Emise elektronů v žárovce

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od kulikus »

Půjde měřit IR bezdotykovým teploměrem teplota skla?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Kyž to umíš, tak ano.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kulikus »

Tak jsem to zkusil s žárovkou NARVA R2 49211 12V/45/40W. Na reflexní destičce pod vláknem 0V, na vláknu +12V. Spodní vlákno je bez kontaktu na 0V. Po přivedení dalších 24V na kontakt spodního vlákna jím protéká až 1,7uA (po nahřátí). Ale je to pokaždé jinačí.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#19 Příspěvek od FERYACT »

Kdysi dávno jsem slyšel o pokusu obalit vakuovanou žárovku staniolem.Prý po přivedení střídavého proudu žárovka slabě diodovala.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

kulikus píše:Jde jednoduše poznat má-li žárovka náplň/vakuum ?
Dnes jsem náhodou viděl nějaký videa, jak se zobrazuje průtok vzduchu bez pomocí kouře. Dá se to najít pod názvem "šlírová metoda". Podžhavené vlákno plynové žárovky ukáže "stoupající dým" z vlákna uvnitř baňky. Někdy bych to chtěl schválně vyzkoušet. Podle "schématu" by na to mělo stačit pár čoček a žiletka (optický nůž). kdysi jsem to něco podonbýho avizoval jako "seříznutý světlo"
http://homel.vsb.cz/~sof007/files/EMvM/p7.pdf

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Je to krásně vidět v polarizovaným světle a ještě líp, když je to polarizovaný světlo stroboskopicky přerušovaný ... Za Ády Čalouníka se tak v německejch institutech zviditelňovaly pro filmování nebo fotografování rázový vlny v aerodynamickejch komorách a tunelech při výzkumech chování střel a profilů křídel pro vysoký rychlosti - subsonický i transsonický.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Teorie“