Úroveň historických dokumentů v TV

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#16 Příspěvek od frpr666 »

@Já si na české veřejnoprávní kanály nestěžuju.
Já se přiznám, že když se podívám na ČT1, tak mě to přijde poněkud chudé. Vzhledem k tomu že máme 21 století.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Já se na televizi nedívám vůbec a nechybí mi.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#18 Příspěvek od Otkundes »

Historie je 🤐, která vždy slouží tomu, kdo je právě u moci.
Proto je vhodné dokumentární historické filmy brát vždy se značnou rezervou a tázat se: "Co tím chtěl básník říci?".
Osobně mě před lety dostal hrdinný americký pilot, který podle jednoho z takových filmů, zachránil svého kolegu a jeho letadlo, poškozené palbou protivzdušné obrany ve Vietnamu. Přiletěl prý se svým letadlem za neovladatelné letadlo a odtlačil ho z oblasti působení PVO. Samozřejmě, posádky obou letadel to přežily!
Od doby pokusu tzv.povolebního puče v socdem, televizi nesleduji. Alespoň po pohledu na podjaté arogantní floutky v TV studiu, nejsem po večerech nas*án...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Otkundes píše: Osobně mě před lety dostal hrdinný americký pilot, který podle jednoho z takových filmů, zachránil svého kolegu a jeho letadlo, poškozené palbou protivzdušné obrany ve Vietnamu. Přiletěl prý se svým letadlem za neovladatelné letadlo a odtlačil ho z oblasti působení PVO. Samozřejmě, posádky obou letadel to přežily!
Tak to se skutečně stalo, ale v Korei a ten "tlačenej" to nepřežil, protože když nakonec po odtlačení z korejskýho území nad mořem vyskočil, tak dlouho se hádali záchranáři kdo ho vyloví, až se utopil. :roll:
Takže vzhledem k závěru to zase takový "hrdinství" a dokonalost americkýho letectva a námořnictva nebylo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#20 Příspěvek od PLV »

V Koreji a hlavně později ve Vietnamu, američtí piloti podle jejich dokumentárních pořadů sestřelovali nepřátelské letouny jak na běžícím páse.
Jejich bojová vítězství byla tak přesvědčivá, že nakonec museli v rychlosti sbalit pět švestek a upalovat ze země co jim vrtulníky stačily. :D
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

PLV píše:Jejich bojová vítězství byla tak přesvědčivá, že nakonec museli v rychlosti sbalit pět švestek a upalovat ze země co jim vrtulníky stačily. :D
Což je samozřejmě kec. Jejich problémem nebyl nedostatek bojových vítězství, ale konec politické podpory pro tuto akci doma. Vrtulníky byly použity pro evakuaci americké ambasády (a lidí utíkajících před komanči) dávno po té, co byl podepsaný mír, který jako vždy komunisti nedodrželi. Jižní Vietnam, kde již americká armáda dávno nebyla, obsadili.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#22 Příspěvek od Jimmi2 »

Je dobré si stále připomínat, kdo na koho zaútočil jako první a pod čím vlivem byl. Jak na straně Koreje, tak Vietnamu. Někteří to již asi zapomněli.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

V dané době byla i bojová píseň: "Severní Korea žene vrahy zpět, vpředu jdou dělníci, v klopách rudý květ..."

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#24 Příspěvek od Jimmi2 »

Ano, a tam je možná problém interpretace toho, co znamená to "zpět" :idea:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“