu občas potíže.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#17 Příspěvek od foxrider »

Našel jsem tohle, od české firmy
http://www.rcd.cz/cs/vyrobky-anteny-lte.html
http://www.rcd.cz/files/BD811_LTE-cz.pdf
Příští týden tam zavolám co to stojí.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#18 Příspěvek od foxrider »

Tak mi to nedalo, napsal jsem na O2 na jakém kmitočtu to pracuje, a to zdejší pokrytí signálem jede na 2100 MHz. Musím zvolit nějakou jinou anténu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

LTE na 2100 MHz? Jednou možná jo, ale momentálně jede na tomto kmitočtu HSPA a bylo by divné, kdybys u sebe (Praha-východ) LTE nechytal. Zkontroluj to na http://gsmweb.cz/mapa/ , kde je podrobné info o BTSkách.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#20 Příspěvek od foxrider »

Ptal jem se opakovaně, je to 2100MHz, Modem píše síť 4G, když je signál slabší přepínal se na 3G.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#21 Příspěvek od foxrider »

Asi to tak bude:

http://lte.ctu.cz/rk/node/62

Aktualizace údajů o pokrytí k 1.11.2015

10.11.2015

Na základě technických parametrů základnových stanic poskytnutých operátory ke dni 1. 11. 2015 byla provedena aktualizace vypočteného pokrytí sítí LTE provozovaných v pásmech 800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz a 2600 MHz a sítí UMTS provozovaných v pásmu 2100 MHz.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#22 Příspěvek od foxrider »

Je to voľaké čudné.
zase jinde píšou že LTE běhá na frekvenci 800 a 1800 MHz a na 2100 běhá 3G.
Ještě znovu napíšu tomu guru
Uff...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Standa99 »

Pokud máš telefon s Androidem tak zkus tohle http://www.svetandroida.cz/lte-frekvence-navod-201507 , tím bys měl zjistit LTE frekvenci z dané BTSky, kterou chytáš.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#24 Příspěvek od foxrider »

Tak jsem se to asi dopátral. Podle GSM WEBu u nás běží O2 LTE na 800MHz

(LTE = 4G ????????)

a teda co myslel včera ten týpek z O2 podpory na frekvenci 2100MHz to bude asi UMTS

(UMTS = HSPA = 3G ????????)

Bóže, tahle šaškárna s písmenkama a čísýlkama - čert aby se v tom vyznal! :evil:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#25 Příspěvek od ok1hga »

foxrider píše:Bóže, tahle šaškárna s písmenkama a čísýlkama - čert aby se v tom vyznal! :evil:
ano, je . . .
ještě 3,5G . . . to je to HSDPA . . .

http://www.businessvize.cz/datove-preno ... a-hspa-lte

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#26 Příspěvek od cirus »

Také jsem s tím laboroval a anténa na příjem signálu LTE(4G) je tady, nebo tady. Je to jeden z prodejců a anténa není za babku a tím docela riziko na vyzkoušení. Tady je vidět použití malého páru pasivních antének, jsou na Aliexpressu k mání i samostatně a levně, ale já bych tomu nevěřil.
Já mám sice na příjmu signálu LTE 3 čárky ale mám časté výpadky signálu. Chtěl jsem především vylepšit dosah wi-fi (to s anténou nesouvisí, wifi anténou nevylepšíš). Vyřešil jsem to pokrytí wifi (dům a zahrada) druhým routerem připojeným k huawei-b890 kabelem a umístěním jinde a tak mám na té ploše dvě wifiny. Zkoušel jsem to roztahovat i switchem, ale to se pochopitelně ztráci 1/2 rychlosti jak v downloadu, tak uploadu.
Přílohy
ant.jpg
(59.04 KiB) Staženo 29 x
hu.jpg
(48.63 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#27 Příspěvek od Standa99 »

Switch na kabelu snižuje rychlost downloadu + uploadu na polovinu? A taky není zřejmé, jestli tebou popsané "časté výpadky signálu" má na vině WiFi nebo LTE?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#28 Příspěvek od cirus »

Standa 99 - Já jsem nepsal "Switch na kabelu" Popíši to blíže. Koupil jsem za pár kaček minirouter (viz screen) a ten jsem nastavil bezdrátově jako client k stávajícímu modem/routeru B890. Vznikla mi tak třetí wifi, ale s 1/2 rychlostí.
Pokrytí větší plochy wifi (dům a zahrada) jsem dosáhl koupí levného routeru Asus, propojil přes LAN s B890 a pokryl jsem zbytek plochy z jiného místa (20m), tak mi druhá wifina pokryla zbytek plochy - samozřejmě plnou rychlostí. Druhý router je tedy spojený přes LAN jakoby to byl počítač.
Přílohy
client.jpg
(55.36 KiB) Staženo 28 x
modules.php.jpg
(56.9 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Standa99 »

Tu tvou topologii sice nechápu, asi nějaký WiFi myšmaš, který se na vyšší úrovni řeší natažením kabelu. A rádoby switchem si nakonec myslel krabičku z Aliexpressu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#30 Příspěvek od cirus »

Standa99 - Ale ne, jen jsem chtěl sdělit podobnou zkušenost s B890 a to že:
1 - sice mám poměrně dobrý příjem signálu LTE (3 čárky), ale mám časté výpadky, které se projeví ztrátou připojení. Na modem/routeru B890 začne blikat ikona (kontrolka) zeměkoule. Nezbývá než připojení obnovit odpojením napájení modem/routeru B890 a jeho opětovným připojením;
2 - jsem se snažil posílit dosah wifi signálu vysílaného modem/routerem B890 a že žádná anténa nepomůže (anténka/y s dvěma konektory je na posílení příjmu LTE - ne vysílání wifi), no a že jsem to nakonec vyřešil přes LAN připojením druhého routeru Asus (viz screeny dd a ll), který jsem umístil 20 m od modem/routeru B890 propojením 20m dlouhého síťového kabelu. Tak mám wifinou pokrytou plochu, kterou pokrytou potřebuji mít (dům a zahrada) druhým wifi připojením.
3 - když jsem s tím laboroval, tak jsem také koupil minirouter, abych vyzkoušel napojit ho tak jak jsem popsal minule
cirus píše:...Koupil jsem za pár kaček minirouter (viz screeny modules a client z minulého postu) a ten jsem nastavil bezdrátově jako client k stávajícímu modem/routeru B890. Vznikla mi tak třetí wifi, ale s 1/2 rychlostí....
Třetí wifi připojení sice pokrylo chybějící část požadované plochy (dům a zahrada), ale s poloviční rychlostí. Tak jsem se na třetí připojení wifi vykašlal a minirouter z Aliexpressu (na který mimochodem nedám dopustit) mám v šuplíku.
4 - abych to úplně "zmyšmašlil", tak jsem koupil (také na Aliexpressu) USB minimodem LTE (viz obrázek), který by spolu s tím minirouterem měl nahradit celý ten zázrak modem/router B890. Bohužel jsem koupil takový USB modem, který nefunguje s normou českého LTE od o2 (zkoušel jsem ho se SIM kartou LTE od T-mo a s ní kupodivu fungoval. Takže je USB modem také v šuplíku a čeká na pozdější možné využití.
Toť vše.
Přílohy
kkk.jpg
(113.71 KiB) Staženo 33 x
ll.jpg
(113.67 KiB) Staženo 30 x
dd.jpg
(134.94 KiB) Staženo 25 x

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“