Zas jeden čínskej šmejd

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#16 Příspěvek od foxrider »

Kdysi mi sestra dala lampičku a prodlužovák, tuším třípes s vypínačem, že když do něj zapla lampičku, vyrazilo to až hlavní jistič. Lampička byla v pořádku (česká, ještě stará pořádná výroba s ESČ) tak jsem rozmontoval prodlužovák a pasové propojky byly tak blbě uchyceny ve výliskách že při zasunutí vidlice se dotkly. No nic, tak použiju aspoň vypínač a ten kabel, na kabelu bylo vylisováno 3x1. Ustřihnu zásuvku a koukám co je to za průřez, na kabelu bylo vylisováno 3x1 ale tohle je nějaký divný, protože s tím dělám v práci tak se mi to zdálo nějaký slabý a Z/Ž žíla byla ještě slabší než pracovní vodiče. No tak aspoň bude trochu mědi do sběru. Roztrhnu žíly od pláště a jak těch pár metrů pářu, najednou vidím holou měď.
Na hnědém a svetlemodrém vodiči - na několika místech, plynule vystupuje měděné jádro z izolace a po tak 20 cm se zase vrací plynule zpět do izolace. Průřez byl tak slabých 0,75 mm2, zeleno žlutý jsem chytil - a normálně přetrhnul a to nejsem žádný silák! To mohlo být tak odhadem míň než 0,35! Nakonec jsem nepoužil ani ten vypínač, taky nebudil důvěru. Takže co z toho zbylo, jen malé klubíčko mědi, že to ani nestálo za tu práci, ještě že šla tak lehce bez problémů vytáhnout.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“