Detekce kočky na autě

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Sousedovy kočky mě běhají po autě docela stabilně, zatím jsem se ještě patřičně nenasral. Ale když mě naša obluda (35kg vlčák) vyskočila na předek hadráka, tak to jsem měl docela strach. Přeci jen není koženka plech. Ale vydržela.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
roverider
Příspěvky: 206
Registrován: 11 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od roverider »

Malý kočky se prý bojí velkejch koček a jejich pachu taky.
Takže co zkusit zajít do zoo pro lví exkrement a ten umístit vedle/na /pod auto.
Dle strejdy googla to prej zabírá na kuny takže na kočky možná taky.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#18 Příspěvek od ok1xgi »

KočkoStop
Přílohy
459209_benekakyszek_5.jpg
(14.68 KiB) Staženo 39 x
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#19 Příspěvek od monterjirka »

KočkoStop vypadá zajímavě, otázkou je, jestli by ho neměl nakoupit a rozdat po okolí majitel koček!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

nějak vyladit autoalarm coby plašidlo by možná šlo, ale kočky našlapujou jemně v ponožkách, no a vyskakovat 3x za noc na balkon se vzduchovkou v ruce...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

Taky bych potřeboval vyřešit problém s havětí. Už podruhé jsme našli na motoru natahaný peří a nějaký svinstvo. Naposledy to byly zamaštěný papíry. Žena si stěžovala, že se jí v autě něco pálí. :D
Na podzim jsem motor vystříkal nějakým sprayem proti kunám, proti ohryzu kabelů. Byla to taková lepivá sračka, asi to pomáhá, protože už nic ohryzanýho není. Ale nebaví mě dolovat z motoru peří. :?
Přemýšlel jsem o nějakých pichlácích nahoru na motor, jako jsou ty zábrany na holuby. Aby si tam nic nemohlo lehnout.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Otkundes »

Ona ta kočka asi nebude až tak málo moudrá. Kvůli něčemu na to auto přece leze. Z jejích stop je patrno, i kam. Lepší rozhled, teplo od motoru... Možná by stačilo, tu chráněnou část karosérie, místo vymýšlení sprchy a detektorů, jednoduše po příjezdu a odstavení auta, jen přikrýt. Stejně jako v zimním období, někteří řidiči zakrývají přední sklo. Což použít plachtu, staré prostěradlo, nebo deku, nastříkanou tím výše doporučeným kočkostopem? A pan bastlíř, by mohl na tu plachtu ještě přilepit vteřinovým lepidlem pár vyřazených součástek. Pro znalé jako dekoraci a pro ostatní, jako výsledek svého bastlířského umění, před kterým má i ta kočka respekt... :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od Zaky »

Proti kunám lezoucím do motorového prostoru jsem úspěšně instaloval tabletu do WC netěsně zabalenou v kusu plastové fólie. Dlouhodobě dostatečně smrdí a kunám se ten smrad nelíbí, tak tam nelezou.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

Takovou tu co se dává do nádržky na rozpouštění?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od Zaky »

Myslím, že takovou tu tabletu, co uklízečky házejí do pisoárů, ale v této problematice se nějak dvakrát neorientuji, prostě jsem si řekl v práci uklízečce a nainstaloval, otisky ťapek na horním deklu motoru se přestaly vyskytovat, trhání odhlučnění přestalo. Hadici od turba už znova prokousat ty mrchy nemohly, protože jsem přes ni udělal návlek z flašky od jaru, hadice stojí 1000,- Kč a stačilo, že ji prokousaly jednou, je z nějakého jiného materálu, než všechny ostatní hadice v motoru a zjevně se kunám moc líbila.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když pominu hadraplán, tak tím plechem se přece dobře šíří něco, co lze detekovat otřesovým čidlem, dotaženo do extrému třeba starou gramo-přenoskou.

Jen nesmíš parkovat pod kokosovníkem, ale i to by se možná dalo frekvenčně, či spíš časově, odlišit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#27 Příspěvek od monterjirka »

Zaky píše:Proti kunám lezoucím do motorového prostoru jsem úspěšně instaloval tabletu do WC ...
Mám dojem, že se kočka začala rozvalovat po kapotě od doby, co jsem do motorového prostoru dal právě tu popisovanou tabletu...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Neliezla predtym dovnutra?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#29 Příspěvek od kejki »

Asi se u vás nepráší, nejhůř vypadá moje auto po lehounké přeháňce, která akorát přilepí všechen prach. A další zvláštnost, tři kočky a skrývají se navzájem pod autem, ale na kapotu nelezou. Patrně jim HTP nepřijde dost nóbl.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od Zaky »

Nevím, jestli je to barvou, nebo sklonem kapoty, ale mě na červené a béžové auto kočky nelezou, tátovi na modré ano, dřív měl tmavozelené a taky na něj lezly. Koček je tu až moc, máme pořád totálně zesr...ou zahradu, ani se to potvory nesnaží zahrabávat, co s tím, to nevím, psa si pořizovat nehodlám.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“