Renault, mikrospínač do zámku dveří

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od robo »

Prosím o pomoc a radu. Mám na laguně 2 s mikrospínačem, asi, taky problém. Nefunguje signalizace rozsvícených světel při vypnutém motoru a otevření dveří. Nefunguje rozsvícení dole pozičního světla ve dveřích. Nesignalizuje se na lcd displeji otevřené dveře. Při otevření se rozsvítí centrál světlo na stopě. Co jsem zjistil a neporozuměl jsem tomu:
Při otevřených dveřích a odpojení žárovky je na patici pro žárovku 12V. Pokud v patici žárovka není tak při otevření dveří se na led panelu zobrazí symbol otevřených dveří a červené světlo což je správně. Funguje i zvuková signalizace rozsvícených světel při vypnutém motoru a otevření dveří. Pokud nechám otevřené dveře a kouknu na ten led panel který zobrazí otevřené dveře tak jak zapojím tu žárovku okamžitě na led panelu zmizne zobrazení otevření dveří, animace ukáže zavřené dveře a zhasne červená info ikona a utichne zvuk.upozornění rozsvícených světel.Odpojím žárovku a ihned se signalizuje otevřené dveře, rozsvítí se červené světlo a pípa zvuk rozsvícených světel. Celé to prý má řešení že se zamění ta klasik žárovka za led. Mé vysvětlení je, led méně žere, přípojný bod pro žárovku není schopen dodat dostatečný proud. Ale proč? Dost problémů se svaluje na ten dveřní mikrospínač. Mikrospínač asi nějak funguje když se rozsvítí kabinové světlo. Celé mě to nedává logiku. Díky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Mozno polamane kable v prechodke k dveram?

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#18 Příspěvek od hajeklubos »

Nevím, jestli se ti podařilo problem již vyřešit. Mam jisté zkušenosti se spínači škoda atd.
Tvůj problém asi bude obdobný. Když nechceš zámek vyndat. Začal bych tím, že bych přerušil oba dráty ke spínači dveří.Nyní předstírej zapnutí a vypnutí spojením drátu směrem k řídící jednotce. Když to bude reagovat OK máš přechoďák na spínači dveří. Můžeš teď měřit odpor na drátech ke spínači při otevřeno/zavřeno. (zbylé dva dráty)Musí být skoro 0 tedy šlus / víc než 50Mohm. Přechoďák je nevyzpytatelné svinstvo, které nedodržuje pravidla. Také si dej pozor při osazováním náhradních spínačů na jejich zdvih aby docházelo k spolehlivému překlápění.Další problém bývá na vydřeném povrchu vačky, která ze spinačem hejbe. Proudové zatížení těchto dveřních spínačů (nové řady aut) bych neřešil. Signál jde do řídící jednotky a je v řádech mA. Chce to bytelný, raději větší spínač s max počem cyklů.Pokud je tedy z čeho vybrat. Všechno bude China. Bylo by možná lépe zámek vyndat a první udělat kontrolu přechoďáku to je na tobě. napiš jak jsi pochodil.
Luboš

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Nějakou led žárovku jsem si objednal z číny ale než dojde. A včera jsem byl obdarován 5ks ledkama, jiné než jsem objednal ale taky z číny. Nasadil do patice a svítí při otevření dveří. Funguje i signalizace otevřených dveří a i zvuk. signalizace rozsvícených světel při vypnutém motoru.
hajeklubos: díky, tvůj postup testnu až to přestane fungovat nadobro a nebo najdu místo kde budu moci nechat auto odemknuté abych se v tom mohl v klidu povrtat.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“