STK - emise podle Readiness kódů

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#16 Příspěvek od TAKJAN »

To jsem asi četl. Jako první věc po zveřejnění začali Češi vymýšlet, jak to ojebat. A taky se jim to povede. Přece si nebudou kupovat nové křápy, když to staré jezdí spolehlivě. A ti chytří nemají OBD:-)))

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#17 Příspěvek od Ruprecht »

Ohromný korupční potenciál, nic jiného...
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od PixelOrgy »

No me to ceka behem tydne, tak uvidime...
Lambdy pred tim stejne vymenim, sice nehlasi chybu primo lambdy, ale jejich mereni je uz dost mimo a RJ se to moc nelibi.

nejlepsi by bylo se lambda regulace zbavit uplne... Vyhozeny prachy za 4 sondy, ktery jsou defakto jen k vzteku

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od TAKJAN »

Ty zadní jdou ignorovat, že. Jestli nehlásí chybu, vykašlal bych se na ně. Jinak hodně úspěchů jako pokusný králík....

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od petrfilipi »

cputakt píše:Myslím že by měla být lambda zahřátá a potom bych to zkusil třeba i s nastartovaným motorem.
Sonda musí být samozřejmě zahřátá a provedení kontroly (načtení jednoho z bodů readiness kódů) se dělá na nastartovaném autě.
V příloze posílám postup z DP pro motoy 1,0/37kW, 1,4/44kW a 1,4/50kW.

Ale pořád mi hlava nebere, že když jsem to udělal přesně podle návodu a měl jsem u obou lambdasond výsledek testu OK, tak že jsem měl ve výsledku v readiness kódech 1, tj. KO. A druhý den tam byla nula. Co je tam teď, to nevím. Mrknu na to až měsíc před STK, což bude v květnu. Ale stejně se chystám se podívat osciloskopem na lambdasondy, jak jsou na tom. Mám malou netěsnost na spoji výfuků za 2. lambdasondou tak nevím, zdali mi to tam nepřisává falešný vzduch. Těsnění za hlavou mám nové, vlnovec taky, sondy mám originál (tj. 15 let staré), ale investovat jen tak zbůhdarma do nových se mi nechce, cena každé je okolo 3.000 Kč.

PF
Přílohy
1,0-37 1,4-44 1,4-50.pdf
(198.44 KiB) Staženo 206 x

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od petrfilipi »

PixelOrgy píše:No me to ceka behem tydne, tak uvidime...
Mohu-li Ti radit, zaplať si jen emise. Když projdeš tak si doplať zbytek STK.
A máš-li někoho s diagnostikou tak se u něho na auto mrkni, ať tam nejedeš zbytečně.

PF

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

Jenže on má trochu jiný motor

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od PixelOrgy »

petrfilipi píše:
PixelOrgy píše:No me to ceka behem tydne, tak uvidime...
Mohu-li Ti radit, zaplať si jen emise. Když projdeš tak si doplať zbytek STK.
A máš-li někoho s diagnostikou tak se u něho na auto mrkni, ať tam nejedeš zbytečně.

PF
Diagnostiku mam, klasika hex-can + VAG. Par chyb tam je, a mam i par tipu jak je vyresit, ale nejsou nijak kriticky a lenost je strasna nemoc :-)

Spis se obavam te samotne STK, co si tam najdou za detaily, jako minule - lehce mimo nivelace svetel a slabej ucinek rucni brzdy na jedne strane (to by melo byt uz OK)..

Moje lambdy asi uz original nebudou, taky se me do nich moc nechce... jedna je kolem 2500kc, a jsou tam 4.

Muzu zkusit vymenit jen ty predni jak pise TAKJAN, treba chyby zmizi :-)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

http://www.stk-bez-obav.cz/

ještě citace: Btw, kdyby to někoho zajímalo, tak auto s vykuchaným filtrem může projít i teď legálně na emisích, vyzkoušeno.. Je to tedy jen o "kvalitě" konkrétní "úpravy" softu. Jestli je to dobře nebo špatně, je na názoru každého..
_________________

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PixelOrgy »

no to je super, ja jsem usetril za filtr a ostatni se treba uduste :-)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#26 Příspěvek od petrfilipi »

Tak malá změna, viz příspěvek č. 224 tady: http://www.fcd.eu/article.aspx?id=1686

Píše se v něm toto:

V metodice platilo:
3. Ve třetím kroku se kontrolují Readiness kódy (mód 01 dle ISO15031-5/SAE J1979 resp. DM5 dle SAE J1939). Vozidlo má zapnuté zapalování, výsledek se zjišťuje on-line přenosem. Skutečný stav kódů se uvede do protokolu. Nevyhodnocuje se stav kódu týkajícího se klimatizace. Na stavu Readiness kódů závisí průběh některých dalších měření (popsáno v příslušných sekcích). Readiness kódy, indikující kontinuální monitorování (Comprehensive component, Fuel system, Misfire monitoring) musí udávat proběhnuté testy, v opačném případě se vozidlo hodnotí jako nevyhovující. V případě, že Readiness neindikují proběhlé testy u nespojitě monitorovaných zařízení, provedou se doplňková měření, viz příslušné sekce.

ALE TOTO UŽ NEBUDE PLATIT, JAKMILE VYJDE VĚSTNÍK DOPRAVY!

Dnem vydání Věstníku dopravy zase bude platit toto:
"3. Ve třetím kroku se kontrolují Readiness kódy (mód 01 dle ISO15031-5/SAEJ1979 resp. DM5 dle SAE J1939). Vozidlo má zapnuté zapalování, výsledek se zjišťuje on-line přenosem. Skutečný stav kódů se uvede do protokolu. Nevyhodnocuje se stav kódu týkajícího se klimatizace. Na stavu Readiness kódů závisí průběh některých dalších měření (popsáno v příslušných sekcích). V případě, že Readiness neindikují proběhlé testy NA LIBOVOLNÉ POZICI, provedou se doplňková měření, viz příslušné sekce."

A tady: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/F6624E4 ... 22_VD1.pdf je to oficiálně.

PF

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#27 Příspěvek od TAKJAN »

Abych napsal pravdu, je mi to jedno. Jak emise, tak nějaké testy, stk a podobné blbosti..

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od PixelOrgy »

Presne, mozna zacnu resit nejaky emise az napr. babis prestane vozit hrusky z ciny apod

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Včera večer bylo na ČT1 ve zprávách něco k těm emisím. Dá se to někde stáhnout?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#30 Příspěvek od petrfilipi »

p32 píše:Včera večer bylo na ČT1 ve zprávách něco k těm emisím. Dá se to někde stáhnout?
Tak třeba tady: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -udalosti/
Čas 26:53.

PF

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“