Webové rozhraní pro mail server (Porty u mail serveru)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Co jsem pochopil, tak SOGo sdílí kontakty nebo kalendář právě přes CardDAV + CalDAV např. https://heber.it/blog/2012/03/test-post/ , takže by mělo být úplně jedno, jestli použiji SOGo nebo ownCloud.

Zkusil jsem Roundcube 1.3-rc a ten ani neodešle email přes Submission proti verzi 1.2.5. Evidentně jsou v tom PHP kódu bugy a bude hodně záležet na použitých verzích, ať už PHP, Roundcube atd.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#17 Příspěvek od kuto »

To ano, myslel jsem čistě Carddav server (Baikal apod.). Ale jako carddav se to servíruje jen Thunderbirdovi. Dovecot i roundcube si to tahaj z db. ownCloud neznám, nevím co umí. Navíc jak slyším Cloud, naskakuje mi husí kůže :D SOGo má ještě pro mě důležitou funkci a to doplněk SOGo Integrator, který zajišťuje centrální správů Thunderbirdu. Nastavím si v něm, jaké nastavení má všem Thb v síti vnutit včetně vlastního update serveru pro novou verzi Thb. Nemusím pak všechny obcházet a přenastavovat je v případě změny. I když to jde částečně řešit přes policy v Active Directory.

Já s Roundcube problémy neměl. RC verze čehokoliv pro ostré nasazení nepoužívám. Mám tu verzi 1.2.3 na PHP 5.5.38. Roundcube má jen požadavky na minimální verzi PHP.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Standa99 »

Podívám se po něčem jiném, RainLoop nevypadá špatně, dokonce má přímo integraci pro ownCloud, takže snad bude využívat všechny jeho vnořené funkce.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

Na první nástřel je ten RainLoop někde jinde. Oproti zabugovanému Roundcube umí z fleku IMAPs (s tím jsem se natrápil), synchronizace kontaktů přes CardDAV je bezproblémová, má extra admin panel atd.
Přílohy
rain-admin.png
(64.87 KiB) Staženo 105 x
rain-kon2.png
(13.91 KiB) Staženo 116 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#20 Příspěvek od kuto »

No já tedy nemůžu říct, že by Roundcube byl zabugovanej, používaj ho i větší hostingy jako webmail. Zkoušel jsem víc verzí a jely všechny bez problémů.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

Každý má nějakou zkušenost, po mé zkušenosti jsem Roundcube odstranil.
Schválně jsem zkusil najít nějaké porovnání, které sice není jednoznačné, ale mají tam i žebříček oblíbenosti webmailů (dle datumů aktuální) a v něm si RainLoop vůbec nevede špatně, ale je to první, co jsem našel. Dokonce je nad Roundcube i nějaký Mailpile. Jinak dost často vidím placený IceWarp.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Standa99 »

Integrace do ownCloudu je taky dobrá.
Přílohy
rain-own.png
(148.24 KiB) Staženo 124 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Standa99 »

RainLoop začíná být oblíbený, viz. článek na root.cz https://www.root.cz/clanky/stavime-vlas ... -rainloop/
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“