Ktorú LCD TV vybrať?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Tá Tesla by aj šla, určite nieje vada v zdroji, ale v jednom kondenzátore na MB. :wink: Ale za 30€ je moc drahá, viac ako 15€ to nemá hodnotu.

Opravujem aj rozvŕtané LCD po takzvaných "opravároch", dá sa. Je to taký menší hlavolam: pátrať čo si asi myslel a prečo pájkoval to či tamto.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Ako vieš, že nie je vada v zdroji? Trafo vraj smrdí spáleninou.
Napíš mu. Myslím, že sa dohodnete. Je naklonený vyjednávať.

Ja zľahka uvažujem nad tým soníčkom, ale asi nie.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#18 Příspěvek od PeteBurns »

Ta udavana spotreba LCD-ciek je blbost, realne ma 32" zhruba 80W, to 26" tipujem okolo 60W, samozrejme LED-kove su na tom lepsie, 32" ma okolo 40W...Plus samozrejme da sa este zoslabit podsvietenie, vacsinou je naplno privela, aj to trochu znizi spotrebu...

Uživatelský avatar
Dominic
Příspěvky: 291
Registrován: 18 bře 2014, 01:00
Bydliště: Martin

#19 Příspěvek od Dominic »

PotPalo píše:Tá Tesla by aj šla, určite nieje vada v zdroji, ale v jednom kondenzátore na MB. :wink: Ale za 30€ je moc drahá, viac ako 15€ to nemá hodnotu.

Opravujem aj rozvŕtané LCD po takzvaných "opravároch", dá sa. Je to taký menší hlavolam: pátrať čo si asi myslel a prečo pájkoval to či tamto.
To dokážes takto na diaľku určiť čo tomu je?Za všetkým niesu len elyty.Duvsan čo ak tie pokazené lcdčka v inzerátoch majú trebárs vadný panel, to nevieš a zistíš to možno až po oprave.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Tak jasne že nie, to som len tak strelil od boku... Občas vyhoretý zdroj, občas niečo iné, a mal som veru aj zničený panel, čo nebolo vidieť. To až po rozobratí bolo vidieť že tam niekomu zatieklo mlieko (PCB dolu v paneli) a pekne to tam horelo. A že vraj prečo vypína napájanie panelu....

Je to lotéria, ak sa zadarí, tak výhra, inak strata.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Kontaktuj ho, možno Ti to dá i za 15€. A možno zarobíš.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PotPalo »

A načo. Peniaze zarobím v práci, nemusím sa ťahať so starým TV. 8-) Tiež tu toho mám na opravu ešte tak na pár rokov.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#23 Příspěvek od Duvsan »

Čo súdite o tomto? Nejak príliš pekné. Nie?

Nad týmto som skoro zaslintal. Nad týmto tiež. Mám chuť sa ísť na ne pozrieť. Ten dizajn mi je hold sympatický. Tuším mi pripomína C441. So zvukom by to tiež nemuselo byť márne. HDCP vedia a settopbox mám.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#24 Příspěvek od KUBO »

Dušan zháňaj niečo čo už má aspoň DVB-T tuner.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

Musel by mať i CI slot a karta tiež nie je lacná. Na settopbox som zvyknutý.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od xsc »

Staré Philipsky používaly IPS panely ze společné fabriky s LG, jejich kontrast je tak 800:1, takže černá je spíš šedivá. Taky processing - deinterlacing a scaling Philipsům moc nešel, obzvlášť u nejnižších řad. Bývalo to pěkně vidět na starých barevných logách Novy nebo Joj, kde ta spirála byla hodně zubatá. Akorát zvuk bude díky postranním reprákům lepší než u dnešních placek, ale Colorka ho má ještě lepší :-)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#27 Příspěvek od Duvsan »

K čertu s tím. No jo, tak děkuju.
Čo tie dve Soníčka?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#28 Příspěvek od xsc »

Sonku vidím jen jednu, ale není tam popsaný typ. Podle vzhledu to nepoznám. Sony používala nejdřív MVA, pak PVA panely od Samsungu a dalších. Ty PVA nejsou špatné, MVA o trochu horší, ale pořád kontrastnější než IPS za cenu horších pozorovacích úhlů.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#29 Příspěvek od Duvsan »

Druhá je na predchádzajúcej strane vlákna. Bravia 26U 2000.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#30 Příspěvek od xsc »

Její popis je doteď tady: https://www.alza.cz/televizor-lcd-sony- ... d63035.htm
Píšou pozorovací úhly 178°, takže by to mělo být VA a ne TN, které u takhle malých panelů občas dával Samsung. Na dnešní poměry trochu malá, ale na chatu by se mi hodila...
V práci jsem měl o trochu novější 32S2530 a nebyla špatná. Bylo to MVA, kontrast trochu nižší, než je dnes zvykem, ale v práci to za tmy neběželo :-) Jen je potřeba zkontrolovat zářivky, je to 8-9 let staré. I když ta v práci přežila 8 let 8h denně a svítí víc než můj mladší Samsung.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“