windows 7 home premium os, opětovná instalace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#16 Příspěvek od dobrman »

já mám už hodně dlouho legální W7 a štítek za tu dobu už taky nemám. Vzal za svý při výměně skříně...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Zaky »

Obávám se, že pokud máš sice svůj legální kód, ale nemáš k němu štítek nalepený na skříni, tak nesplňuješ licenční podmínky a tudíž legální systém nemáš :-(

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#18 Příspěvek od satam »

Už těch 🤐 mám tak akorát! Legálnost vůbec není o nějakém 🤐 štítku na skříni, to si laskavě uvědomte!

Pro Standa99: Souhlasím, rozumný názor :P :wink: :P

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od Zaky »

Čeho máš nebo nemáš dost je mi naprosto volné, s použitým výrazivem se nicméně laskavě uklidni na úroveň slušného vyjadřování. OEM licence bohužel mimo jiné o tom štítku je, koneckonců si to můžeš v licenčních podmínkách přečíst. Jedna věc je, co podle podmínek musíš, druhá věc je, jestli na tebe kvůli tomu někdo přijde, nebo ne. Autor vlákna se každopádně na nic ohledně štítku neptal, takže ho velmi pravděpodobně nemá, jinak by z něj to číslo prostě použil. Za mě v tomto vláknu konec.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#20 Příspěvek od satam »

Není každý tak chytrý, jako Ty. Mohu poprosit o sdělení, kde to o štítku v těch licenčních podmínkách najdu?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#21 Příspěvek od serviceman »

Satam má pravdu. Podle českého právního řádu je rozhodující faktura a štítek je zcela irelevantní, ale o to tady opravdu nejde.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Standa99 »

Až opět něco ze zásob prodám a použiju SLIC tabulku do BIOSu, nebo KMSPico, tak budu rád, že to koupí takový naivka jako ty satame (všimni si, že tvé jméno při oslovení skloňuju).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#23 Příspěvek od dobrman »

Pokud vím v seznamu HW na který je OEM vázáno, nic o skříních není!
A zkus štítek přelepit bez poškození...
Už jsem dvakrát po přeinstalaci W7 aktivoval a nikdy se mě na štítek nikdo neptal.
Tak o tý nelegálnosti pochybuju..

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#24 Příspěvek od satam »

Standa99 píše:Až opět něco ze zásob prodám a použiju SLIC tabulku do BIOSu, nebo KMSPico, tak budu rád, že to koupí takový naivka jako ty satame (všimni si, že tvé jméno při oslovení skloňuju).
Do naivky mám daleko, je vidět, že mě neznáš, no, ani nemůžeš.
Co se skloňování týká, neskloňuješ jméno, ale nick, což je podstatný rozdíl. Nicky zásadně neskloňuji. Ani nevím, jak skloňovat Tvůj nick, neb když je to Standa99 psáno dohromady, tak to ani nejde. Nebo se pletu? Nechám se poučit.

A opusťme flame a věnujme se otázce, která je předmětem tohoto vlákna, co vy na to?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od Zaky »

Tady se nebavíme o českém právním řádu, ale o licenčních podmínkách Microsoftu. V nich stojí toto, musel jsem chvíli hledat, ale je to v souboru přímo na médiu:

16. PROOF OF LICENSE.
a. Genuine Proof of License. If you acquired the software on a computer, or on a disc or other media, a genuine Microsoft Certificate of Authenticity label with a genuine copy of the software identifies licensed software. To be valid, this label must be affixed to the computer or appear on the manufacturer’s or installer’s packaging. If you receive the label separately, it is invalid. You should keep label on the computer or the packaging that has the label on it to prove that you are licensed to use the software. If the computer comes with more than one genuine Certificate of Authenticity label, you may use each version of the software identified on those labels.

Tedy to v licenčních podmínkách je, je to i na oddělené části nálepky. To, že kontrola bude vyžadovat doklad o nabytí tím nijak nezpochybňuji.
Diskuze o tom dál nemá pražádného smyslu.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#26 Příspěvek od satam »

Děkuji.
Ovšem tam není napsáno, že štítek musí být na SKŘÍNI. Stačí, když je na obalu.
Prosím, nechci dál polemizovat o tom, zda musím nebo nemusím (podle Mrkvosoftu musím :P ) schovávat ten obal po celou dobu životnosti toho PC.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#27 Příspěvek od monterjirka »

Kdo má "wokna" v noťasu, který hodně vozí, používá "na klíně",... tak dříve nebo později je štítek slušně poškození, zdevastovaný...

Nestačí vyčíst to, co je schopna ukázat AIDA? Tam by neměl být konflikt s nějakým antivirem

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#28 Příspěvek od satam »

AIDA v trial verzi keykód neukáže. A plná verze je relativně drahá, ve vztahu ke zjištění jednoho keykódu pak i absolutně drahá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Dobrá diskuse :lol:
Podle českého právního řádu není nikde psáno o nějaké faktuře. Když tak, tak o dodacím listu či jiném dokladu potvrzujícím ne nákup PC či NB, ale jeho právni nabytí a převod na současného majitele. V tom dokladu by právě měl být protvrzen převod platného OS a je jedno jestli je to OEM nebo plná verze. U plné verze dotyčný jen dostane škatulku navíc. U OEM verze se zpravidla nálepka dá rozdělit s tím, že ID část se vylepí na viditelné místo a tzn. i na zadní části krabice, kde je vlastně taky vidět. Ale taky na přední krytku od DVD nebo FDD, není prostě povinnost to lepit na škatuli na bok atd.
Z hlediska softwarového je spíše důležité jen to, jestli to bude ve spolupráci se zlodějama od MS, kteří své zmetky musí stále opravovat.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od Zaky »

Ve svém notebooku jsem z důvodu nezničení nálepky používáním provedl vylepení z vnitřní strany záslepky, co je přes šachtu pro disk a RAM, u toho modelu je záslepka velká a nálepka nekryje větrací otvory. Jestli je to v čistém souladu s licencí nevím, číslo je ale pro případnou přeinstalaci bezpečně k dispozici bez rizika zniční používáním. Na PC v práci máme nálepky nalepené na skříni a překryté kusem papíru olepeným izolepou na jedné straně přilepeným ke skříni, tvoří to tak nálepce odklopitelný dekl a ta se nešpiní, nepoškrábe, nezničí UV zářením a tak.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“