Bitcoin jak funguje?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#16 Příspěvek od pepik9 »

A co je to "blok" ? Pokud by to měla být nějaká posloupnost bytů, každej by si to napsal sám. Jediné vysvětlení, které mě přijde jako uvěřitelné je, že těžení je rozesílání spamu a občas za to majiteli pronajatého PC pustí nějaký drobek.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#17 Příspěvek od Soemtron »

Je zde někdo kdo na BTC zbohatl, něco koupil nebo je těží?
Na Aukru se před dvěma roky někdo snažil prodat "těžební PC" za 240k Kč, pak za 100k ... 30k ...
Nebylo pak jistější legendární "letadlo". Třeba "FOR YOU ..." Vklad 4k Kč.
EDIT: http://rejstrik-firem.kurzy.cz/00210081/for-you-vos/
Naposledy upravil(a) Soemtron dne 26 bře 2016, 14:06, celkem upraveno 1 x.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Spoustu věcí na tom nechápu. Pamatuju si,článek o tom, že kdosi omylem vyhodil pevný disk, na kterým měl tolik a tolik bitcoinů, čímž přišel o několik snad desítek milionu korun, tudíš to musí mít nějaký "tvar" v podobě nějakýho souboru?
Pak mi po přečtení pár článků na wiki přijde, že je to umě zamaskovaný "letadlo". Kdo dřív přijde, ten víc mele. Ti první, co s tím začali, tak jsou určitě v balíku - Podle mě se s tím dá teď nádherně spekulovat..

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

Aha,tak to je jinak než jsem si myslel.Podle toho co píšete jde vlastně jen o virtuální měno,se kterou se obchoduje jako z jakoukoliv jinou měno,ale takle je proměnitelná za peníze s menšími poplatky.....asi. Já měl za to,že pronajmu svoji paměťovou kapacitu a za tu inkasuji. Díky za vysvětlení.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#20 Příspěvek od Soemtron »

Artaban001 píše: ... Pamatuju si, článek o tom, že kdosi omylem vyhodil pevný disk, na kterým měl tolik a tolik bitcoinů, čímž přišel o několik snad desítek milionu korun ...
Také si vzpomínám na ten článek. Jen si říkám, přoč je nesměnil za luksusní auto, vilu ...

Chci také nechutně a bezpracně zbohatnout. Vede k tomu cesta přes <b> Bitcoin </b> ? Koupím za nemalý peníz HW. Co potřebuji dále? Jaký SW, kde se registrovat?
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

Olchor píše:i zlatokopové se dost nadřeli a to zlato ( z velké části) ...
Reálná užitná hodnota minimální.
Zrovna bez zlata by elektronika byla v ... někde trochu jinde než dnes je.

Je to stejné jako chození do práce, tam taky dostáváš trochu peněz za úplně zbytečnou činnost a ten, kdo ty peníze vytváří z ničeho, nemusí hnout prstem.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#22 Příspěvek od cirus »

Já mám nějaké zbytečné peníze v bance, kde mi je pomalu užírá inflace. Kam je uložit aby vydržely? Do zlata? Do obrazů? Do nemovitostí? Jde o to co pak, kdybych takto uložené peníze rychle potřeboval? Myslel jsem, že bitcoiny spíš defladují, že neklesne hodnota do r. 2033 a že je mohu kdykoli použít k náhlému nákupu. Na http://btctip.cz/ je snad vše základní co člověk potřebuje, podle návodu jsem si včera založil účet ->peněženku a směnil 10€ za 0.00271383 BTC. Ten samý den jsem z 10€ měl jen 9,6€, kdybych chtěl udělat hned směnu zpět z BTC za €. Ale! Dnes už bych dostal 10,16€ . Peněženku mám v PC, mobilu i na tabletu.
Tak nevím, mám do toho vrazit všechny své peníze? Současný kurz je 1BTC=4450.76 US$ .. a stále roste! (když jsem na to před léty koukal, tak nyl 1BTC za 4,6 US$ ... kdybych BTC tenkrát koupil... 8O

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#23 Příspěvek od Wolfik »

všechny peníze ne...spíš je rozprostří napříč "finančními produkty".
KOukni třeba na P2P půjčky
Bitcoin než investice je spíš spekulace

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#24 Příspěvek od Pikofarad »

Cena kryptoměny bitcoin o víkendu opět „trhala“ rekordy. V neděli večer vystoupala na takřka 9500 dolarů

Za měsíc o 100%???? :o Není to nalákání investorů,kteří pak zapláčou?

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od zdenoeddie »

Na jednej strane sa hrame na strasnych ekologov, a na druhej strane, premrhame neskutocne mnozstva energie a surovin na vytvorenie niecoho, na zaklade coho niekto zbohatne, a ostatnych 90% zase ostane niekde "dole". :roll:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od radioelectrum »

Může mi někdo nějak polopaticky (tak aby to pochopil i technik neznající právní a ekonomické háčky)vysvětlit čím je ten BITCOIN "podložený" ? Já to pořád nechápu. Při jeho těžbě, "těžaři" nevytvářejí nějakou užitečnou činnost jako třeba že by se využil jejich výkon počítačů ke zpracování něčeho, nebo že by museli odklikat reklamy či že by si na to museli od někoho koupit nějaký speciální program. Tak v čem to je ?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#27 Příspěvek od serviceman »

Podložený je tím samým, čím jakákoliv jiná měna - důvěrou, že za něj něco dostaneš. Proto také měny při různých přírodních a politických katastrofách kolísají - mění se důvěra. S ekonomikou to má společného zase jenom to, že na získání určitého platidla je zapotřebí vynaložit určitou práci. Jeho hodnota tedy nepadá z nebe. Když je něco podložené zlatem, tak zase jenom dostaneš místo papíru kov, ale jeho cena zase spočívá jenom v tom, že na jeho získání je třeba vynaložit značnou práci a máš důvěru, že za něj něco dostaneš, protože samotný kus kovu, stejně jako papíru, je v podstatě skoro k ničemu.
Jakákoliv měna je tedy materializovaná práce spolu s důvěrou.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 28 lis 2017, 09:43, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#28 Příspěvek od JiriTom »

Možná bych tu důvěru rozložil na: víru, naději a naivitu.
Víru že to nekrachne, naději že zbohatnu, naivitu že bez práce...
Akcie jsou proti bitcoinu jistota. :D

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od radioelectrum »

serviceman píše:Jakákoliv měna je tedy materializovaná práce spolu s důvěrou.
To je pravda u národních měn kde naše práce k něčemu slouží, vytvoří nějakou hodnotu (výrobek, službu), ale těžba Bitcoinu co vytváří ? Omlouvám se, pokud to je blbá otázka, ale jsme ekonomický analfabet.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Habesan »

xsc píše:Inkasuje těžař a ta služba spočívá v potvrzování transakcí. K tomu používá svůj HW,
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“