poradíte mikrofon pro mou apliakci?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

slav3k píše:Obávám se, že nevím co to je SPL ani zběžné googlení mi nedalo odpověď.
Jen bych rád připomenul, že nežádám rady k řešení, žádám rady k výběru mikrofonu, popř návrh kde se po takovém podívat. To je vše :)

Díky
Slavek
Tak googli pořádně.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_pre ... sure_level

Žádáš rady, tak musíš dodat podklady pro vhodnou radu. Ono totiž vůbec není jisté, jestli jsou tvé představy splnitelné v této části Vesmíru.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#17 Příspěvek od Cust »

Kdyby ti to stačilo přes IoT, tak mám hotové řešení. Jen je to přes firmu, tak to bude něco stát...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jef111 »

Pokud jde o odstup S/N tak bych použil nejraději klasický kondenzátorový mikrofon, jenže ten jaksi není waterproof ani zdaleka. Pak asi jedině elektret. Na datasheetové údaje moc nespoléhej, nejlepší cesta je nakoupit dostupné typy a vybrat nejvhodnější. Obvykle nejsou drahé.

Před časem jsem takto vybíral elektret pro akustické měření reproduktorů a z toho mi vyšel panasonic WM-61A. Hledal jsem hlavně vyrovnanou amplitudovou charakteristiku a malou závislost citlivosti, šum jsem moc neřešil. Ale v outdooru budou okolní hluky obvykle mohem silnější než vlastní šum mikrofonu.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
slav3k
Příspěvky: 93
Registrován: 12 čer 2012, 02:00

#19 Příspěvek od slav3k »

Díky za vaše podněty.
Vzal jsem si z nich maximum. :)
Časem tu snad uveřejním i mikrofony se kterými jsem pracoval a jaké mi přišly dobré.

Slávek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“