Jak se plní "bombičky" na sifon, nebo na šlehačku?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

co to znamená když elektronka svítí domodra ? příznak zhoršeného vakua, vyčerpaný getr ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od radioelectrum »

špatné vákuum, plyny v ní svítí modře.
řeší se to zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=75909

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

Ovšem taková PL500, PL504 světélkovala modře nebo zeleně docela často. Ale jen místně, ne celá baňka.

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#19 Příspěvek od Peedros »

při špatném vakuu to svítí spíše fialově, jako neon (fotka 2 v odkaze). Používám v BS275 místo EL34 ruské 6P3S, kterých mám zásobu a vydrží toho opravdu hodně. Při proudech ~ 70mA svítí sklo elektronky sytě modře. (fotka 1 v odkaze)


http://www.thetubestore.com/Resources/M ... /Blue-Glow

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#20 Příspěvek od weed_smoker »

Jdou rozsvítit i lampy s dobrym vakuem,dokonce i ty s přepálenym topnym vláknem.Většinou stačí napětí do 40kV :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Já jsem na spálenou trpasličí žárovku dal induktor vyrobený ze škodovácké cívky a to sklo svítilo zeleně. Halogenový žárovky svítí hezky bíle. S těmi jsem si hrál, když jsem je připojil jiskrový zdroj z naftovýho topení.
No jinak koukám, jak se plnění bombiček pomalu změnilo na vakuování elektronek a výbojek ;-)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#22 Příspěvek od ZVUK2000 »

Je to cca 25 co jsem chodil na SOU které spadalo pod ETS Ostrava (elektrotelevizní služba) krom oprav audiovideo podnik plnil bombičky a hasičáky. Jednou nás nahnali na výpomoc do bombičkárny. Na prázdnou bombičku sme nasazovali prorážecí kroužek a na pár zavitů mosaznou matku Ženské to pak ručně plnily na nějaké mašině :D

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#23 Příspěvek od weed_smoker »

Pokud se dá do sifóna bordel z "trávy" jako listí,spodky a nahnilý palice,tak se to naplní PB plynem do zapalovače(RONSON,DavidRoss nebo jinej nesmrdící) tak,aby ta drť byla v plynu ponořená.Po půl hodině se to vypustí do misky ze skla,kovu nebo keramiky a plyn se nechá venku odpařit.Ze zelený se to mění přes žlutou,oranžovou a červenou až na hovnivě hnědou.Pak se to seškrabe žiletkou a několikrát přetaví do hnědočerna(nesmí to čapnout),aby se odpařily poslední zbytky plynu.Vznikne jakejsi "asfalt" kterej se dá smíchat s tabákem a kouřit,chutná to a účinkuje to jako docela kvalitní "ačíz" neboli hash. :D :P

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Neboli ze zbytků lodyhy pomocí kapalnýho rozpouštědla (Liq butan, do zapalovačů se propan nedává) vyextrahuješ pryskyřici obsahující THC. Co jinýho je originál háš než pryskyřice posbíraná z poraněnejch lodyh pod kvetoucíma vrškama Can. sativa var. indicus ???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#25 Příspěvek od Victronix »

To se to zvrhlo :-). Ale bombičky jsou na to malý. Lepší je udělat louhovač z PET půllitrovky. Tam se toho víc vleze.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#26 Příspěvek od mi-ro »

Jsem sjetej? nebo se mi nějak namíchaly příspěvky různých témat? elekktronky, sifonový bombičky- dva v jednom?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#27 Příspěvek od breta1 »

venku je hic....

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#28 Příspěvek od Mysteri »

Ja som sa napr. niečomu priučil. Spojenie pôvodnej témy maďarskej sifónovej fľaše preklenul do témy veselých radostí a ,,pekného žúru". Nemám problém.... :lol:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#29 Příspěvek od FERYACT »

Kdysi jsem zakopl o normu. V bombičkách byl tlak 60ata a dostal se tam jako tzv.suchý led tedy v tuhé formě.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#30 Příspěvek od konosuke »

jednou to jsem zkusmo dekompresoval sifonovou bombičku upnutou ve svěráku a uníkající CO₂ desublimoval do kostky suchého ledu kteráž substance (pravděpodobně) tvoří polární čepičky Marsu, žádná voda
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“