Potenciometry pro kytaru - kvalita

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od petrfilipi »

rnbw píše:No a kde clovek zoberie tu staru Diavu, ktora sa tak 25 rokov nevyraba?
https://www.google.cz/search?q=diava&tb ... 69&bih=763

Stačí?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

Bacha na to, ve většině moderních přípravků jsou různé přísady které v poťáku nemusí dělat dobrotu. Experimentům se meze nekladou ale stará Diava bez přísad je léty prověřená :-)

Takhle vypadá:
Obrázek
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Ta Diava časem způsobí korozi, mám to zadokumentované na desítkách případů. Dokonce i TP280 mají časem po její aplikaci mosazné a niklované nýty potažené měděnkou nebo zelenou vrstvou solí niklu.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#19 Příspěvek od dred »

ja mám celkom dobré skúsenosti s týmto http://www.avelmak.sk/index.php?lm=605& ... icle=33921
Přílohy
33921.jpg
(3.25 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

petrfilipi píše:
rnbw píše:No a kde clovek zoberie tu staru Diavu, ktora sa tak 25 rokov nevyraba?
https://www.google.cz/search?q=diava&tb ... 69&bih=763

Staèí?
Takuto modernu Diavu v plastovej flasi mam - s tou povodnou nema spolocne asi nic. Na dvere s dyhou v panelaku funguje, ale do elektroniky ju davat nebudem.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#21 Příspěvek od fredis »

Přesně jak píšeš. Ta nová Diava je na dvě věci a ne na potenciometry. Nebudu zpochybňovat to co napsal Tomáš, ale mně pomohla mockrát i tam, kde moderní chemie byla v koncích. Ale už mám taky jen trochu v lahvičce. Musím to zkusit po sousedech..

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#22 Příspěvek od dred »

Nedávno som v robote v starej skrini našiel plnú fľašku diavy z roku 1984...hotový poklad... :)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jef111 »

Je pravda že měděnku jsem už taky na promazaných potenciometrech párkrát viděl ale ty poťáky vždycky byly funkční. Narozdíl od případu kdy se do poťáku nalil kontaktol. Ten ani nijak zvlášť dobře nemaže, po čase vyschne a nechá po sobě nevodivý povlak a párkrát se mi taky stalo že plastová hřídelka se po několika letech úplně rozpadla. Nemůžu na 100% říct že za to mohl kontaktol ale mám silné podezření...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Součástky“