Jakou značku multimetru?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Zdenku to je divný.
Mám "mamuta" 87 IV., vykopávka, ale spolehlivá. Baterky 4xAA alka žere sice jak najatej, ale taky mu jakýkoli napětí do ohmmetru ani kapacit nevadí. Taky jako jiný podobný měřáky má ruční volbu druhu měření a autorange až na něm. Dobrý je, že na střídavých napěťových rozsazích jde přesně až do 30kHz a až pak začíná trochu větší chyba, nicméně jako příruční nf mV-metr se osvědčil náramně a znamenitě, měří kmitočtově skvěle i na vyšších rozsazích ac napětí.
Ještě kdyby měl v sobě sinusovej generátor, byl by to ideální příruční servisní měřák pro enefáky :-)
Přežil takovýchto ran ještě víc, ale vždycky to vzalo jenom buď jednu, či druhou tavnou pojistku, jinak opravdu nic.
Koupil jsem ho už jetý asi za 3, ale už tehdy to byl skvělý kauf.
Kolik stála ta pětka nová?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Já za sebe bych zvolil asi ten, co tu postoval Milan, ten Extech.
Za tyhle peníze asi od žádného výrobce víc nedostanu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Já jsem si na BM829S zvyknul rychle, i když to byl můj první s automatickými rozsahy. On nemá složité ovládání jako některé multimetry Agilent / Keysight.
Ale je to velmi subjektivní. Každej si musí vybrat přístroj podle svých potřeb.
Jinak google Voltcraft V160 nezná. Asi je to převlečený CEM nebo UNI-T.
BM829S jede na 9V baterii. Nemusí se to každému líbit. Též pro výměnu pojistek nutno otevřít celej přístroj. U lepších multimetrů bejvá jenom malé víko.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 01 říj 2017, 19:03, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Víte, já jak vidím u jakéhokoliv aparátu -craft, tak hodně zpozorním :-)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »

https://www.youtube.com/watch?v=iw4sWDtPc_k Extech EX430
Konstrukce mi přijde 🤐.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#21 Příspěvek od sinclair »

V čem konkrétně?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#22 Příspěvek od KUBO »

Hydrawerk píše:Jinak google Voltcraft V160 nezná. Asi je to převlečený CEM nebo UNI-T.
Nebude to náhodou VC-160
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

@Fluke: Když nedoporučujou otáčet přepínačem rozsahů během měření, tak ať neshasínají displej během měření. Měli by si uvědomit, že někdy při vývoji dělá člověk hromadu věcí a občas na něco zapomene, a některý měření trvají déle. A stačí, aby třeba někdo zazvonil a chvilku to trvalo, než to vyřídím.

Ta DPS byla neopravitelná, já to pak dal jednomu klukovi na hraní, tak už ani nevím typ.

Ale třeba to byl nějaký pajc, já ho jen vyfasoval a dál jsem to nezkoumal...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#24 Příspěvek od Hydrawerk »

U Fluke 87V lze deaktivovat automatické vypínání, když při zapnutí podržíme tlačítko akustického testu propojení.
Přílohy
fluke 87V auto off2.png
(28.28 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od Stribrnak »

Teď, díky ebastlirně, koukám na devítku amáro (je na uloz.to) a málem si tam blikli do prádla z tohoto multimetru, prý srovnatelný nebo lepší než Fluke 289 a za třetinu ceny:

https://eshop.micronix.cz/merici-techni ... -9979.html

a tenhle má dokonce kino:

https://eshop.micronix.cz/merici-techni ... -9989.html

nějaký zkušenosti, názory?

Stribrnak

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

Prozkoumám. Když budu střílet jen tak od boku, tak dost očekávám, že vstupní ochrana nebude moc dobrá. Pochybuji, že to splní požadavky na CATIII 1000V. Osobně bych nechtěl multimetr s nějakým pitomým Lion akumulátorem, který za 3 roky už třeba neseženu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#27 Příspěvek od Hydrawerk »

http://www.eevblog.com/forum/testgear/m ... #msg979559
We bought 10 of the DT-9989 meters nearly 2 years ago. Would not recommend. We've had endless quality issues with them.
Missing screws, battery not charging, readings out of spec (new OOTB), intermittent dropouts, incorrect units displayed (mA when uA selected). Yesterday, I even had one flip its display (mirrored).
I have DT-9979. Assembly quality is good, precision is up to specs.

Cons: there is no known possibility to upgrade the firmware, and some of the features described in the built-in help are unavailable. Also, there are some Chinglish grammar errors. Trends could not be zoomed and traced. Clock precision is bad - upto several minutes per month. BT logging speed could not be changed.

Pros: it is easy to calibrate, bluetooth interface is working. Price is rather low. Display is so-so without backlight, but very good with it. Battery life upto 200 hours in logging mode. IP67 waterproof. Manual says 7 hours battery life, but my experience show 4 times better without backlight.

Summary: poor man's version of Fluke 289 with better display and BT.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#28 Příspěvek od Hydrawerk »

Heh, ale v toma Amáru 09/2017 je akorát rozhovor s dodavatelem Micronix toho multimetru CEM. Nejedná se o recenzi, ani o nezávislej článek. Navíc různé výrobky CEM se už mnoho let nabízejí v GME.cz

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#29 Příspěvek od sinclair »

Dobrý, odolný i celkem přesný měřák, pokud ho nevymyslelo a nevyrábí hovadstvo, by si snad mohl vystačit s úplně běžnými zdroji, které lze kdekoli koupit.
Opravdu hodně užitečný, doslova všeměry DT20-CHY20 s UM7108F, co mi nedávno perfektně spravil Zaky, si podle mě dost dlouho, asi 3-4T při denním používání 20-30 min., vystačí s alkalickou devítkou.
Na to, co všechno s nimi jde měřit a jak.
Nevím, kolik k tomu měřáku s Li aku dodávají příslušenství, ale klidně bych se i vsadil, že síťová a zároveň 12V nabíječka toho lithia nebude v ceně..Nebo aspoň ne obě.
Není divu, že to pak žere jak zjednaný, když je v tom kupa kokotin, z nichž mnohé člověk využije tak 1x do roka. Třeba bezdrátovou komunikaci s PC, abych zasíral PC dalším komunikačním protokolem.
V životě jsem to u přenosného - servisního přístroje nepotřeboval - Vy jo?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#30 Příspěvek od fredis »

Já taky ne :lol: . A stačí mi MP 14 :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“