Napajanie ultra low power zariadenia z 220V AC

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#16 Příspěvek od Neniu »

Kremik píše:To je pěkná konina. Napřed ultra low power, a teď se Ti líbí řešení se zvonkovým trafem. No tak si sežeň trafo a zapoj si to. U Belzy to je zajímavé jenom tím, že to trafo prostě furt běží, a možná jeho provoz platí i někdo jinej. Ale spočítej si, jak je účinné živit zvonkové trafo jen kvůli hodinám, které prakticky nemají žádný odběr. Tak si ty čidla zapoj na zdroj z telky v obýváku, nechávej ji ve stand-by a máš to :D
Však proto o tom tak píšu. Já nic zapojovat nechci, jen mne to tak napadlo při čtení ostatních příspěvků.

Kdyby to byl můj problém, tak by mne třeba napadlo ještě i něco jiného, ale teďka mne nenapadá nic. IcePlanet má problém a tak se mu snažíme poradit, no a Kremik měl také nápad a mne to připomnělo řešení pana Belzy s hodinami. Tak mne napadlo to sem poslat jako inspiraci. Ale pokud můj odkaz někoho uráží, tak se tedy hluboce omlouvám :wink:
Jsem na cestě k šípku.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Kremik »

Ne ne, mě to neurazilo, jen překvapilo. A to ještě jen proto, že jsem si nedával pozor kdo co píše. Tak pardon.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#18 Příspěvek od Neniu »

Kremik píše:Ne ne, mě to neurazilo, jen překvapilo. A to ještě jen proto, že jsem si nedával pozor kdo co píše. Tak pardon.
Tož, on to je citát z jednoho filmu, kde také došlo k nedorozumění :D
Jsem na cestě k šípku.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“