Už zase ti neskuteční Z.M.R.D.I. z Redmondu!!!!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

To docvkanutí bylo pro EKKARa, ne pro MS.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#17 Příspěvek od frpr666 »

Jak psal Ondra2 výše. Program je zdarma a je věcí majitele jak bude dál platformu rozvíjet.
Komu se to nelíbí, tak má možnost volit jiné alternativy.
How to send 10GB https://www.youtube.com/watch?v=2tW1svMcHzI

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Standa99 píše:Třeba mu to docvakne, že to Microsoft změnil zrovna kvůli takovým zmr..., kteří přetěžují jejich servery nesmyslnými gigabajty dat. Servery jsou primárně určené k jiným přenosům ...
Přesně - jsou určený K PŘENOSŮM, ne k špehovacímu ukládání obsahu a informací, kdo s kým si co a kdy posílá. Tudíž kdyby se nesrali do obsahu přenosů, neměli by kapacitní problémy a nemuseli by nikoho omezovat. Pokud vím, ze zákona má právo kontroly obsahu komunikace, jeho zachycování a ukládání jen policie ve fázi aktivního vyšetřování a to ještě to vyšetřovateli musí povolit soud. Žádnej soukromej subjekt se nemá právo hájit tím, že by MUSEL UKLÁDAT DATA NA SERVERECH - to je jen a jen jejich vejmysl a špehovací praktiky ... Když posílám poštou dopis nebo balík, taky po nikom nežádám, aby ho rozbaloval, kontroloval obsah a pro jistotu ho ukládal někde v nějakým skladišti. V tom je ten zásadní problém - JÁ JAKO UŽIVATEL TAKOVOU FUNKCI OD MR-DKOSOFTU NEŽÁDÁM, ONI MI JI CPOU O SVOJÍ VLASTNÍ VŮLI A POKUD MNĚ TO VADÍ, JE TO STEJNÝ, JAKO NEVYŽÁDANÁ POŠTA A SPAM. A pokud oni na základě týhle mnou nevyžádaný "služby" změní bez mýho souhlasu podmínky, který mi předložili k odsouhlasení v době kdy já jsem si u nich účet zřizoval, pak jsou to hajzlové a zm-rdi. Je to ta samá šmejdovina, jako když Kyslík nutil svoje klienty doplácet za balíky dat mobilního netu při vyčerpání smluvního objemu dat v daným tarifu bez jejich souhlasu, nebo když ve stejným případě učunil "absolutní" FUPku - prostě bez varování takový klienty odstříhnul. Ani jedno ani druhý nezakládá rovnoprávnej obchodní vztah - v obou případech má jedna strana smlouvy vyžadovat souhlas strany druhý s navrhovaným opatřením - minimálně o takovým opatření musí předem druhou stranu informovat. Platí to v českým právu, platí to v mezinárodním právu, tak proč to neplatí pro Mr-dkosoft?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od lesana87 »

Když se tu tak rozčiluješ, četl jsi vůbec ty podmínky nebo jsi jen klikl na "Souhlasím", jako 99% uživatelů? Pokud si dobře pamatuju, před nějakými 10 lety, když jsem si musela v práci zřídit účet na Skype, v těch podmínkách bylo, že (tenkrát) firma Skype je majitelem veškerých dat, která jsou prostřednictvím Skype přenášena. No a jako majitel si s těmi daty může dělat co chce, ne? Klidně si je ukládat a zkoumat je. Když se ti to nelíbí, nikdo tě nenutí Skype používat. Mě, po změně práce, už taky ne, takže dneska je mi nějaký Skype u zadele.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

A hlavně k těm změnám podmínek dopomohl sám, kdy opět připomenu, že jim zatěžoval servery hromadou dat, což někomu logicky začalo vadit.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

No, myslím že občasný (1-2x za měsíc) přenesení zhruba 0,5GB dat a průběžně v rozhovorech do 10 obrázků denně není zase taková zátěž na servery, jako několikahodinový konferenční videorozhovory pořádaný magorama, pardon, menedžerama některejch podniků. Takže já asi jsem ten, kterej Mr-dkosoft dohnal k takový změně, jo? To je stejná argumentace, jako že naše bastlířská komunita uživatelů Widlí přiměla tuhle zkurwenou korporaci k vytvoření mentálního potratu zvanýho Win10 ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Standa99 »

