Záznam telefoního hovoru s pevné liky do PC

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#16 Příspěvek od samponek »

Ustřihni 1cm široký a 5cm dlouhý pásek slabého měděného plechu ( získáš ho například z transformátoru spínaného zdroje z CRT monitoru )

Oviň jím nf transformátor včetně transformátorových plechů tak, aby tvořil závit nakrátko ( je to důležité kvůli stínění a možnému brumu)

Stínění spoj s jedním koncem sekundárního vinutí a připoj na stínění kablíku, druhý ( vnitřní) vodič stíněného kablíku připoj na vstup magnetofonu ( nebo mic vstupu NTB )

Primární vinutí připoj na svoje udělátko.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od markoni »

samponek píše:Ustřihni 1cm široký a 5cm dlouhý pásek slabého měděného plechu ( získáš ho například z transformátoru spínaného zdroje z CRT monitoru )

Oviň jím nf transformátor včetně transformátorových plechů tak, aby tvořil závit nakrátko ( je to důležité kvůli stínění a možnému brumu)

Stínění spoj s jedním koncem sekundárního vinutí a připoj na stínění kablíku, druhý ( vnitřní) vodič stíněného kablíku připoj na vstup magnetofonu ( nebo mic vstupu NTB )

Primární vinutí připoj na svoje udělátko.
Tak toto je pro mně španělská vesnice já jsem to myslel takto 8O
Přílohy
Převodník.jpg
(27.82 KiB) Staženo 24 x

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#18 Příspěvek od samponek »

Zapoj to jak jsem Ti popsal, transformátor potřebuje být zatlumen odporem ( aspoň nějakým ) a to tvůj návrh zapojení nesplňuje ( na primární straně)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od markoni »

Tady jsem našel ještě starší modem s toho trafo taky může být?
Oviň jím nf transformátor včetně transformátorových plechů tak, aby tvořil závit nakrátko ( je to důležité kvůli stínění a možnému brumu)
aby tvořil závit nakrátko
jakým způsobem ho ovinout mě to není jasné?
ten plech sehnat bude asi pro mne fuška :? díky
Přílohy
modem1.jpg
(140.63 KiB) Staženo 19 x

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#20 Příspěvek od samponek »

Můžeš použít.

Cu plechem to oviň ve směru vinutí cívky a přes celý, to znamená i přes to železo ( trafoplechy) a na koncích zaletuj, aby vznikl závit nakrátko ( stínění)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od markoni »

Ve směru vinutí :roll: to je jak? promin ale já jsem lama.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#22 Příspěvek od samponek »

Takhle
Přílohy
nf oddelovaci transformator + stineni.jpg
(21.1 KiB) Staženo 22 x

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od markoni »

To jsem potřeboval moc díky :)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od markoni »

Nemůže to být alobal?ten plech asi neseženu :oops:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#25 Příspěvek od serviceman »

Patrně by stačilo těsné ovinutí měděným drátem.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#26 Příspěvek od samponek »

Ovinutí drátem by stačilo, konce vinutí spoj, kyž bude drát lakovaný.
Alobal se těžko letuje ( pokud nemáš pastu)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od markoni »

Promiňte mi ještě jedno upřesnění: jak poznám primární vynutí trafa není to jedno v tomto případě když je to 1:1? :oops: díky

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#28 Příspěvek od samponek »

Mají stejný počet závitů, ale rozdílný odpor vinutí, protože horní vinutí je drát delší ( je navinutý na spodním)
ATS256 145Ω a 156Ω.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od markoni »

Takže primární vinutí je vyšší odpor hodnota nebo nižší? díky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Které vinutí použiješ jako primární, to záleží na typu a zapojení telefonu, to ti sotva někdo řekne. Budeš to muset vyzkoušet tak i tak.

Důležité jsou i úrovně: ty jsou v telefonu v řádu stovek milivoltů, což je pro mikrofonní vstup moc.
Navíc přímo z telefonní linky bude problém s úrovňovým rozdílem mezi tvým hovorem a hovorem protějšího účastníka, lepší je, když bude protějšek silnější.

U starých telefonních přístrojů s rotační číselnicí bylo nejlepší vzít signál pro záznam přímo z vývodů na sluchátko. Jednak vývodu do sluchátka je potlačená úroveň signálu z vlastního mikrofonu (aby sis sám sobě neřval do ucha, tzv.protimístní zapojení, které z dvoudrátu udělá slušný čtyřdrát), jednak je sluchátko galvanicky oddělené od telefonní linky hovorovým transformátorem, který v telefonu už je.
V přístrojích s tónovou volbou už se protimístní zapojení řešilo elektronicky pomocí diferenciálního zesilovače, takže tam už je mimořádné vhodné použít oddělovací trafo - primár na dráty do sluchátka, sekundár do vstupu LINE IN.
U nejnovějších přístrojů, například řady Gigaset, už je oddělovací trafo nezbytné, protože ho budeš přes oddělovací kondenzátor připojovat primárem přímo na telefonní linku, stejnosměrnou složku musíš oddělit, jinak, i když třeba samotné trafo bude mít dost velký odpor na to, aby "vyvěsilo", rozhodně bude stačit na to, že po zavěšení telefonu zůstane linka obsazená. Proto ten kondík.
A vypínač - ústředna si testuje čas od času připojená zařízení a může to trafo, i když připojené přes kondenzátor, identifikovat jako nestandardní zařízení.
Jestli máš jen mikrofonní vstup, pak ti nezbude, než pro něj spáchat odporový dělič asi tak 50:1 a signál zapojit mezi střední kontakt a plášť. Druhý kontakt (normálně pro pravý kanál) nezapojíš
Přílohy
telefon_zaznam.png
(38.24 KiB) Staženo 32 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“