Vysavač Zelmer 619,5 vodník, vadné čerpadlo

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#16 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tohoto "vodníka" máme taky a mám dojem, že čerpadlo je pouze klasický elektromagnet se zpětnými ventilky, takže se toho neboj a rozeber vysavač. Pozor na zpětný ventil s pružinou u zásobníku vody pro mokré tepování. Kulička se umí zatoulat :D . Pro rozebrání vysavače potřebuješ dlouhý šroubovák s křížovou hlavou, ale to už asi víš. To čerpadle jde v pohodě rozebrat a vyčistit.

Uživatelský avatar
DavidM
Příspěvky: 34
Registrován: 18 pro 2016, 01:00

#17 Příspěvek od DavidM »

Vysavač jsem bez destrukce rozebral a našel ,,čerpadlo,, popsáno jako ULKA Model E8LT 18W.
A ano podle rozborky to vypadá jako elek. magnet a ,,plastovou část.
Ta byla jako jediná potažená bordelem,asi vodní kámen.Vyčistím a složím a vyzkoučím zda funguje elektromagnet.Nic jiného s tím asi nenadělám.Nebo ano?
Edit:
Magnet funguje.
Přílohy
CIMG3874.JPG
(166.5 KiB) Staženo 109 x
CIMG3877.JPG
(158.39 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#18 Příspěvek od Eleman »

Vyndal si zatím jen čerpadlo z cívky. Teď musíš čerpadlo opatrně rozebrat (nic neztratit) a uvolnit a vyčistit píst, uvolnit a vyčistit ventilky.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
DavidM
Příspěvky: 34
Registrován: 18 pro 2016, 01:00

#19 Příspěvek od DavidM »

Eleman píše:Vyndal si zatím jen čerpadlo z cívky. Teď musíš čerpadlo opatrně rozebrat (nic neztratit) a uvolnit a vyčistit píst, uvolnit a vyčistit ventilky.
A jak se proboha do čerpadla leze?Pokuď možno nedestruktivně? :) Jinak ten ,,píst,, jde lehce.
Tak dodatek.Čerpadlo jede:)
Stačilo vyčistit bordel na čerpadlu v místě kde jsou nasazené dva magnety,které byly skoro jistě ,,přilepené,, asi vodním kamenem.Magnety jsem hodil do octu a ,,pouzdro pod magnety,, očistil.
Teď jenom vyčistit a složit vysavač :)

Uživatelský avatar
DavidM
Příspěvky: 34
Registrován: 18 pro 2016, 01:00

#20 Příspěvek od DavidM »

Takže update.
Čerpadlo sice občas trochu funguje,ale moc nečerpá a hlavně teče.Teče u šipky na fotce.Takže znovu Navíc jsem zjistil že venkovní kryt motoru je prasklý ( což asi půjde slepit),ale jsem rozhodnut jestli se mi nepodaří čerpadlo nějak rozhodit nebo levně sehnat nějaké jiné,vysavač rozprodám na náhradní díly či hodím do zběrného dvora....
Díky za odpověď.Případně za nějakou nabídku k prodeji nového čerpadla...Které jsem rozebral a zjistil že zoubek držící dvě půlky čerpadla je opotřebovaný a nedrží v protikusu.Čerpadlo se v podstatě rozpadá,takže je zcela KO.
Tedy,pokuď by někdo měl možnost prodat za rozumný peníz jiné čerpadlo,klidně i bez elektromagnetu asi bych i koupil...
Přílohy
CIMG3878a.jpg
(98.05 KiB) Staženo 111 x

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“