K Linuxu tu máš za celou svou éru dva příspěvky, tzn. od někoho, kdo neumí s ničím jiným, než s Windows od Microsoftu pro masy, tak bych tady tak teatrálně nevyskakoval.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Samotnej Linux (konkrétně distra Ubuntu a Mint) používám občas, pro linuxový prostředí vyvinutý softy používám často, i když adaptovaný pro prostředí Woken - a nemám s nima takový problémy, jako s "bezplatně" poskytovaným "doplňkem" softwarovýho giganta, abych se na ně za něco musel nasrat. I za Wokna jsem si zaplatil, pak si na případný problémy stěžuju z pozice platícího zákazníka. Ale pokud poskytnu jako vlastník práv (protože Mr-dkosoft NENÍ autorem Skypu) něco k užívání bezplatně, pak musím počítat s tím, že mě veřejnost vezme za slovo - to je to samý, jako jejich rok starej veřejně danej slib, že v jejich cloudu bude PRO KAŽDÝHO NEOMEZENEJ DATOVEJ PROSTOR. Basta, je to jednou vyřčený jako příslib. Ale když to lidi začali skutečně využívat, najednou j z toho bezplatnejch jen 5GB a možnost si zaplatit za víc. Kdo teda lže stejně jako Putin, když tvrdil že na Ukrajině žádní vojáci s ruským pasem nejsou - ale pak jich desítky veřejně vyznamenal za účast v bojích separatistů proti ukrajinský národní armádě?

Pokud něco veřejně slíbím, můžu bejt třeba megakorporace, musím bejt zkrátka připravenej na to, že někdo propagační kampaň vezme jako smrtelně vážnou nabídku - a stejně tak musím bejt připravenej na to, že pokud NĚCO bylo doposud bez omezení zadarmo a tahle skutečnost trvala roky, že se uživatelé budou bránit změnám pro ně směrem k horšímu - ať už ze strany novýho vlastníka zpoplatněním, nebo ubráním výhod. A nemůžeš čekat, že jim za to kterejkoliv dosavadní DLOUHOLETEJ uživatel bude děkovat nebo dokonce líbat nohy. Leda tak nasrat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#24 Příspěvek od Otkundes »

Každý uživatel se přece může svobodně rozhodnout, zda mu podmínky využití nabízené služby, nebo SW vyhovují a bude je využívat, nebo využije službu a SW někoho jiného. MS není charita, ale obchodní společnost, která se řídí americkým právem. A stejně jako výrobce jiného zboží má právo svůj výrobek inovovat, nebo třeba i jeho výrobu zastavit, i ten kritizovaný MS má přece právo svůj SW a poskytované služby aktualizovat a upravit podmínky pro jejich další používání, včetně změn v obchodní politice.
Můžeme sice kritizovat, nadávat na fóru, úmyslně prznit jméno té společnosti a z uražené ješitnosti se třeba i vzteky kousnout do vlastního zadku! Podmínky využívání nabízeného SW a služeb, se tím stejně nijak nezmění.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#25 Příspěvek od tomasjedno »

lesana87 píše:...nikdo tě nenutí Skype používat. Mě, po změně práce, už taky ne, takže dneska je mi nějaký Skype u zadele.
To je fakt, při tom se skypování moc neužije. Mimochodem, ty kameny si těžíš sama, nebo se někde kupují? :D

P.S. Předpokládám, že víš, že vím, že nevíš, vcg. :lol:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#26 Příspěvek od Standa99 »

Dělá to každý, Apple nebo Google nevyjímaje, dokonce bez náhrady zruší využívané služby. Takže ten kdo skončí v područí jednoho systému a jedné služby a není schopný se postarat sám, tak mu zbydou akorát ty nadávky. Kde je problém si rozjet vlastní TeamSpeak server?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od lesana87 »

tomasjedno píše:To je fakt, při tom se skypování moc neužije.
No u soustruhu fakt na Skype nemám čas. Ani nevím, jestli existuje Skype pro Sinumerik. :)

P.S.: Šutry si přivezl zákazník, my mu z nich jen vyřezali tu intarzii. Předpokládám, že je někde koupil.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

lesana87 píše:...Ani nevím, jestli existuje Skype pro Sinumerik. :)
Když to má 19" color display, tak určitě :D

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#29 Příspěvek od lesana87 »

Color je, ale jestli má 19" nevím, spíš bude mít míň. Kameru, mikrofon a repráky nemá určitě, ani myš. :)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#30 Příspěvek od tomasjedno »

lesana87 píše:Color je, ale jestli má 19" nevím, spíš bude mít míň. Kameru, mikrofon a repráky nemá určitě, ani myš. :)
Reprák se dá určitě někam píchnout - a vy u toho nemáte 3D scanner?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“