Cabridge azur 740 střílí do beden, DC error.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Takže těch cca 7V přichází na vstup konce z preampu?

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od cputakt »

Ano v obou kanálech.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od cputakt »

Jen doplním, je možné že za to můžu já. Měnil jsem asi před měsícem výstupní relé pro speaker A a B jenže jsem si původní relátka neproměřil a prdnul jsem tam 6 pinové ale jednořadé (nevím jak to napsat) a měli tam být 6 pinové ale dvou řadé.Po výměně jsem zesilovač zapnul a protože nebyly oddělené svorky + a - tak šly vlastně reprosvorky do zkratu. Okamžitě hodilo DC ERROR a chladič se za ty dvě vteřiny hodně zahřál. Po výměně relátek za správné zesilovač normálně hrál jaku mě tak i u majitele.
Nemohlo se stát že se tím vyzkratováním výstupu načly výkonové tranzistory nebo něco okolo?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Docela jistě mohlo.
Těch 7V z preampu tam může být z nějakého mutovacího obvodu /nestudoval jsem manuál celého zesu tak detailně/ a připojením vstupu konce s odporem proti zemi může zmizet.
Pokud je to v obou kanálech a stejné, tak v preampu bych asi závadu nehledal. Nechal bych připojené jen zemní piny CN1 a CN4 a hledal chybu v některém z koncových stupňů, nebo spíš za ním. Měř při procesu startu napětí na výstupní tlumivce proti zemi, to jsem Ti radil už dávno. Objevuje se tam v kterémkoli momentu víc, než pár desítek mV?
Psal jsi, že v některém režimu to výstupní relátka sepne a lze přepínat A-B. To pořád platí? Pokud by to tak bylo, tak ss na výstupu není, ochrana by to shodila. Ty kontakty jsou zapojené tak, že než připnou výstupní svorky k výstupům konců, tak testují výstupní svorky na zkrat/impedanci.
Zkusils ve vypnutém stavu zesilovače prostě změřit všechny dvojice reprosvorek, jestli tam náhodou není zkrat, nebo třeba nějakých deset ohmů? Ve vypnutém stavu by na těch svorkách nemělo ohmicky vůbec nic být. Některé firmy dávají těsně k výstupním svorkám natvrdo proti zemi kondenzátor až 10n, který jsem u výkonnějších aparátů už párkrát našel probitý, bývají často jen na 100V. Zkontroluj celou cestu od kontaktů relátek až po výstupní svorky. Servisní manuál máš kompletní, tak co bys ještě chtěl? Dyť to tam je rozkreslený jak pro školáky..

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od cputakt »

Schéma nemám ani jsem nenašel na 740A jen na 640A.
Zesilovač se chová každý den jinak, včera po odpojení CN1 mi zesilovač najel, šlo přepínat A i B přidávat hlasitost (bez signálu). Dnes ikdyž je odpojený předek (CN1 i CN4) hodí DC chybu. Změřil jsem výstupní svorky,
Na pravém kanále nic nenaměřím ale levý má 9 kohm. vytáhnu desku s výstupníma svorkama a relátkama a mrknu jestli tam není nějaký problém.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#21 Příspěvek od denis15 »

Na něco jsem narazil-ten "raketoplán" má i servisní menu a loguje chyby :D http://www.stereo.net.au/forums/topic/8 ... azur-740a/

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od cputakt »

JJ to jsem pročítal ale nic jsem se vlastně nedočetl.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od cputakt »

Tak problém je v levém kanálu a tady mé znalosti a vybavení končí.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#24 Příspěvek od sinclair »

V mailu máš kompletní SM pro 740A.
Ale dej si pozor, tohle není zrovna jednoduchý přístroj.

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#25 Příspěvek od padik »

Já ti neporadím, jak to opravit, ALE:
Koupil jsem asi "zrepasovaný" Azur 540, chvíli hrál a pak jedna závada za druhou. Schema mám, pomalu se začínám orientovat, jenom mne to jaksi nebaví. A dopadne to tak, že vystříhám všechny rádobyochrany, elektronické přepínače a udělám z toho čistý zesilovač. (prosím, nebijte mne).
Takže jsem si koupil od solidnějšího prodejce CA 640 a tu CA 540 mám navíc.
Velmi doporučuji dát od toho ruce pryč

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#26 Příspěvek od sinclair »

Já zas nevidím jediný rozumný důvod, proč by to nemělo chodit tak, jak má.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“