odchod do důchodu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#17 Příspěvek od Wolfik »

greedy píše:Odchod do důchodu není nic radostného ať jdete v 50 nebo v 80....to jsou moje zkušenosti z okolí, každého to změnilo k horšímu.
záleží jestli dotyčný má nějaké koníčky, které může stále provozovat. Jakmile nemá žádné, tak celý dny prosedí u telky nebo jiné stereotypní činnosti, ze které by jeblo každému.
Viz včerejší reportáž důchodců sledující pořad Ulice. :D

Nebo celý volný čas tráví čtením vypatlaných konspiračních teorií o USA a EU a spamuje tím nejmenované fórum :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

To robia mnohi aj pred odchodom do dochodku...

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#19 Příspěvek od tiktak1953 »

Co na to poviete ,ked na slov robi zubara 60 rokov jeden chlapik a ma uz 85 rokov.Davali to pred tyzdnom v TV,do dochodku nechce ist!Ludia su spokojni s nim!Tam co chdim ja jednej mladej zubarky ,tak z tej nikdy nebude zubarka ako z hodinariek co sa vyucili skoro ziadna !Este ked ma niekto 65,70 rokov ,ma odborne vedomosti tak strci da zatku troch mladych.Ja mam62 ,robim od nevidim do nevidim .Ked clovek prestane robit,nema konicka tak je koniec s nim!

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#20 Příspěvek od janousek »

Do důchodu se těším,ale na důchod se netěším. Budu žít z úspor, ale co budu dělat druhý den, to nevím. :beer:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#21 Příspěvek od FERYACT »

Je málo vrátnic pro všechny potřebné.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#22 Příspěvek od starecd »

Protože všechno hlídají agentury a lidem platí velké kulové za 12h šichty třeba v superhypermarketu.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od FERYACT »

Když jsem byl v činné službě kupoval jsem za komančů knihy edice Antická knihovna.Mám toho dva metry.Ještě po deseti létech důchodu jsem se k tomu nedostal.Léto trávíme na zahrádce.Hlídáme vnoučata.Občas cestujeme.
Nedali jsme se na politiku a tak máme malý důchod.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#24 Příspěvek od helios »

Dôležité je, aby človek zostal v pohybe a nezačal sa nudiť. Kdesi som čítal štatistiku, že najviac ľudí v dôchodku zomiera preto, lebo vypadnú z pracovného cyklu, naraz nevedia, čo s toľkým voľným časom, ale nenájdu si ďalšiu činnosť, ktorá by ich naplňovala pocitom užitočnosti. A posledným štádiom je, ak sa človek začne cítiť zbytočný. Postupne sa opustí a tým sa dostane do samodeštrukčného stavu, kedy sa začnú objavovať ťažké choroby, ktorým väčšinou podľahne.
(Mám v rodine človeka v dôchodkovom veku, ktorý je najlepším príkladom uvedeného). :(
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#25 Příspěvek od FERYACT »

Táta odcházel do důchodu v Hodonínské elektrárně r.1970.Už tehdy si svolali z velkým předstihem adepty na důchod a tloukli jim do hlav,že si musí najít nějakou činnost, která by ja bavila a rádi by dělali.Ne že budou ležet a hledět do stropu.Chodit denně za každého počasí.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#26 Příspěvek od Achab »

starecd píše:Protože všechno hlídají agentury a lidem platí velké kulové...
Známý hlídá u agentury kde berou výhradně invalidní nebo starobní důchodce - zdravý nemá šanci. Zaměstnanec bere jako mzdu příspěvek cca 7 tisíc který na něj dostávají od státu, agentura inkasuje částky účtované firmám kde hlídají. Práce prý dohromady žádná ale musí tam za ty peníze čučet nespočet hodin.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#27 Příspěvek od ZVUK2000 »

Achab píše:
starecd píše:Protože všechno hlídají agentury a lidem platí velké kulové...
Známý hlídá u agentury kde berou výhradně invalidní nebo starobní důchodce -
Tak u nás zase bejvalí horníci co jsou na rentě. Aby dostávali rentu v plné výši tak nesměj bejt na pracáku. Tak jim dávaj jen minimalní mzdu a obě strany jsou vysmáté. Ale co ten co nemá rentu?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#28 Příspěvek od starecd »

ZVUK2000 píše: Tak jim dávaj jen minimalní mzdu a obě strany jsou vysmáté. Ale co ten co nemá rentu?
Přesně tak, po 1,5roku na pracáku jsem se dostal na místo nic moc placené a někdy je to záhul. Doktorka mě zdrbala, proč jsem si nenašel něco lehčího, třeba ostrahu v supermarketu. Stát nebo pochodovat 12h je lehčí než 8h šichta? Tak jsem se jí vysmál, že vůbec neví o co go a ještě za ty peníze, ptal jsem se jí jestli mě chce dotovat. Bohužel mám zdravotní problémy a právě dlouhé stání je zabiják.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je taky rozdíl mezi "zaměstnancem" a životem na "volné noze". Zaměstnanci to tak nějak vnímají jako zásadní změnu, zatímco ti druzí (včetně mě) to berou jen jako jakýsi opěrný bod, pokud jim dojdou síly.

Krásný a přitom smutný příklad je zde (a samozřejmě já osobně se nechci a ani nemůžu nijak srovnávat): http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

http://musicserver.cz/clanek/52266/david-bowie-lazarus/

Vydáno jen pár dní před smrtí....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

kovar píše: ...A to ještě zapomněli zdůraznit , že když je pracujícímu 50 a více , tak není pro většinu firem u nás v republice lukrativní pracovník a musí odejít!
Co mají Ty lidi 15 let teda dělat?
Mam tu chlapa, par let do duchodu, vidi cim dal hur a odmita nosit bryle.
Dela chyby, tlacitka na klavesnici macka po pameti atd...
Nastesti zatim zadny velky pruser, ale to jen shodou okolnoosti.
Co bys mi radil delat s takovym pripadem?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“