Mercedes-Vito.

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

Do audi tipuju dělala světla Hella. Dej fotku a uvidíme. Nenapsal jsi funkci - můžu jen tak tipnout PLCC2 (LAT 67), PLCC4 (LAE67), PLCC6 (LAG6SP).
pokud se Ti poadří přelouskat matrix/bar code můžeme možná podle infa určit i biny :)

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jiriS »

Sandal píše: ŘJ centrálu nevidí otevřené šoférovy dveře takže se auto pořád samo zamyká.Zatim jsem na to nepřišel ale nejspíš kabely protože zámek je OK.
Zkus mikrospínač u dveří řidiče.
Jirka

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#18 Příspěvek od DELONG »

Sandal píše: Přidej už i němčoury.Zrovna včera jsem se hrabal ve VW kde ŘJ centrálu nevidí otevřené šoférovy dveře takže se auto pořád samo zamyká.Zatim jsem na to nepřišel ale nejspíš kabely protože zámek je OK.
VW group robí autá aj v Číne myslím si že aj Octávie . Niečo sa robí aj v SK. Zámky u VW group to je kapitola sama o sebe. Všetky sa kazia stoja za h.... . To je ich najvetšia slabina. Potom klasika káblové zvazky. O motoroch ani nehovorím hlavne ti smradľavé ropáky . Mám skúsenosť s novou Octáviou VR-S . Neprežila ani cestu z SK do Chorvátska . Nabehaných len 11000km ! Zlomená hriadeľ olejového čerpadla . To bol tiež blbec na ainštainovú čo to vymyslel !

Ak ti to stále zamyká bude vadný mikrospínač na šoférovej strane ale možno aj zlomené vodiče na šoférovej strane z dverí do A-stĺpika . Nemožno vylúčiť ani studené spoje v zámku. Každopádne máš však o zábavu postarané :lol: .

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#19 Příspěvek od Sandal »

Právě mikrospínač je OK.To bylo to první po čem jsem šel.Proto jsem psal že zámek je v poho :wink: Ale dík.
Co se týká motorů TDi VW tak mám ten nejnešťastnější motor AJM.Je to první PD od VW.Váhy vzduchu pořád posílaj nesmysly.Nejdražší rozvodová sada s tlumičem vibrací,dvouhmotym setrvákem a drolící se vačkou a 6ti kvalt převodovkou :roll: Já to mám teda v cajku ale člověk aby se bál někam jet :lol: Co se týká podvozku tak to je imrvére vytlučený úplně všechno.Předek i zadek je u toho furt nasračky.A to kupuju kvalitní origo díly.S čínou je to úplná katastrofa.Jediný dobrý je že to auto tahá jak ďas.Na to si stěžovat nemůžu.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#20 Příspěvek od soucek »

Heh... a já myslel, že se nadává jen na moji 1.4TSI CAXA. Vidím, že i na ropáky přišla řada. Jinak mám také zatím vše OK.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od PixelOrgy »

No, ja ted taky resim podobnou ∏covinu...

Viko kufru (sedan) s elektro-hydraulickym otviranim. Pri pouziti tlacitka na kufru, nebo na klici jen 2x probliknou blinkry.

Zkousel jsem postup pro "synchro" s RJ - otevrit rucne, tlacitko na klici, hned pak tlacitko na kufru. Nic. Na VW foru to bezne lidem pomohlo.

Takze dal, kabelovej svazek OK (je fakt fortelnej), motorek ok, pojistka ok... tak a ted babo rad. Dneska mam v planu vytahnout tu "tailgate control unit" a mrknout do ni...

Sice to jde otevirat rucne, ale pomalu, protoze pri tom pretlacuju tu hydrauliku... To je zas vynalez :-) :-)

Nastesti je to jedinej problem (zatim) na tom aute, a prodejce me o nem rikal.. ale stejne by bylo fajn kdyby to fungovalo :-)

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jiriS »

Sandal píše:Právě mikrospínač je OK.To bylo to první po čem jsem šel.Proto jsem psal že zámek je v poho
Asi si nerozumíme. Nemyslím mikrospínač v zámku, ale od dveří ve sloupku. Tedy pokud to není už řešeno jinak. Mám starší VW, tam je mikrospínač pro dveře ve sloupku, další v zámku (centrál) a další v jednotce pro vzduchové zamykání.
Jirka

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jiriS »

PixelOrgy píše:Viko kufru (sedan) s elektro-hydraulickym otviranim. Pri pouziti tlacitka na kufru, nebo na klici jen 2x probliknou blinkry.
Sice to jde otevirat rucne, ale pomalu, protoze pri tom pretlacuju tu hydrauliku...
Není to vzduchové?
Závadu s jen probliknutím blinkrů (u mě s nezaumčením auta) jsem řešil, způsobil ji přechoďák mezi ovládací jednotkou a řj centrálu, tečou tam dost velké proudy a centrál impuls vyhodnotil jako rušení.
Kompresor mi tlačil vzduch při závadě pořád, takže nešlo odemknout.
Bývá to chyba buď v úniku vzduchu z hadičky (někde je netěsnost), v mém případě ale byl nutné dostavit koncový spínač ve vzduchovém kompresoru.
Ale jedná se o B4, novější systémy neznám.
Jirka

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Copak auta, ale tuhle mne povolali na pitomý balíkovač sena. Deska jak kráva, prosesor, další kraviny. No, nešlo to spravit, výstup na relé jenom cuknul. Farmář smutek, cca 30kKč,- v hazlu. Přitom to má diagnostický konektor, ale to nikoho ani nenapadne připojit. Navíc po zapnutí minutu načítal, ten krám. A traktor, říkám nastartuj, čekám, co je. Musí se načíst soft. Asi jako když doma zapínám PC.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PixelOrgy »

jiriS: Nene, je to fakt olejovy - je to videt tady [1], strana 18.

[1]: http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_270.pdf

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od jiriS »

Ty brďo, to je teda jiná liga.
Možná se zeptat v opravně vysokozdvižných vozíků. :D
Známý automechanik nadává na elektroniku -nejde opravit kladivem :D
a k tomu teď i hydraulika...
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“