Tesla 1 PF 067 08, třípásmové reproduktory

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od CZJKP1 »

Ne, nemá uzavřený koš.. Pouze ten středotónový má uzavřený koš

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#17 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Ne, nemá uzavřený koš.. Pouze ten středotónový má uzavřený koš
co to meleš ???

výškáč ARV168 má uzavřený koš, celý z plechu a jsou tam jen gumové průchodky na přívodní drátky !!!!!

a jestli mi nevěříš, podívej se na ARV168 sám !

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od CZJKP1 »

Jo tak to jo, ja se popletl s jiným typem

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#19 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Pouze ten středotónový má uzavřený koš
. . . a ten středotónový nemá uzavřený koš !!!!!
a aby ho basák nepřefoukl, dává se do samostatného uzavřeného a utěsněného boxu uvnitř bedýnky !

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od CZJKP1 »

jj.. To jsem právě myslel, že myslíš

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#21 Příspěvek od ok1hga »

z toho vyplývá, že nevíš co se u reproduktoru nazývá "košem" . . .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od CZJKP1 »

hmm.. No prostě když, lehce stlačím basák, slyším ze se vzduch tlačí (píská) dírkou v membráně toho středáku.. A taky okolo kabelu, možná bych to měl zatěsnit například plastelínou (okolo toho kabelu :D ¨)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#23 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Snad za menší nevýhodu stojí pouze mírně natržená membrána výškového repráku, kterou mi z bedny utíká vzduch..
CZJKP1 píše:No prostě když, lehce stlačím basák, slyším ze se vzduch tlačí (píská) dírkou v membráně toho středáku.. A taky okolo kabelu
nejdříve se pořádně rozmysli, který reprák ti to dělá a pak něco piš !

a pokud to je tak, jak jsi napsal podruhé, máš netěsnou skříňku kolem střeďáku ! A to je špatně !
Středové tóny mohou být modulovány basy a vytváříš si tím značné zkreslení výsledného zvuku !

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od CZJKP1 »

jj.. koukam na to.. mas pravdu.. Utika to okolo.. Čím se to dá utěsnit?? Je to utěsněné nějákou tvrdou černou hmotou, která se už stářím sype.. Byla jim utěsněna i dírka na kabel co vede do toho středotonoveho boxu.. Tež se to vysypalo.. Ta bedna má být zcela vzduchotěsná.???. Mam to utěsnit všude, i okolo přívodní šnůry do bedny??

Ten vejškáč reprák seženu jiný.. Beztak má ta bedna jen 35W to je dost málo.. Kdyby snesla alespon 100W :?

Neexistují jiné Tesla repro o stejných rozměrech a parametrech, s vyšším výkonem, které kdybych tam namontoval tak by ta bedna snesla trochu víc? Co výhybka, ta je taky jen do určitého výkonu, takže zase problém, co? Na music 130 to bude málo :(

J

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#25 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Ta bedna má být zcela vzduchotěsná.???. Mam to utěsnit všude, i okolo přívodní šnůry do bedny??
Ano ! nejlépe odšroubovat celou krabičku, podlepit silikonovým tmelem a přišroubovat zpátky. Samozřejmě tu dírku kolem přívodu taky !
CZJKP1 píše:Neexistují jiné Tesla repro o stejných rozměrech a parametrech, s vyšším výkonem, které kdybych tam namontoval tak by ta bedna snesla trochu víc?
se stejnými rozměry né !
CZJKP1 píše:Na music 130 to bude málo ?
Ano !
A když tam dáš repráky jiné, s výkonem větším, tak tu bedýnku časem rozštípeš vibracemi !

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od CZJKP1 »

OK... A s jinými rozměry (s jinýmy rozměry - rozumnými do místnosti)- Myslím prostě bedny, které by vydrželi sin 130W k music 130

J

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#27 Příspěvek od ok1hga »

ok1hga píše:A když tam dáš repráky jiné, s výkonem větším, tak tu bedýnku časem rozštípeš vibracemi !
umíš číst ?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od CZJKP1 »

Já jo.. Já se ptám na CELÉ BEDNY, ne na repráky.. Viz minulý příspěvek.. Jestli existovaly nějáké reprobedny Tesla, které se používaly k M130

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#29 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:s jinýmy rozměry - rozumnými do místnosti
Néé !

tenkrát bylo jen něco takového nebo taky takové, ale ani jedny nebyly určeny do domácího prostředí . . .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od CZJKP1 »

:D :D Tak to jó, ta první vypadá luxusně :D.. Já tu jeden reprák 40cm mam ale ma jen 4R.. Tak sjem si z dřevotřísky udělal bedýnku, ale ty rozměry no zabere to půl pokoje 65x65x65x65cm :D trochu jsem nepočítal, že to povezu do pokoje na rudlu a na kolečku :D.. Budím to TDA7294, aleje to na to repro málo, chce to alespon 250W... Jenže i těch 100W způsobovalo jisté problémy v živočišném (zejména zvířecím okruku) a tak jsem buzení na maximální výkon musel rychle přerušit :D, ale bylo to přesně to, co mě uspokojilo, šroubky chrastili ve skříni, dunění, pokoj, nikdo mě nemohl při poslechu rušit, protože když někdo zařval, tak to bylo jako když myška zašeptá...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“