soubory flac - jak otevřít

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#16 Příspěvek od serviceman »

To, že jedna mechanika přečte poškozené médium a druhá ne, je mimo jiné také tím, jak její firmware pracuje se samoopravným kódem. To je stará a mnohokrát probraná věc. Trvanlivost zápisu není věcí formátu, ale média. Obecně se za trvanlivější považuje zápis na HD, dnes možná uložení do cloudu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Dúfam, že si myslel HDD. HD bol, pokiaľ viem, konkurent BlueRay, alebo akýsi jeho predskokan.

EKKAR, aký veľký je rozdiel medzi FLAC a mp3 s dat. tokom 320kbps?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Nevím, flac s bitrate 320kbps jsem snad nikdy neviděl a ani z ničeho nedělal - vždycky jsem u flacu měl datový toky kolem 1Mbitu/s nebo vyšší.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

no zkrátka, de vo to otevřít soubor na divu...(dokument, 2010 CZ titulky)_youtube_origin.avi" 1,7 GB na Toshibě nečitelný a čím jakým SW konvertovat do formátu pro stolní přehrávač, ašampus a nero nechytačka tak zkoušíme dál, Format Factory nebo iSkysoft iMedia
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Nakopat tvůrce, flac se do difx, divX a podobnejch běžně nepoužívá, dává se tam mp3 zvuk ... Zkusil bych nejdřív tu zvukovou stopu oddělit (to jde třeba právě ve FormatFactory), překonvertovat ji na mp3 a stejným programem ji zase sloučit s videem... Výsledek jde vyžahnout Nerem nebo Ašampůnem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#21 Příspěvek od Pikofarad »

Duvsan píše: aký veľký je rozdiel medzi FLAC a mp3 s dat. tokom 320kbps?
Myslím že jen v datovém toku,uchem to pozná snad jen superman

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

EKKAR píše:Nevím, flac s bitrate 320kbps jsem snad nikdy neviděl a ani z ničeho nedělal - vždycky jsem u flacu měl datový toky kolem 1Mbitu/s nebo vyšší.
:D Myslel som mp3 s tokom 320k vs ten FLAC. Pikofarad pochopil. Inak poznal som típka, ktorému som vymenil kábel od cievkača (starý mgf) k zosíku (nevedel o tom) a tvrdil, že to znie nejak zastrenejšie a kúmal, čo sa stalo (potom som sa priznal). Ale to už je OT.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#23 Příspěvek od TAKJAN »

Mně se jako FLAC hlásí tak nad 500kbps

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Řeknu to takhle - pokud mám muziku puštěnou jen jako kulisu u PC na repráčky s 5cm membránama a 1W integrovaným zesíčkem, pak mám problém od sebe rozlišit nejenom 320kb mp3 a jakejkoliv flac, ale už cokoliv lepšího, než bratru 192kb mp3. Jakmile ale zvuk přesměruju z integrovaný zvukovice na Julču (ESI Juli@ PCI-Ex) a z z ní buď na externí samodomo sluchátkáč a Sennheisery HD585, nebo na velkej zesík Technics se 70W bednama, už tam rozdíl rozpoznatelnej je - v dynamice, v lepší ostrosti směrování jednotlivejch nástrojů, i v takovým tom prokreslení - není to huhňyuhňybumcink dunění, ale bicí jsou ostrý a těžký, na smyčcích je slyšet i každý vrznutí struny při změně polohy, dechy jsou "plechovitější" - prostě z tý hudby najednou "vylezou" detaily jako z dobře nazvětšovaný fotky. A je toprávě v tom - ta vyšší komprese tyhle detaily do určitý míry potlačí, sice tam jsou a když se člověk soustředí, tak je tam i slyší. Ale spíš je to psychologický placebo, že je tam posluchač "chce slyšet" a ví, že tam někde jsou - zkušenost s kolegou v práci, on je metalista a věčně si pouští do špuntů z telefonu nějakej ten rytmizovanej rachot - a občas o noční si půjčí ze skříňky starší "bedýnky" k PC a pouští to na ně - bohužel, zase výkonovej rozsah a kmitočtová šířka pásma jen dává tušit, kde jsou bicí a kde nějaký další efekty. Občas jsem mu to vytknul, že z takovýho chrchlání nepozná, ani co tam hraje - a on mi tvrdil, že tam ty bicí skutečně slyší - jo, jasně, každej kdo trochu poslouchá muziku si dokáže představit kdy v nahrávce zní kopák a kdy řinčí činel - ale v tom zvuku to prostě fyzicky nebylo, on si to tam vysloveně představoval. Identifikovali jsme společně nahrávku, já ji sosnul kdesi z netu v lepší bitrate a pustil jsem mu ji druhej den přes Sansu Clip a 5W konec v radiokazeťáku Panasonic RX-CW55L a k němu příslušný bedničky - pro porovnání hned potom, co on ji přehrál přes svůj telefon a ty PC repráčky. A bylo jasno hned jak v choceňským tunelu ......
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

Taky jsme si tím prošli v době, kdy se k nám dostaly první kazeťáky, jen jsme si hráli s hlavou ANP908 z bazaru za 25 Kčs. Jo, a taky bez tónového hřídele (podle vzoru Grundig NIKI). Než jsme někde vyčetli, že existuje nějaká předmagnetizace, ztratili jsme mnoho hodin metodou pokus/omyl.
A pásky jsme mazali jen celou cívku najednou primárním vinutím trafíčka na jádru EI, z něhož jsme odstranili ten I-sloupek.
To už jsme se ale učili chápat smysl slov, co jich o tom bylo napsáno, a začaly se před námi otevírat širé obzory magnetického záznamu...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Hille, nepatří ta tvoje odpověď o kus vedle do vlákna o předmagnetizaci v kazeťáku? Tohle pak prosím tě smázni ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“