Technika LED 20 904A SS14, chassis 17MB82S

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#16 Příspěvek od mclareniak »

bumbo píše:Mám na stole tuto telku a má zajímavou závadu.Všechna napětí jsou v pořádku,ale při spuštění jen bliká LED na předním panelu.Našel jsem
schema,je shodné s Philipsem(souhlasí i poziční čísla).
Už jsem nevěděl kudy kam,tak jsem oměřoval měřící body a když jsem přiložil měřák na TP101,tak telka normálně najela a všecho funguje.Jakmile ji ale vypnu tak po dalším zapnutí zase jen bliká dokud se nedotknu měřákem toho bodu.Ještě je divné,že mám tři měřáky,ale spouští to pouze jeden i když mají stejný vnitřní odpor i stejnou kapacitu.Zkusil jsem nasimulovat odporem a kapacitou ten měřící bod a nic.I když je tam zapojen odpor i kond tak to jde spustit jen tím měřákem.
Nemá někdo nápad,čím by to mohlo být?
Ahoj.

Ja mam na stole tento TV TECHNIKA 32" 904A a robi presne to iste. Po zapnuti napajania led 7x blikne. Potom podsvietenie displeja preblikne a to je vsetko.

Podarilo sa ti to nejako opravit?

Dik

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

No tak to nebude "to iste". Zaměř se na LED podsvit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#18 Příspěvek od mclareniak »

Dik. Ok skusim sa pozriet na to podsvietenie. Ja som ten tv nasiel pri smetiakoch. Ked som videl ze je to led tak ze ho skusim pozriet co mu je. Nemam k nemu ani ovladac. Mam nejaky univerzalny skusim s nim. Tv nema ziadny gombik. Ked sa nepodari kaslem na to zrecyklujem ho. Ale radsej by som bol keby sa mi podarilo ho opravit. Mlademu do detskej by bol dobry.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#19 Příspěvek od mi-ro »

Tady není co zkazit. Můžeš pouze získat. Takový opravy mě bavily nejvíc.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#20 Příspěvek od mclareniak »

Tak som ten displej rozobral a zistil som, ze 3 LED su zle. Tak som ich vymenil. Nemal som presne take iste a tak som vybral z LED pasika. LEDky uz svietia vsetky, ale porucha pretrvava. Myslim si, ze bude vada niekde inde. LEDka blikne presne 7x akoby to bol nejaky chybovy kod. Len aky to nezistim. Ani schemu nemam.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

To nedává logiku. Pokud jsi 100% opravil závadu, pak ba měla tv pracovat. Dvojzávada je nepravděpodobná. PS co je pro tebe "3 led boly zle" ? Přerušené, zkratované?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#22 Příspěvek od bumbo »

Ahoj.Zatim se nezdařlo.

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#23 Příspěvek od mclareniak »

Su tam 2 plosne spoje s LED do serii. Ked som priviedol 24V na jeden plosak tak vsetky led na tom plosaku sa slabo rozsvietili. Ked som to urobil aj na druhom tak tam sa nerozsvietili. Tak som privadzal 2,7V postupne na samostatne ledky na tom plosaku kde to nesvietilo. Zistil som, ze 3 ks sa nerozsvietia a teda su prerusene. Ked som ich vymenil, tak po privedeni 24V na jednotlive plosaky vsetky LED svietili. Teaz som na nejakom polskom fore nasiel schemu zdroja co by mohlo pasovat.
Přílohy
OEM_Vestel_17IPS61-2__SCH_.pdf
(88.44 KiB) Staženo 425 x

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#24 Příspěvek od mclareniak »

Ahojte.

Nemate prosim vas niekto schemu VESTEL 17IPS11 300413-R4
Tu som nasiel, ale neda sa mi odtial stiahnut.

Kód: Vybrat vše

http://www.elforum.ro/topic/106621-sursa-vestel-17ips11-300413-r4-led-tv-teletech-led32127d/
Aj som sa tam zaregistroval no nemam opravnenie stahovat.
Na elektrotanya je verzia R2 a ja potrebujem R4. R2 nepasuje

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#25 Příspěvek od mi-ro »

Vidím, že to asi nebude jednoduché. Není důvod, proč by byly hned tři LEDky přerušené. Může se přerušit jedna a pak už proud jaxi neteče a tudíž ostatní nemá co přepálit. Tvoje diagnostika je poněkud podivná. Můžeš mi prosím přesně popsat, jak jsi zkoušel jednotlivé LED? Myslím tím tím přivedením napětí 2.7V na diodu?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#26 Příspěvek od mclareniak »

Na lab. zdroji som si nastavil 1,5V a + som priviedol na anodu a - na katodu. Postupne som pomaly pridaval napatie az sa mi Ledka slabo rozsvietila. Ked slabo svietila bolo na zdroji 2,7V. Takto som postupne pripajal na kazdu ledku.

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#27 Příspěvek od mclareniak »

Ahojte.

Tak vymenene 3 ledky + 1 tranzistor ktory sa mi podarilo odpalit pri skusani a televizor facha.
Len skoda ze k nemu nebol vyhodeny aj ovladac. Musel som objednat nahradu. Univerzalnym som sa nedostal do menu aby som mohol dat naladit kanaly.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#28 Příspěvek od Heno »

Len škoda, že si hned na začiatku nenapísal úplne všetko, pretože toto chassis nemá spätnú kontrolu podsvitu a tak popis: "Po zapnuti napajania led 7x blikne. Potom podsvietenie displeja preblikne a to je vsetko" nie je uplne všetko.
Malý, ale dost doležitý detail je, že si zabudol napísať, že po tom "všetkom" sa ešte dá TV vypnúť a aj zapnúť cez DO/KL.
Takže to bol ten najdoležitejší detail, že to nie je havaria softu...

Uživatelský avatar
mclareniak
Příspěvky: 29
Registrován: 13 kvě 2010, 02:00

#29 Příspěvek od mclareniak »

Pri oprave som nemal DO. A ked ledka 7x blikla som myslel ze je to nejaky chybovy kod. Este som sa nestretol s TV ktory po priponeni napajania alebo pri zapnuti najprv x krat blikne a to iste aj pri vypinani. To ze pri vypinani x krat blikne som si vsimol az ked uz fungoval a skusal som univ. DO. Aj univ. DO mam pozicany. Az na inom fore mi niekto napisal to ze ked 7x blikne je normalny stav a ma to tak byt.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#30 Příspěvek od Lubanec »

Ahojte..Mám tu podobný problém s Tv Technika 32-904B..Dal mi ji známý,že prostě přestala jít,že v opravně sdělily špatná deska..Prostě led stby pořád bliká červeně..Skontroloval sem po servisákách Led-ky a jedna byla Ko..Vyměněna a pod zdrojem jdou všechny,ale když vše ponapojím a zapnu přes do tv,tak pořád bliká jen dokola stby led..a ani to neproblikne Ledky v panelu..bude to pamětí?Chtěl sem ji dát mé malé dcerce do pokojíku,ale nějak se s ní nehnu :-(
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“