Dominant 1039a

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#16 Příspěvek od elektrosvit »

Milan ale potřebuje řemínek, ne jehlu. :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Milane, změřit dýlku obepnutím subtalíře a kladky motorku tenkým špagátem a šířku pásku stanovit podle kladky pokud tam není vložen čtyřhran, nepamatuji se již, pak můžeš objednat 2-3 podobné rozměry ať se poštovné rentuje, nejlépe ovšem navštívit blízký krám v okolí, já to mám až v Havířově co se chystám na repas Aiwa
Naposledy upravil(a) konosuke dne 10 říj 2017, 18:48, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#18 Příspěvek od starecd »

Ok, nevšiml jsem si data.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Nejsem si úplně jistý, jestli Dominant, resp. jeho řešení nf části za takovou úpravu stojí. Stačí jednoduchý test - přepnout na rezervní nf vstup, dát korekce rovně a otočit regulátor hlasitosti cca do 2/3. Pokud se s výsledkem tohoto testu spokojíte, pak nejde o vyšší nároky a není co řešit.
Ostatně ani 638A Sólo s přímým připojením MM vložek nepočítal a v Technických zprávách/Změnových listech o této možnosti také nebyla řeč.

Do HC14.20 se VM2101 dávala běžně - gramofony NC142 a NZC142.
Stejně tak si nejsem jistý, zda GZC120 /vzhledem k vlastnostem původního zesilovače/ za vestavbu MM vložky stojí.
Jestli elektrosvite chceš zdarma celé nepoškozené šasi HC14.20 /možná i s vložkou/ tak si přijeď.
Ale nevím určitě, v jakém stavu je mezikolo - motorek je určitě v pořádku, jinak bych to šasi ani neodkládal bokem. Na bezvadném a měkkém mezikole /a ložiscích motorku samozřejmě/ šasi HC14.20 stojí a padá.
Do běžného HC12 bych nepokoušel dávat ani hodně špatnou dynamickou vložku. Všechna běžná šasi až do standartního HC14 včetně něj, byla po stránce pohonu hlučná tak, že to rušilo i při použití lepších krystalovek VK4204, nebo keramik VB4301. Hučelo to i s nimi...
VK4204 byla suverénně nejlepší /a taky nejdražší/ tuzemská krystalovka, lepší zvuk neměly ani ty enderácké keramiky. VK4204 byla původně určená pro základní osazení HC15 i HC16. Jenže se nedařilo je vyrábět v dostatečném počtu i kvalitě, tak pro HC16 a další "lepší" šasi začali vozit ty honekrovky.
Jestli servis k NC142 nekecá, tak u HC14.20 jsou použity ASI vybírané motorky, měkčí silentbloky na kterých visí a jiná mezikola, než ve standartním HC14. Všechny vyjmenované díly z HC14.20 mají jiná objednací čísla dílu, než v HC14.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#20 Příspěvek od elektrosvit »

Děkuju, už není potřeba. Sehnal jsem jej v lednu. Šasi HC12 jsem už za pomoci dílů z HC14.20 předělal. Zrovna silentbloky jsem použil, protože ty původní byly prověšené a "nafouklé" působením nějaké mastnoty. Motorek i mezikolo jsem musel nechat původní, protože byl vylágrovaný, resp. mezikolo ztvrdlé. Ostatní díly pasují bez úprav, pouze tyčinku zvedáčku je potřeba o trochu zkrátit na délku té původní, jinak se zvedáček nebude dostatečně zasouvat. Stejně tak mám už osazený předzesilovač, zbývá jej jen oživit a vestavět do gramofonu a zakabelovat. Přes léto se mi pokračovat nechtělo a teď mám rozdělané jiné věci. Snad v zimě... :) Nějakou extra kvalitní reprodukci samozřejmě nečekám. Hluk z pohonu bývával slyšet i při provozu s krystalovkou.

Mezikol existovaly minimálně dvě varianty. S plastovým středem a úzkým obložením a s kovovým středem a širokým obložením. Obě provedení měla bronzové ložisko. Ve starších přístrojích jsem viděl spíše mezikola s plastovým středem, v novějších pak výhradně s kovovým. HC07, 13 a 14.20 se přece jen vyráběly o dost déle než ostatní konstrukčně shodné gramofony. Věřím, že pro HC14.20 se díly ještě zvlášť extra třídily.

V rádiu Sólo je předzesilovač pro MM přenosku vestavěn. Na zadní užší desce vpravo pod stínicím krytem. S připojeným NC300 vůbec nehraje špatně, šum vadí hlavně při nízké hlasitosti. A jelikož Dominant využívá tutéž desku, stálo by za to předzesilovač doosadit.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#21 Příspěvek od sinclair »

A co myslíš - z jakého důvodu do 638A MM ještě předzesilovač dali, ale do Dominantu už ne a osadili jen enderáckou keramickou přenosku?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“