Čistička Ionic Care, svítí a nejede

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Nerýpu, jen se divím. Ten BYČ :lol: si na sebe pleteš sám. Dokud se nic nestane, je to OK.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#17 Příspěvek od misocko »

ked kurna delas ruzne pristroje, tak preco si nekupis skop aspon k notasu, od cinanov su lacne, a aj ked to niesu profi, furt lepsie ako vadaska...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Pokud opravuješ moderní TV, tak pro tebe přece musí být takováto oprava naprostá brnkačka, vždyť tam nic není, do deseti minut musí být jasno, jestli je v háji VN část, nebo buzení a podle toho pak další postup. Pokud řídící část dává impulsy, tak výkonová část musí být zkontrolovaná taktéž během chviličky. Docela mě překvapuje, že jsi nenamaloval už dávno to schéma, to je taky tak záležitost, než si u toho vypiješ kafe, tím bych tak nějak začal, kdybych došel k závěru, že to neopravím bez schématu.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#19 Příspěvek od Lubanec »

Tak sem na to chvíli vlítnul a je to také..Ze signálovky vedou dolů 4-ři drátky(viz. obr)červený měřím 12v,černý je zem,bílý 0.2v a žlutý,který vede dolů na ten tranzistor nenaměřím nic..že by tím zkratem bup213 to schytala ta signálovka?škoda,že někdo nemůže změřit,kolik voltů má jít kde..
Přílohy
dící.jpg
(126.08 KiB) Staženo 195 x
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Zaky »

Všechno jsou to běžné IO, tady není třeba, aby ti kdokoli cokoli měřil, stačí voltmetr a osciloskop a v momentě musíš vědět, kde je problém. Pokud nevíš, začni si od toho výstupu impulsů malovat schéma, bude stačit kousek obvodů kolem. Nějak si nedovedu představit, jak opravuješ nějaké to LCDčko, když s tímhle vedeš takovou válku. :-(

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#21 Příspěvek od Kvicala_r »

To je jako Ionic care triton? Pokud jo, tak je ten pajšl celkem humus. Dnes už bych čekal spíš něco v smd..
Přílohy
Ionic_care.jpg
(11.87 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

O jakou signálovku se jedná? A nebo V? :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#23 Příspěvek od Lubanec »

Pro Kvicala r..ano je to tato černá mrcha..Co třeba P.fredis,že by jste se mi na to koukl a skusil opravit?Nebo někdo poblíž Moravské třebové,kdo by na to koukl..toto je už asi nad mé síly..zvládnu několik věcí,ale toto je oříšek už pro mne.. :oops:
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#24 Příspěvek od Lubanec »

Hezký večer všem..tak sem se zase měl možnost dostat k čističce..Impulz na G jde..Asi byl špatný napájecí káblík na vn-ko..Když sem ho vyměnil,tak mi to odpálilo opět ten tranzistor..Tak sem sehnal jiný a mezi Vn a desku jsem vsadil pojistku(raděj pro případ) dal sem tam 2,5Ah..Třikrát zhruba sem to na 2 vteřiny zapl a skoušel pojisku mnou danou mezi vn..Byla dobrá..složil sem obal na delší odskoušení a zdálo se mi jako že nic..tak sem pojistku proměřil a byla Ko..Snad to neznačí prošvihlé Vn :-( Ale díky pojistce mi neodešel už tranzistor..ale při tom cca 2sec. testech sem cítil takový yonizující smrádek :thanks:
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#25 Příspěvek od Lubanec »

Samozdřejmě sem vn-ko měřil a ukazuje nějaké hodnoty..nějaký odpor..zda-je to správně,nevím..s VN také skušenosti ještě nemam
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#26 Příspěvek od Lubanec »

Vytáhl jsem bokem VN..odletoval dráty a přes multimetr pípákem mi při změření trafa mi to pípe..je asi šluslý to Vn,že ano?Tím je oprava již nemožná,vidte.. :cry:
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#27 Příspěvek od tornado6 »

Lubanec,lubanec ked merias primar VN trafa pipacom tak namerias prd lebo je to spinane trafo a preto ho musis merat na indukcnost nie na odpor :idea:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#28 Příspěvek od fredis »

Je to marný.. :roll:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#29 Příspěvek od Lubanec »

No myslím že sem měril správné piny,né?Skoušel sem pin 1 vs pin 2..jak jinak by se to mělo měřit?A na indukci je asi jiný měřák,než multimetr,né?Díky..Přiložím foto
Přílohy
IMG_20170124_205747.jpg
(157.8 KiB) Staženo 123 x
IMG_20170124_205732.jpg
(97.59 KiB) Staženo 122 x
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#30 Příspěvek od zvaty »

Stovky komentaru a schema vn. Casti stejne nenakreslis. Komu neni rady tomu papa.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“