transformátory 9WN 663 40 pro elektronkový zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

A co se doutnavek týče , tak byly i bez odporu a to dokonce do sporákovek , kde dodvedly vyrobit i tvrdý zkrat .

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#17 Příspěvek od barnodaj »

Kdyby kolega nedělal v otázce chyby, nebylo vlákno tak dlouhé a většinou OT.
Přílohy
trafa.png
(18.55 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#18 Příspěvek od barnodaj »

Pokud to myslíš vážně ze stavbou elektronkového zesilovače, tak nejsnadněji asi seženeš napájecí a výstupní trafo od Indelu v TME, ale není to až tak kvalita.
Levnější výstupní trafo VT40 mají na Retroráji, kvalita bude asi ještě slabší. Při požadavku na vyšší kvalitu se lze domluvit v Tronicu, cena bude vyšší. Nebo vyaukrovat staré radio a použít potřebné díly z něj, to bude možná nejlevnější cesta, začátečníkovi bych ji NEDOPORUČOVAL. Prostuduj si třeba vlákno o zesilovači s EL84, je tady těsně před tebou, při použití starších dílů je třeba vědět, že nejdou okamžitě připojit na plné napájecí napětí (elektronky, kondenzátory) je dobré znát izolační stav síťového transformátoru, vědět že anodové napětí je poměrně vysoké a nebezpečné!!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#19 Příspěvek od Yarda1 »

dack píše:Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda jít do stavby el. zes. podle Praktické elektroniky 11 a 12/2010....
Jaké máš zkušenosti s nízkým napětím (to znamená i s takovým co leze ze zásuvek)? Ten síťový trafák bych viděl jako nejmenší problém - určitě by ti ho nějaká firma vyrobila. A nic by tě to nestálo, jenom peníze. Napadá mne podívat se po půdách nebo po SD, jestli nenarazíš na nějaké elektronkové rádio (já jsem nedávno jedno dal za odvoz) ze kterého bys mohl použít součástky.
http://kutilska.poradna.net/q/view/1058 ... -zesilovac?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“