Reklamy Firefox "Ads by name", virus? Vyřešeno.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vidím, že se kvalita WIN i FF stále zlepšuje... Ty desítky jsou samy o sobě spyware, a ještě tohle....

Když čistím kámošům podobnou veteš, používám zásadně test po restartu (t.j. bez naběhnutí systému) a Avast. Jako doplněk po naběhnutí systému Advanced System Care, ale ten se musí používat opatrně, moc to kluci ještě neumí.

Ten test po restartu zabere hromadu hodin a bohužel je občas potřeba na ten počítač mrknout, jestli tam nevisí nějaký hlášení....
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 22 lis 2015, 21:21, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#17 Příspěvek od Brozicek »

Tak se nakonec dobré dílo podařilo.
Děkuji všem a zejména Servismanovi za nezištnou pomoc.

Firefox jsme zprovoznil jen tak, že jsem po odinstalování Firefoxu a Restartu PC vymazal z "Program files" celou zbytkovou složku Mozila Firefox a ze složky "C:\Users\brozs_000\AppData\Local" jsem vymazal celou složku Mozila.

Po nové instalaci již vše běží normálně a REKLAMY Z FIREFOXU ZMIZELY.

Takže pomohl ten program "adwcleaner_5.021.exe".

Kudy mi ten Adware do PC pronikl už asi nezjistím.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je bohužel produkt dnešní doby, že "odinstalovat" znamená, že se možná smaže samotný exe soubor a zbytek na HDD zůstane. Pak se běžný uživatel diví, že veteš zůstane - je schovaná v konfiguraci či v registrech.

Na tohle používám IObit Uninstaller - často se nestačím divit, co všechno zůstalo v PC, když jsem jasně chtěl, aby ten program z PC navěky zmizel...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

1) Firefox nepoužívám. Používám PaleMoon, je 32 i 64bit vychází ze zdrojových kódu FF ale má starší a přehlednější vzhled, je menší a rychlejší. Něco jako Seamonkey, ten vychází zase z Mozilly 1.

2) odinstalovávám programy přes Revo Uninstaller, který při odinstalaci vyhledá a smaže i řetězce z registrů.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#20 Příspěvek od satam »

Věci jako umí Revo Uninstaller a IObit Uninstaller umí i ZSoft Uninstaller, který používám já, a dokonce trochu jinak, ale umí to i polulární CCleaner (v záložce, tuším, Registry).
Pro Zdeněk: Inu, proti gustu žádný dišputát, pokud Ti IObit ještě nic nevyvedl, ale po zkušenostech s programy od IObitu hlavně u několika mých známých, kteří si je někdy nechtěně, ale někdy i záměrně stáhli do PC, mi nic od IObitu nesmí do PC. Nápravy škod na těch PC mě stály dost času.
Rovněž mi po zkušenostech nesmí do PC zde také již zmíněný Advanced System Care. Někteří odborníci ho též přezdívají "Sofistikovaný virus"!

Jiank s Avast testem po restartu vřele souhlasím, umí docela slušně vyčistit docela dost havěti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

2 satam - CCleaner sice umí odinstalovat soft a vypucovat registry, ale neumí vydylítovat ostatní zbytky souborů, který si ty softy samy ukládají jako "poznámky". Na tohle je lepší ten tebou opovrhovanej Uninstaler od IObitu - ten proleze do hloubky celou složku Windows, Dokuments & Settings i Program Files - a vyžere odtama právě i ty zbytky, který CCleaner nechává bejt.
A stejně jako u každýho produktu, kterej umí napáchat nějakou škodu při neopatrným používání platí i pro IObiťácký produkty - dobrej sluha, ale špatnej pán = nesmí se nechat je v PC řádit moc dlouho. Dokonce jsem se setkal se situací, kdy sice AdvancedSystem Care 8 a Driver Booster 2 zachránily komp před přeinstalováním W7, ale následně jsem je musel všecky právě pomocí IObit Uninstaleru (a Uninstaler potom CCleanerem) zase vyházet, protože svým během na pozadí totálně sežraly procesorovej čas.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#22 Příspěvek od satam »

