Autorádio BETA

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#16 Příspěvek od Elektronik55 »

Už s tím nechci OTRAVOVAT ! To rádio mě pěkně se... . Jeden host (kamarád) v mé Hospodě mě řekl " To je tím , že jsi tam dal novou baterku , kdybys tam nechal tu starou , hrálo by to" NO a JE TO !!!

Není nad dobrou radu !

ps : ty Kosmonosy oslovím , mám to kousek ! A dík !
Vladimír

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jo, taky mám pár takovejch "známejch" - už se jich radši neptám a podobný trable s nima neprobírám, protože stejně nakonec skončím u odborníka s diagnózou světelný roky daleko od jejich "tutovýho řešení" (komíny, střecha, pokrejvači, lakování auta a podobný témata). A když náhodou řeknu něco já jim (elektro) - aby na nic nečekali a zavolali si na to machry, většinou se po půl roce dovím, že to 3x předělávali po svým, než se jim to vysypalo totálně na hlavu a musel to předělávat odbornej podnik od znova - za 5x takový peníze ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#18 Příspěvek od Elektronik55 »

Napsal jsem do těch Kosmonos , tak uvidíme .
Jinak za rozumné rady od "Zaky , masar , Jodr a EKKAR" moc děkuji .
Vladimír

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#19 Příspěvek od Jodr »

Jen mám obavu, že v Kosmonosích s rádiem od Blaupunktů nepochodíš. Není to Technisat. Tohle se vyrábělo tuším v Portugalsku, nebo jinde po světě.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Zaky »

Zkusil bych se do rádia podívat a pokud má externí eeprom, vypájet a zkusit několikrát vyčíst v programátoru a porovnat dumpy, jestli se liší. Následně nahrát do nové paměti a vyzkoušet, paměť může být vadná, což může pak dělat ledacos.

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#21 Příspěvek od Elektronik55 »

Něco jsem zjistil , je třeba to ještě ověřit , ale vypadá to , že chyba je ve mě ! Je - li tomu tak , tak to je pěknej "špek".
Vladimír

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

To je ale obvykle velmi cenné zjištění, zabraňující dalším "škodám".
Schopnost hledat chyby v sobě není dána každému stejnou měrou.
:wink:

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#23 Příspěvek od Elektronik55 »

Čekal jsem úmyslně několik dní , nastane - li nějaká změna , nebo nikoliv .
Od středy minulého týdne rádio maká tak , jak má ! Fakt je ten , že venku nemrzne . Stále hledám souvislost s výměnou nového akumulátoru a vlastní blbostí .
Ve voze je motor TDI , je tedy potřeba žhavit dle okolní teploty, které probíhá automaticky po zapnutí klíčku do první polohy . Dále to vypadá jako "pitomost" , ale má to svojí logiku . Na starý akumulátor probíhalo žhavení také 10 sekund podle okolní teploty . V této době měl přijímač čas se "aktivovat" !
Po instalaci nového akumulátoru probíhalo "žhavení" 1 - 2 sekundy a ihned jsem startoval , jenže "aktivace" přijímače trvá právě 2 - 3 sekundy . Aktivace klíčkem zapalování jde přes "relé" , jehož cívka mohla mít podpětí díky startéru . Spínací kontakt relé mohl "zacvrdlikat", a chyba je na světě .
Nyní nemrzne , žhavení se ani nezapne a přijímač pracuje normálně .
Vlastní "blbost" spatřuji v tom , že jsem neměl ihned startovat , ale počkat až naskočí rádio a teprve potom startovat .
Za celý život jsem měl 11 automobilů , ale všechny na benzín , tohle je první "nafťák"!
Posuďte sami , má - li to logiku , nebo to jsou jenom "bláboly" !!!
Vladimír

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#24 Příspěvek od Elektronik55 »

Mimochodem "Jodr" měl pravdu s těmi Kosmonosy , dodnes se ani neozvali !!!
Vladimír

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“