Samsung UE32F5000

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

V pořádku, vdyť píšu, každýho věc. Pokud se jim to seype ještě v záruce, budou patřit mezi ty šťastnější. Většinou je to tak půl roku po. :D Co já si pak musím vyslechout o chudých důchodcích, výrobcích naho.no, jejích stará CRT vydržela 20let, tohle dám k soudu nebo na Novu, tuhle značku už nikdy nekoupím, koupím jinou!!..........
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

To sme ale dopadli, ze moderny super najlepsi LCD TV sveti menej ako 20-rocny CRT a pritom su po dvoch rokoch tie LED mrtve :D

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od cabernet »

Chcel by som po vymene vadnych LED chipov znizit prud do podsvietenia.
Jedna sa o zdroj PSLF770S05A: https://www.electronica-pt.com/esquema/ ... 05a-35212/
Je tam naznacena uprava dosky.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Tak čo ti bráni to neskúsiť?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od cabernet »

Vyskusam. Myslis ze popisanou upravou znizim prud? Resp. akym inym sposobom? Vdaka

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Heno »

Vidím, že teoriu práce toho obvodu a im podobných, ktoré sú dnes takmer v každom led TV stále nepoznáš, takže mám sa znova opakovať?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#22 Příspěvek od Heno »

houmr píše:Ono je to o tom, jaký jas je to podsvětlení schopné dát - koukat na "stíny ve tmě" jen proto, aby podsvit vydržel a doufat že se místo něho nezhroutí třeba NAND se taky každému zákazníkovi nechce. Nedávno moji rodiče letitou CRT televizi nahradili novou LED. Podsvětlení mají naplno a stejně se jim to zdá málo. Při porovnání s vedle běžící CRT je hned vidět rozdíl. Televizi si zákazník kupuje aby hrála, ne aby jí šetřil...
To je jedna strana mince a druhá strana je prečo napr. studený motor na aute by sa mal po naštartovaní nechať 30-80s bežať na volnobehu aby olejové čerpadlo vytlačilo olej do ložísk a potom do 40-60°C vody jazdiť len s malou záťažou... Áno k*k*t jazdí hneď na sucho, len či má na servis po 150000km, lebo dnes tie motory nevydržia toľko ako pred 15-20 rokmi.
A zese sme pri tom istom, záruka na motor 150k, načo ja keď dávam záruku na 150k budem robiť konštrukciu ktorá vydrží min. 300k ?
Nikto mi to nezaplatí, tovar sa má točiť. Buď to zaplatí servisu alebo si kúpi druhé auto :)
Toto vlasne platilo vždy, len dnes už GO motora nikto nerobí, pretože ND na GO originál neexistujú.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“