Sháním levný osciloskop, jaký typ?

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#16 Příspěvek od hakamusai »

Pokud řešíš MCU tak rozhodně Ligic analyzer.
Jinak levnej digitální oscilo se dá na ebay sehnat třeba Hantek 25Mhz za cenu kolem 1400Kč (za málo peněz,málo muziky)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#17 Příspěvek od weed_smoker »

konosuke píše: co řeknete na Křižík T565 ?
Tak ten už bude dneska hodně drahej a ne každej kdo ho má v dobrym stavu,ho bude chtít prodat.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#18 Příspěvek od danhard »

Hlavně Křižík chodil jen do pár set kHz.
Na muzeum dobrý, jinak na nic.
V roce 1974 jsem ho vyměnil s Alanem Krausem za nechodivýho 30MHz maďara, kterýho ulovil v Myslíkárně :lol:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

Zaky píše:.... Pak je ještě možnost koupit (asi jen ze zahraničí - Ebay) Tektronix TDS320/360/420 ....
TDS 320 mám, je téměř nevyužitý. Pokud by byl zájem, asi bychom se nějak dohodli.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Zaky »

Jak bys ten TDS320 hodnotil na jednorázové děje, je to použitelné? Já ten osciloskop nikdy neviděl, očekávám, že protože je z té doby, jako výše zmíněné HPčko, že to bude podobné, ale zkušenost nemám. Jen s tím HPčkem. Od Teka jako nejnižší znám TDS210, ten jsem měl a na mikroprocesorech jsem se s ním toho naměřil spoustu a šlo to dobře. Samozřejmě to nelze srovnávat s modernějším scopem, co má 50x víc paměti, umí dekódovat sběrnice apod.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jjilek »

To nedovedu zhodnotit, já jsem jej moc nepoužíval, jen jako běžný skop a jen několikrát. Kdyby se někdo znalý z okolí Ol. mohl zastavit, tak by to mohl zhodnotit.
Kromě toho tady mám hodně dávný paměťový analogový osciloskop SSSR C8-12A, na kterém jsem kdysi měřil jednorázové děje. Pokud ještě bude možné jej uvést do provozu. Naposledy byl zapnutý kolem roku 1990. Výhodou je klasické používání jako analog, ovšem paměťová obrazovka uchová stopu jen krátce. A je to těžká bedna.

Uživatelský avatar
sskarda
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#22 Příspěvek od sskarda »

Mám tu navíc jeden pěknej funkční BM566 za 2500,- i nějaká sonka se k němu najde. RSK sskarda zavináč atlas.cz

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

weed_smoker píše:Za 3000,- jsem pořídil BM566A,sonda BP7723 za 1000,- nepoužitá s bižuterií,listinama i futrálem.Jenom je rozbitej poťák posuvu X,kterej musim vyměnit nebo ho nahradit odporama tak,aby to vypadalo jako kdyby byl posuv X nastavenej doprostředka.Tenhle škopek je šedivej s českym panelem,pak mám ještě modrej BM566A s ENG panelem,ale bez držadla.Ten stál 3500,-.
Ta BM370 je indikátor na školní účely,do začátku minimálně BM550 nebo 1-kanál BM556.Zkus si najít třeba BITSCOPE BS-10,to by se ti mohlo hodit na všecko,cos popsal.Jenom to vrazíš do PC/NTB přes USB,instaluješ soft a máš 25M 2kanál s logickym analyzátorem( 8kanál,kterej umí dekódovat sběrnice a určit protokol) a 10M waveform generátorem (snad 50Ω,1V dvoukanál).
556ka je, pokud se nepletu, dvoukanál.. :wink: A 566ka se dá sehnat i za lepší cenu :cry: . To už je lepší nějaký TEK a něco si připlatit. Jen pozor na na ty staré rádoby paměťáky, co si nic nepamatují :lol: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#24 Příspěvek od weed_smoker »

Já právě uvažuju o tom BITSCOPE BS-10.Je to vhodný i na opravy v terénu (stačí k tomu NTB s WIN 7) a všecko se ukládá v PC/NTB tím softwarem.Frekvenčně je to na nenáročný věci a pro začátečníky OK,napěťově podle sond,v základu se sondou 1:1 je Umax ±10 VDC.
Akorát se mi zatim nepodařilo najít,jestli s tim má v CZ/SK končinách někdo zkušenosti.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“