Podsvit LED Vestel VES400

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#16 Příspěvek od decmen »

Dobrý den, nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám zde: jaký je rozdíl mezi jednotlivými deskami 17IPS20 ? Je jich několik "revizí", já mám 17IPS20P 150313R3 a pak ještě jednu, jejíž Rx z hlavy nevím,ale má jiný konektor vedoucí k podsvícení, ale obě desky dávají 122V napájení led.
Všude na ebay apod. vidím R6 nebo R9.
Jsou navzájem zaměnitelné ? jde o to, že obě desky , které mám jsou z 40" Philipse , u obou tv jsem měnil ledky v podsvitu a pak jsem si u uvedené R3 "nechca" škrtnul - zkratoval napájení 122V. Výsledek: zdroj napětí 122V dává dál, ale je to jaksi "měkké"-po zapnutí naskočí logo Philips,během 1-2s pohasne a je bez podsvitu, při vypnutí zase na 1/2s podsvit naběhne a tv se vypne. Ještě jsem nic jiného neměřil, ale asi jsem odpálil driver nebo nějaký mosfet kolem driveru.... víte, prosím, na co se zaměřit?
díky, zdeněk

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#17 Příspěvek od passion »

Len info:
Takže po skoro piatich rokoch hyundai vypovedal poslušnosť znovu. A to mu tu niekto po výmene samostatných LED prorokoval funkčnosť 2 týždne. Je stále v detskej, denne beží cca 4-5 hodín. Prúd LED som mu nesťahoval.
Tento raz je to rozsiahlejšie, LED nesvieti rovných 9ks, zvyšok je ale OK. Až sa čudujem, že to TV doteraz ustál. Idem skúsiť objednať celé pásiky z Aliexpressu a uvidím, koľko ten "krám" s tým vydrží.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“