Česká pošta kolabuje.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Fakt dobrej nápad. Pár krámů za 30 Kč, pośtovné za 60 Kč a já mám celé dopoledne obvolávat, kde se s tím ČP fláká?
A od které doby je ČP soukromý podnik?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#17 Příspěvek od Achab »

Když něco pošleš kolegovi z Bastlírny na Slovensko tak může počítat s dvackou navíc. :)

Jinak u většiny drobných zásilek taky volím ČP - je většinou levnější a dodání kolem osmé dopoledne. Kurýři u nás jezdí kolem 13-14 hodiny. Místní pošťáci s balíky zachází slušně, řekl bych že k poškození dochází v drtivé většině při dálkové přepravě a při překládání a třídění na depech. Mě zatím všechny zásilky přišly v pořádku.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#18 Příspěvek od Radovan_79 »

Pošta není soukromý podnik. Je to státní podnik, vlastněný státem a řízený ministerstvem vnitra. Státních podniků je víc, třeba Lesy ČR, Diamo, VLS a podobně.
Pošta není orgán státní moci ani jakýkoli úřad. Je to normálně podnik, který hospodaří s tím co má plus to, co dostane (nebo nedostane, podle toho, jak se Babiš vyspí asi) jako úhradu za provozování objednané služby od státu.
Jen poupravím, pošta nemá na nic monopol. Je držitelem licence a stát si u ní objednává základní poštovní služby, plus třeba výplatu důchodů, přihlašování rádia a televize a tak. Všechno, co nyní pošta dělá (to jest služby) může svobodně dělat kdokoli. Jen ono to není tak výhodné, muset doručovat do poslední chalupy a mít pobočky i tam, kde se to těžce nevyplácí...
p32: No tak sorry, že jsem se ti snažil nějak pomoci a poradit.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#19 Příspěvek od Achab »

Radovan_79 píše:Státních podniků je víc, třeba Lesy ČR...
Trochu OT k těm Lesům ČR - původně vznikly jako nadřízený státní subjekt který měl dozorovat hospodaření jednotlivých akciových společností do kterých se transformovaly původní lesní závody aby všechno kvůli zisku nevyrubaly.
Současně Lesy rubou ve velkém jak je jim libo protože vlastně dozorují sami sebe. Tak se vůbec nedivím že ty státní a polostátní podniky fungují všelijak...

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#20 Příspěvek od Radovan_79 »

No tak o lesích by se dalo dlouho povídat... Za vše hovoří to, že pomalu s každou změnou vlády se tam mění ředitel, asi je to hodně lukrativní post.
No a o funkčnosti nebo nefunkčnosti státních podniků, o tom žádná.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Takže pátek večer a nic. Asi to bude rychlovka v pondělí. Kolik těch spokojených s ČP dostávalo něco doporučeně poslední týden? Za ty prachy to je fakt teda předražené a jakýkoliv balík mám vyzkoušené, že za to ČP chce víc než např. PPL a vždy se musí pro to nakonec chodit na poštu.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#22 Příspěvek od Radovan_79 »

Za letošní rok cca 20 - 30 kousků. Všechno z ČR, většinou dálka. Jestli dva, tři balíčky došly za dva dny? Jinak všechno šlo do druhého pracovního dne.
Týden je fakt neobvyklý; faktem je, že křikem na fóru situaci nevyřešíš.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#23 Příspěvek od TAKJAN »

To jste ještě nečetli, že pošťáci chystají stávku, zatím výstražnou

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#24 Příspěvek od Radovan_79 »

pošťáci chystají stávku
Část, která je zastoupena menší (jednou ze šesti) odborovou organizací. Nic masového.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#25 Příspěvek od starecd »

No já zas ráno zaslechl, že se mají zdražovat dopisy do ciziny a balíky, to ovšem nevím jestli také do ciziny, zatím jsem to na netu neviděl.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od Michal22 »

Švýcarská pošta se učí doručovat zásilky pomocí dronů.


Česká pošta se učí doručovat.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#27 Příspěvek od konosuke »

drony ? ještě velmi, velmi dlouho píseň budoucnosti dokud neodtajní antigravitační pohon, vrtulní letadýlka ? hračka adolescentů
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Habesan »

MQ-9 Reaper (Predator B)...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Radovan_79 píše:Za letošní rok cca 20 - 30 kousků. Všechno z ČR, většinou dálka. Jestli dva, tři balíčky došly za dva dny? Jinak všechno šlo do druhého pracovního dne.
Týden je fakt neobvyklý; faktem je, že křikem na fóru situaci nevyřešíš.
Nic proti tomu tvému přijímání za celý rok, ale pokud by sis to pozorně přečetl, tak o tom se zde nikdo nebaví.
Jde pouze o to, co se děje poslední týden u ČP.
Já např. beru vše jen přes PPL, protože ta je spolehlivá přes celý rok, nejen přes tu část roku, kdy ji nikdo nepotřebuje. Dopoledne doručuje automaticky pro IČ, odpoledne pro občany a ještě předem zavolá. To se u ČP zatím ještě nestalo vůbec.
A zkus si přečíst něco o křiku na fóru. Usnadním ti práci, protože pokud jsi to nezvládl doteď, tak to zase tak rychle nehrozí. Já pouze informoval, nakonec je to v příspěvku napsáno, kdybys to četl celé a KŘIČENÍ JE TOTO.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Já jsem posílal v pondělí večer obyčejný dopis v rámci čr a ještě dnes není na místě. 4 pracovní dny...

Tento týden mi přišly 2 balíky do ruky a to tímto způsobem: Poprvé i když jsem byl doma, tak nikdo nezazvonil a ve schránce papír, že si to mám vyzvednout odpoledne na poště. Podruhý jsem dokonce doručovatelku viděl, jak mi ten papír cpe do schránky. Zcela a prvoplánově serou na doručování balíku!! Tyhle papírky roznáší pěšky dopisní doručovatelka ráno kolem 8. hodiny, balíková pošta jezdí Tranzitem kolem 11-12 hodiny.
S doporučenejma dopisama to dělají naprosto stejně!!!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“