žhavicí trafo televizoru Tesla Akvarel

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#16 Příspěvek od MiraSt »

Takže Lukas-Peca se ji vzdává jak čtu výše. Posílám SZ vofo.
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 02 lis 2020, 12:19, celkem upraveno 1 x.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Kremik »

Uf, už jsem se lekl, že mi něco uteklo!
Ale já chci Ametysta, asi, vlastně jen šasíčko...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#18 Příspěvek od MiraSt »

Lukas-Peca píše:Sháním síťové žhavicí trafo z televizoru Tesla Akvarel. Je to autotrafo se třemi odbočkami (pět vývodů), rozměry jádra 34x63x78 mm. Stejné trafo je v televizoru Athos. Díky.
Mám! :-)
Přílohy
Fotografie-1068.jpg
Fotografie-1067.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já už ho mám delší dobu taky, už je zamontované :)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#20 Příspěvek od MiraSt »

Pro zajímavost když jsem prodával Akvarel tak jsem ještě přibalil novou obrazovku 430QP44. Obrázky jenom pro zajímavost jak vypadá nová věc po padesáti létech. To pro mladší generaci. :-)
Přílohy
Fotografie-1100 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hezké, to kdybych věděl, tak bych si to možná rozmyslel :)

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#22 Příspěvek od vofo »

Zdravím,

na Akvarelu bude dost práce, ale vidím to nadějně, ta obrazovka 430QP44 ta půjde do TV Astra. Tož kluci,zatím oprava spočívala ve 3 kýblech špinavé vody, bo ten Akvarel ležel nějákej rok asi na půdě. :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#23 Příspěvek od MiraSt »

Tak pak dejte vědět pane kolego jestli se vám ho podařilo rozchodit. Klidně na SZ nebo v sekci restaurování. A roky na půdě...? Tak rukoval jsem v roce 82 a už dávno před vojnou jsem se v něm hrabal. Takže.... čtyřicet dobrých. :-)
Ještě tam chybělo pérko na iontové pasti a místo UN1Ns je KY 719.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#24 Příspěvek od vofo »

Akvarel kompletně rozdělán. Zatím zrenovován akvadak na obrazovce, všechny rezavé díy šasy a nosných částí obrazovky .Všechny vodiče z gumovou izolací jsou zpuchřé jejich izolace je rozpadlá a tedy předrátovávám. :D : Taky už byly vyměněny všechny prasklé karamelky kondíky. Pár foto z rekonstrukce.
Přílohy
IMG_20201128_152505.jpg
IMG_20201127_200422.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#25 Příspěvek od MiraSt »

Tak to teda čumím. A já měl chuť to zapnout přes autotrafo jestli to alespoň žhaví. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 138
Registrován: 16 úno 2011, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#26 Příspěvek od Jarda-k »

Hezká práce!
Taky jsem teď nedávno renovoval Akvarela. Jsem ale trochu dál - už ho mám v chodu.

Ještě jsem se chtěl zeptat, někdo tu nabízel návod k této televizi. Je ještě k mání?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

To Jarda-k
Taky hezká práce - a obraz TOP.
Jen se zeptám: To trafo na kleci s VN (snímek před renovací) přižhavovalo obrazovku?
A máš tam "novou" (resp. jinou), anebo přižhavuješ jinak (třeba máš trafo jen ukryté)?
Jen tam trochu "svítí" ten neoriginální kond (TC207 ?) na patici obrazovky, nahrazující hovňák(y) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 138
Registrován: 16 úno 2011, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#28 Příspěvek od Jarda-k »

Ano, to trafo přižhavovalo obrazovku. Usoudil jsem tedy, že obrazovka je KO a ani jsem se jí dál nezabýval. Teď je tam polská obrazovka kterou jsem vymontoval z jednoho Oravanu který jsem koupil jen kvůli obrazovce. Je novější výroby už má rovný systém a metalizovaný stínítko. Ostatní parametry jsou stejný jako u origo obrazovky. Poskytne ale samozřejmě kvalitnější obraz s větším jasem. Tahle konkrétní je ve výborné kondici.

Ano ten svítící kondík nahrazuje dva paralelně zapojené hovňáky. Jinak svitkový kondíky - pár asfaltových, zbytek hovňáky, bylo nutný vyměnit prakticky všechny. I některý slídový byly vadný - zejména ty v koncovém stupni řádkového rozkladu.

Ještě k té obrazovce - původní byla ještě s lotalovou paticí, tak trochu váhám s její likvidací, ale na 99% bude slabá, tak nevím jestli má cenu ji schovávat.

Tady ještě nějaká fotka ze spodu:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#29 Příspěvek od vofo »

Tak i já pokračuji. Vzhledem k tomu,že Akarel byl 40 let uložen někde na půdě, jak psal jeho původní majitel bylo šasi napadeno korozí, všechny kondenzátory na odpis,vodiče měly rozpraskanou pryžovou izolaci. Nýtky u patich elek uhnilé,Vn trafo poskládáno ze dvou kusů.Některé odpory vzhledem k uložení ve vlhku měly upadlé nožičky. Původní majitel také ve snaze ho zprovoznit provedl několik bastlířských zákroku. Jen s hlavním vypínačem ,který měl uhnilé kontakty jsem si hrál dva dny.Takže v podstatě totální rekonsrukce.
Přikládám foto postupujícího návratu do života ,do Vánoc předpokládám ,že bude hotovo. :D
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 138
Registrován: 16 úno 2011, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#30 Příspěvek od Jarda-k »

Koukám, že ty tam máš samý hranatý hovňáky - já tam měl i hodně kulatých - ty už patrně nahradily ty hranatý. Stejně ale byly popraskaný. Jinak jsem měl celkem kliku, bastlíř moji telku do rukou nedostal, všechny zásahy vypadaly profesionálně. Navíc i hlavní součásti byly původní a v pořádku. Jen tráfko rázového generátoru snímkového rozkladu mělo přerušený sekundární vinutí. Nahradil jsem ho trafem ze stejnýho obvodu z TV Ametyst, které tam sedne perfektně a stejně tak i funguje.

Jinak pěkná práce, ale výměny pasivních součástí je spíš taková rutina. Chleba se začne lámat až to začneš oživovat a pak se teprve ukáže v jaké kondici je vysokofrekvenční část.

Jaké cívky máš v kanálovém voliči? Jen standartní pro 2. a 3. kanál, nebo i nějakou přidanou ve třetím pásmu?

PS: tady je odkaz na video na mého Avkarela chodu:
https://www.youtube.com/watch?v=c0rHKcv ... e=youtu.be
Naposledy upravil(a) Jarda-k dne 06 pro 2020, 19:48, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“