A244D vs A4100D

Klasické bastlení z domácích zásob

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#16 Příspěvek od FERYACT »

ORIONE:jestli budeš chtít najdu ti zapojení s A244D staršího data.Jsou zde uvedeny počty závitů.To by tě mohlo zajímat.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od FERYACT »

ORIONE:našel jsem perfektní návod na přijímač MINIKIT86.Kromě schematu a plošného spoje a osazováku má podrobný popis cívek, materiálu feritů, seznam součástek.Postup nastavení atd.Modré amaro B5/86 str186 a další,
můžu ti to namailovat.Ahoj

Uživatelský avatar
m42orion
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#18 Příspěvek od m42orion »

Díky, to by jsi byl moc hodnej. Pošlu Ti do SZ soukromý mail. Vím, že je to těžká historie a dá se to dnes řešit úplně jiným způsobem, ale víte co se říká - kdo si hraje ...... :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Souhlasím - k tomu přece bastlení je.
I tu A244D nebo A4100D můžeš použít dobře nebo blbě, nikde není přece psáno, že to špatně musí dopadnout vždycky...

Uživatelský avatar
m42orion
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#20 Příspěvek od m42orion »

Jinak, ještě je docela pěkné povídání a návody na DV,SV,KV přijímače v A-Rádiu KE05-2008. Myslím, že je to článek od Ing. Šedivého.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#21 Příspěvek od FERYACT »

m42orion:Považuji článek z roku 2008, jak ses o něm zmiňoval, za fundovanější, než to co jsem ti navrhoval.Pošlu však email budeš li o to stát.

Uživatelský avatar
m42orion
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#22 Příspěvek od m42orion »

Tak abych jen neteoretizoval :-) posílám video prvního prototypu toho mého bastlu. Zatím to není ještě doosazené. Není to žádná krása, ale nějak to funguje.
Nemám ještě dořešený externí VFO :-) nahradil jsem ho zatím generátorem, což je pro další použití velice nepraktické :-)

Anténa je klasická laděná feritka položená na okně.

Snad vám to pojede a google do toho hned nenacpe reklamu, protože to prý detekovalo známou skladbu světové zpěvačky, kterou zrovna při testu vysílala dvojka ČR a tím pádem si může do videa vložit co chce :-)



https://youtu.be/-x34de4PFnA

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od FERYACT »

M42orion: já se snažím nakopírovat věci z roku 1986 a ty už máš vzorek funkční takže asi nepotřebuješ abych ti něco posílal.

Uživatelský avatar
m42orion
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#24 Příspěvek od m42orion »

Pokud tě to moc nebude zdržovat, tak mně to prosím pošli. Sháním všechny materiály k 244 a 4100.

Dneska budu mít 4100, tak ještě zkusím udělat základní zapojení s ním.

U zapojení, viz video, mám trochu problém s ALC, mám pocit, že pokud je obvod bez vstupního signálu, tak jde zbytečně do zisku a dost šumí.

Až to budu mít vyladěné, hodím sem schémata a pcb, i když pochybuju, že by to chtěl někdo po mě replikovat :-)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#25 Příspěvek od FERYACT »

Obvody jsou nastaveny tak aby dávaly stejnou úroveň.Máš li malou úroveň vstupu dostaneš na výstupu více šumu.To je přirozené .MINIKIT ti pošlu.Stáhl jsem ho z netu.
Bohužel se to kdysi fotilo z časopisu a ne z elektronické předlohy.
Pokud mne paměť neklame PCB z A4100 nebyla publikována.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Minikit mu neposílej, už má odkaz na celej časopis. Když bude chtít, stáhne si i opravy. Jen kdo máte třeba starší servisní manuály k dederénskejm integrovanejm tranzistorákům i stolním rádiím, tak tam by se snad něco dalo pochytit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#27 Příspěvek od FERYACT »

EKKARE díky za zprávu, měl jsem s tím nějaké problémy, takže jsi mne vysvobodil.HILL má nějaké dederonské materialy ale nevím kde o tom psal.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#28 Příspěvek od FERYACT »

EKKARE /B4/1989 je o přijímačích.Celé číslo je výživné. Tak to kamarádovi, prosím, stáhněte já to neumím.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Nestahujem, jen posíláme odkazy - on si to stáhne sám. Ale k přijímačům vyšlo ještě jedno modrý Amáro, akorát já už si nepamatuju, jestli to bylo ještě to starý, nebo to novější, protože po jistou dobu vycházely paralelně - ale byly to návody na FM VKV přijímače s A225 a TBA120 s mezifrekvencí 6,5MHz od Miroslava Drozdy (SK). Kdo máte čas to projet a dohledat, miro Drozda tam měl i hezkou řádku "udělátek" určenejch ke snadnější stavbě a naladění takovejch přijímačů, jednoduchej generátor VHF s nf modulací FM 85 - 110MHz, generátor MF kmitočtu s keramickým filtrem jako rezonátorem atp ...

EDIT: Ty Drozdofony byly v AR-B ročník 1998 číslo 1 a dokončení v čísle 2. Další popis zapojení VKV přijímačů byl v AR-B ročník 2004 čísla 3 a 5, konkrétní návody pak byly i v některejch Electusech.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#30 Příspěvek od FERYACT »

m42@orion:A4100 je na ulož to :AR-B-88-02.pdf ahoj f.
A4100D je moje favoritka a snad bych s ní udelal přijímač, než se přestane na AM vysílat.

Odpovědět

Zpět na „Zapojení ze šuplíku“