2 EKKAR: Však říkám "CCleaner trochu jiným způsobem". Neuvedl jsem bohužel, že ten "trochu jiný způsob" zahrnuje i to, co jsi upřesnil.
Jinak to, co umí IObit Uninstaller (vyčištění Windows, Program Files a dalších od "zbytků"), umí právě i ZSoft Uninstaller a Revo Uninstaller, přičemž Revo Uninstaller je asi nejoblíbenější.
Potvrzuji, že - jinak řečeno - IObit programy jsou pouze pro odborníky, kteří si je především do PC nepustí a když ano, pak cíleně se záměrem využít právě některou jejich konkrétní funkci. Bohužel, obchodní politika IObitu je zaměřena na jeho co možná největší rozšíření, čímž se dostává ve velkém do PC amatérů, kteří o tom mnohdy ani neví, a pak tam - asi ne záměrně - páchá škody.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Já nejsem žádnej živnostník - PC servisák, to co umím, jsem se naučil z největší části sám a část mám získáno jako nezištnou radu od jinejch, podobně postiženejch lidí. Proto popisuju takový případy jako svoje zkušenosti - a je dost zajímavý, jaký se mi na stůl často dostanou "špeky", o který ofiko servisák skoro nezavadí - anebo se jima odmítne zabejvat. Nedělám to denně, nejvíc se samozřejmě starám o rodinný PC - a občas i o ty kamarádů, kterým je blbo nebo líno jít za ofiko servisákem ...

A o nutící obchodní politice nemá cenu cokoliv psát, když M$ svoje Win-X doslova násilně vnucuje i lidem, který na ně ani zdaleka nemají dostatečně výkonný "železo" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

satam píše:Pro Zdeněk: Inu, proti gustu žádný dišputát, pokud Ti IObit ještě nic nevyvedl, ale po zkušenostech s programy od IObitu hlavně u několika mých známých, kteří si je někdy nechtěně, ale někdy i záměrně stáhli do PC, mi nic od IObitu nesmí do PC. Nápravy škod na těch PC mě stály dost času.
Ale vyvedl, však jsem psal, že se s ním musí opatrně a je potřeba dost věcí vypnout. Hlavně jeho pokus o aktualizaci ovladačů skončil průšvihem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#25 Příspěvek od Brozicek »

Ještě se vrátím k základnímu tématu nežádoucímu a obtěžujícímu problému vyskakování reklamních oken ve Firefoxu.
Po proběhnutí "adwcleaner" jsem v textovém protokolu, který jsem zde přiložil, našel řádek "[-] File Deleted : C:\Program Files\Mozilla Firefox\cfg".

Napadlo mne, zda ten soubor "cfg", který adwcleaner vymazal, nedělal ty potíže s reklamami. Nyní po úspěšné reinstalaci Firefox v Program files a složce Mozila Firefox žádný soubor cfg nemám, a adwcleaner ho tam musel najít, když ho smazal.

Někde jsem se dočetl, že reinstalací Firefoxu se problém vyřeší. Kdybych možná po prvním odinstalování Firefoxu hned vymazal ty dvě složky ze staré instalace (složky viz výše), a tím smazal ten cfg soubor před novou instalací Firefoxu, mohl jsem se snad vyhnout tomu složitějšímu postupu.

Napadlo mne to proto, že nová instalace s hlášením "nelze najít konfigurační soubor" (asi ten cfg) byla neúspěšná jen proto, že zbytek staré instalace naváděl novou instalaci na ten smazaný cfg konfigurační soubor, což byl možná záměr toho viru.
Po smazání zbytků staré instalace již bylo vše OK.

Je to jen spekulace. Ale možná to někdo zkusí, pokud se mu ta reklamní veteš nastěhuje do PC jako se to stalo u mne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“