Win XP pořád žije!! :D

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#16 Příspěvek od elektrosvit »

Na Nákle, že jo... :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Na Nákle ne, kolem toho jsme jeli do Skrbeně na jahody. :wink:

http://jahodyolomouc.cz/
Naposledy upravil(a) p32 dne 30 čer 2017, 13:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#18 Příspěvek od elektrosvit »

Pořád se tam pěstují? Známí pro ně jezdívali, ale to už je docela dávno. Sám jsem na tomto konci spoustu let nebyl, měl jsem ve Štěpánově dědu. Pravda, se stále žijícím Winem XP to nemá nic společného, ale co už... :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

WXP s SP3 mi jedou naprosto bez problémů. Aktualizace mám vypnuté, protože chci aby fungovaly furt. FF na internet jede stále a porovnávat s FF pod W10 je nesmysl (je to stejné). Na internetové surfování nakonec stačí cokoliv od Linuxu s FF a na tvorbu webstránek a databází to stačí taky. Není třeba si za každou cenu namlouvat, že do zeleniny za rohem je nutné vlastnit poslední model auta s pětilitrem.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

Pokud jsou za nějakým FW, tak proč ne. Vystrčený přímo na net už by dneska dlouho zdravý nevydržely, pokud to není verze záplatovaná jako POS Ready. Pro WannaCry dokonce MS vydal update i pro klasické XPSP3, protože tahle breberka se skvěle šířila i v interních sítích, jakmile byl nakažen jeden z počítačů.
FF je poslední browser, který je ještě udržován, i když již dále není pro XP vyvíjen.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#21 Příspěvek od Achab »

p32 píše:WXP s SP3 mi jedou naprosto bez problémů - FF na internet jede stále...
XP mě taky jede bez problémů ale o Firefoxu se to říct nedá (v. 52.2 ESR). Pomalu startuje a 2-3× denně spadne. Mám dojem že se to postupně zhoršuje s každou vyšší verzí pro které už prostředky staršího PC nedostačují.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Mám verzi 52.0 a bez problémů.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

Možná by pomohla reinstalace OS, běží už 4 roky. Běžná řešení pomalosti a pádů prohlížeče jsem zkoušel, z doplňků mám jenom uBlock. Procesor Pentium 4 - 1,7GHz a 1GB RAM.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#24 Příspěvek od sinclair »

Chodím s XP občas i na slušnější ruské "elektronické" weby a žádný problém. Úroveň antiviru střední.
Jestli ono to nebude i tím, že "hackerům" se už nevyplatí psát sviňárny, napasované na XP. Celý svět už běží na šmírovacích W10 a podobných platformách, ne?
Jo a už zásadně netahám žádné další aktualizace z těch, které následovaly hned po vydání SP3. A vidím, že dobře činím.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#25 Příspěvek od Achab »

Mám jenom aktualizace které byly dostupné asi půl roku před ukončením podpory Win XP. Při reinstalu tam nechám čistý SP3 co to udělá.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Puda »

Nemám problém s XP, první instalace jela 8let, teď mám druhou ta jede druhý rok. Jde mi skoro všechno, krom obskurních videí. Hlavně je to fofr (mám C2Q) a né jako v novějších widlích. Na správu sítě používám puppylinux a pro zábavu pclinuxos. Moje vlastní prográmky píšu v asm, takže dos, nebo linux. Zabývám se řízením výrobních procesů.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od xsc »

sinclair píše:Jestli ono to nebude i tím, že "hackerům" se už nevyplatí psát sviňárny, napasované na XP. Celý svět už běží na šmírovacích W10 a podobných platformách, ne?
Není bohužel pravda, poslední breberka se pod XP šířila dobře. Navíc není potřeba psát speciálně pro XP, často se objeví nějaká díra, která je ve woknech už roky a postihuje všechny verze.
Většina světa, zvlášt ta firemní běží pod Win7 a Win10 je moc nelákají.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od RayeR »

Kdyz se objevi naka vazna dira, tak se vyda oprava i na XPcka.
Posledni aktualizace je tam momentalne z 9.3.2018
http://www.catalog.update.microsoft.com ... p+embedded (seradit podle data)
A melo by to tak byt nekdy do roku 2019. Zatim si je drzim...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Skoda, ze do***ali automaticky update. Musi sa vzdy rucne nainstalovat posledny kumulativny update pre IE, inak to donekonecna hlada updaty.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

Win XP sice pořád ještě "žije", ale už jen na starých MB. Pro desky Z370 a novější (pro Coffee Lake) už ovladače XP nefungují.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“