AIWA AD-F410, pouze cvaká

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#16 Příspěvek od TAKJAN »

Nemám ji zatím rozdělanou a ani k tomu nedojde. Motorek funguje určitě.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#17 Příspěvek od oravan »

renemice sú naozaj ok nemyslím si pokiaľ ide ozubenie a všetko hladko tak sú remene má to už niečo najazdené tak tie remene treba nové

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#18 Příspěvek od starecd »

TAKJAN: podle první fotky jsi to měl rozhozené, měl jsi řemínek vymáchnotu aspoň v jarové vodě. O tom sestavení jsem psal pokud tam chybí pružina, fungovat to nebude a postavení ozubených kol podle 1obrázku není správné, pravé se musí otočit asi o1/4 doprava, aby pružina byla na plošce, levé je pootočeno zřejmě víc. Můžeš se řídit podle obrázku, co jsem poslal, ty 2otvory v ozubených kolech vidíš v jakém jsou postavení.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od TAKJAN »

Ještě jsem se k tomu nedostal. Ale díky. Přednost má auto..

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#20 Příspěvek od mkat »

Niečo podobné som robil na nejakom soničku alebo aiwe.Nakoniec mi pomohlo vymeniť plochú gumičku.Síce vyzerala dobre,ale pri väčšej záťaži už preklzovala.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Tiez sa pridam: kazetovych mechanik s elektronickym ovladanim som mal v rukach len par (Aiwa, Sony, zaznamnik Panasonic), ale vzdy bol probem v tych gumickach.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

Tak já ji zatím začnu shánět. Kdepak ale? Lepší asi přebrat a porovnat, no dám to mladýmu. V Pardubicích to někde vedou?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Ak nie je gumicka rozpadnuta, tak skus Hillov trik: daj na nu malu kvapka saponatu. Funkcia sa na chvilu zhorsi - bude to preklzovat este viac. Ked sa saponat dostane na celu dlzku, zacne to tahat. Ak sa to preklzuje na nespravnom mieste (toci sa remenica a gumicka stoji), treba tomu pomoct.

Na nevysuvajuci sa suflik CD mechanik to funguje velmi dobre. Tam treba suflik trochu "precvicit" - branit mu rukou v pohybe. Po par pokusoch citit, ako nabera na sile.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#24 Příspěvek od starecd »

Jo, s tím saponátem to funguje bezvadně, hlavně u řemínků, kde je malý průměr řemeničky motorku na velké kolo a přístroj delší domu stál.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#25 Příspěvek od TAKJAN »

To sice dobrý, ale nejdřív to musím dostat do stavu, kdy se to bude mít aspoň snahu hýbat.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#26 Příspěvek od starecd »

Myslím, že jsi udělal základní chybu, pokud ta pružina na levém ozubeném kole není(jakže podle servisky by měla být), zapomněl sis poznačit polohy kol před vytažením setrvačníku.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#27 Příspěvek od TAKJAN »

To jo. Jenže tyhle mechaniky neznám, nedělám. To jen že je to můj vehikl.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#28 Příspěvek od Artaban001 »

Aiwa měla systém "zapichování do labyrintu" elektromagnetový a Sony pomocí motorku. Podle toho, na kterou stranu se motorek točil, unášel pomocí třecí spojky zapichovací trn buď na jednu, nebo druhou mechaniku. první, na čem to selhávalo, tak u Aiwy na vytahanou gumku z motorku na setrvák - ze kterýho se poháněl ten labyrint. U dvojčete to první zchytala mechanika, která má setrvák opásanej jen z části - Že by levá? U Sony šel do kopru pastorek na tom motorku. Byl plastový, rupl a prokluzoval. tudíž se zapichovací trn nedostal ani k labyrintu pravýho ani levýho mechanizmu.
Na Aiwách byl na horní straně koncák, který když se rukou přizvedl, tak vyjela hlava chvilku se přitiskl gumový váleček na tónový hřídel a hlava s tím válečkem se vrátila zpět do výchozí polohy. Pokud to jen cvakalo, tak nestíhala výše uvedená gumička..

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#29 Příspěvek od TAKJAN »

Dík za info, ale nebudu se tím dál zabývat. Cenu nemá žádnou, kazetu jsem nehrál roky, tohle jsem si všiml, když jsem chtěl ukázat vnoučatům co byla kazeta a že nebyly flešky. Ono - celá věž jde do kopru, CD player k ničemu, na tuner taky vlastně nic nechytám v tom FM bordelu. Zbude koncový DPA, ten hodím za PC a velký řídící korekčák půjde taky. Pod bedýnky PC se donutím udělat malý korekčák, dva vstupy a věž bude v .......... Teď jen najít opravdu pořádný korekční zesilovač, nejradši stavebnici. Ale chci odstup ke 100 db, něco lepšího.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“