Usmazenej odpor :-/

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Honzo, já v mládí zrecykloval spoustu elektroniky. A protože jsem tak trochu sysel, tak mě bavilo hromadit zásoby, třídit je podle hodnot. Tak mě to barevné označování jaksi vlezlo pod kůži, nějak se v něm už moc nepletu :roll:
Taháky nepotřebuju.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Tak tabulku jsem už i našel - jen to vysvětlení tu jaksi chybí.
A stejně tam ta zelená barva chybí :cry:
Přílohy
tabulka.jpg
6. sloupec "spolehlivost" (i když tady je to vlastně až v 7. sloupci)
(91.77 KiB) Staženo 68 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#18 Příspěvek od Victronix »

Vždyť psal, že má 5 proužků.
330 x 0,1 = 33Ω 0,5%
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

No - já jich tam "vidím" (spíš tuším) asi šest. Pokud je jich pouze 5, tak mezi 2. a 3. je příliš velká mezera (třeba je ta větší mezera až mezi 3. a 4.).
Ale to by měl lépe "vidět" autor vlákna, jen ten si může rezistorem pootočit i na druhou stranu.

Pro těch pět proužků ale zase spíše hovoří ten poslední, páč v 6. (i 7.) sloupci tabulky (tabulka.jpg) zelená není - potom (při pětiproužkovém značení) budiž hodnota:
330 (331) * 0,1 = 33R0 (33R1) ±0,5% :wink:

Mě ale v tomto případě už ani tak nejde o tu jeho hodnotu (ostatně zadavateli vlákna asi taky ne, když zjistil, že koupí potřebný komponent /za přijatelný peníz/ nový), ale o princip toho značení.
tabulka.jpg má těch sloupců skutečně 7 - viděl někdo rezistor i se sedmi proužky? Já ne.
Podle tohoto:
• Obecně platí, že šestá skupina představuje teplotní koeficient. Ale v některých případech to může představovat
   spolehlivost a poruchovost.
by však mělo být proužků skutečně jen 6, ale potom by NEŠLO zjistit, jestli se (u posledního - 6. proužku) jedná o hodnotu TCR [ppm/K], anebo tu spolehlivost [%] - protože jak 6., tak i 7. sloupec obsahuje stejné barvy (hnědá, červená a oranžová) 8O

Jak to tedy bude s tím 6. (7.?) proužkem :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Součástky“