SMART? raději ne!! a co vy?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

sinclair píše: Někomu z mnoha důvodů vyhovuje světlo obyčejné wolframové žárovky, někde je kvůli spektru dokonce nezbytné.
Prodávají se už víceméně ilegálně, v supermizerné kvalitě a pod nejrůznějšími směšnými názvy, jako tepelné koule apod.
Furt lze normálně koupit halogenové žárovky na 230V. Ty mají asi spektrum v pohodě. Asi mají o něco větší účinnost a vydrží prej 2000 hodin.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#17 Příspěvek od Hydrawerk »

elektrosvit píše:A taky jsem zůstal u Nokií. (...) a teď C5.
Velmi pěknej telefon ještě se Symbianem S60. http://www.gsmarena.com/nokia_c5-3122.php
https://mobilizujeme.cz/clanky/nokia-c5 ... klavesnici
Je to sranda, ale po sedmi letech od uvedení do prodeje je to furt král mezi tlačítkovými telefony. Dnes už stejně dobře vybavenej telefon nekoupíme.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Artaban001 píše:SMART- dvere :-)
Tak to je uz extrem. Overengineering v praxi. Ocakaval by som tam mechaniku s jednym motorom a nejaku malu dosku s procesorom...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Artaban001 píše:Vymenil jsem "smart telefon" za obyč nokiu 230 a:
-nemusím řešit aktualizace.
-pohotovější ovládání
-dýl vydrží baterie
-když jej nechám v práci někde odložený, mám větší jistotu, že nebude nikoho zajímat.
Usoudil jsem, že mít v podstatě 2X tablet je zbytečnost - Tabletem s LTE jde normálně volat, je to telefon, co se nevleze do kapsy.
Ja mel dotykac jiz v dobe kdy o nejakem iphonu jeste roky nikdo neslysel a rozhodne bych nemenil.

-aktualizace neresim, jede to automaticky
-ovladani je otazka zvykku, kdyz vidim borce s tlacitkovym telefonem treba psat sms, nebo po nekom chci v prubehu hovoru cislo z tel. seznamu z mobilu ze ktereho mi vola...
-nechapu proc by mi mel mobil vydrzet bez nabiti mesic. Zkusil nekdo z vas zit tak, aby nemel mesic k dispozici elektrinu?
-Ja jsem taky usoudil ze mit 2x tablet je zbytecnost, proto jsem si zadny nikdy neporidil :-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

Jo, zkusil, tři dny a zaplaťbůh, že to byla právě Nokia, co jsem měl při problému u sebe..
Jo a to je právě ono: "aktualizace neresim, jede to automaticky".
Jsou úplně všecky aktualizace užitečné pro majitele???
Jo a zkusil jsi někdy psát tak, aby se to dalo v pohodě číst?
Ale já to trochu chápu, digitální generace už diakritiku používat nemusí a někdy ani nechce. Prej moc práce..

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

Každý nemusí být fosil, takže někomu chytřejší věci (ve správném segmentu) vůbec nevadí. Většinou těm, kteří je umí zvládnout :lol:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Kremik »

Souhlasím s vámi, pánové! Je to jeden z důvodů, proč chodím na net z tabletu, a občas se rozčiluju, když někdo aby dal fotku sem, šoupne ji na nějaké sračkové úložiště. Tablet, když jsem si asi před dvěma lety pořídil byl nevychovaný jak prase. Osekal jsem ho tak, že už mi dlóuho nejde ani Obchod Play, ale stala se z toho slušná věc na brouzdání netem. Občas se stane, že uvidím hlášku "Váš prohlížeč blokuje reklamu! Povolte si ji, bla blá blá".
To určitě! :D
Začalo to tak nevinně. Když jsem ještě jel na ZX Spectru, přesně jsem věděl, co kdy která mechanika dělá. Když jsem seděl před 286, disk už si občas zavrkal jen tak, aniž bych po něm něco chtěl. Nelíbilo se mi to, ale říkal jsem si - je to daň za komfort. No, a končí to dneškem. Kdyby končilo - nekončí, bude hůř. Nevadila by mi složitá elektronika, kdyby obsahovala užitečné a zdokumentované věci. Ani ty dveře z obrázku, pokud by pro takovou konstrukci byl rozumný důvod. Ale ty sračky navíc, co se do toho exkrementují, ty opravdu nesnáším. Raději nepůjdu s dobou. Mrzí mě, že se asi nedožiju toho, kdy si blbé lidstvo konečně nenechá tu sprosťárnu líbit. Ale každé takovéhle vlákno mě potěší. Aspoň vidím, že v tom nejsem sám.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Ja nevim co mas porad proti aktualizacim? Ze tvuj mobil neumoznuje jednoduse aktualizovat SW znamena jen to, za vyrobce neumoznuje odstranit bugy ktere prehledl pri uvadeni na trh. Ja v tom zadnou velkou vyhodu nevidim. Ale pokud bych je z nejakeho duvodu instalovat nechtel, tak si je proste vypnu :-)
Ja osobne jsem zase neprisel na chut ovladani nokii. Snaha ovladat milion funkci dvema tlacitky ktere menily casto zcela protichudne svuj vyznam apod... Fuj. Neni divu ze skoncili tam kde skoncili. Kdyz jeste nebyly dotykace, pouzival jsem siemensy a SE, tam to jeste slo.

Co se tyka diakritiky, osobne to povazuji za prezitek. Kazdy jazyk se casem vyviji, je mozne ze za nejakou dobu se prestane pouzivat uplne.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#24 Příspěvek od sinclair »

To vůbec není o zvládnutí či nezvládnutí a už vůbec ne o věku.
Dřív či později začnou téměř každého nasírat věci, které prostě nechce a jsou mu vnucovány.
Termite, tu poslední větu časem odvoláš :-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#25 Příspěvek od sinclair »

Možná je jádro pudla v tom, že v N6230 žádný SW nepotřebuju??
Je tam jen FW, který jsem zatím přeinstalovávat ani aktualizovat nepotřeboval, neboť telefon v pravém slova smyslu dělá přesně to, co po něm chci - tedy telefonuje, posílá smsky a občas zahraje, když se někdy někde nudím.
EDIT:
A na ostatní činnosti/funkce mám přístroje, které k tomu účelu byly vyrobený. A tak je to dneska se vším. I ty vocasy se cpou do nesprávnejch děr a proto vymíráme..:-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

Kremik píše:... Ale ty sračky navíc, co se do toho exkrementují, ty opravdu nesnáším. Raději nepůjdu s dobou...
Tohle mne taky trochu vytaci, holt je treba po zakoupeni venovat trochu casu a pristroj od kravin procistit. Nedavno jsem si poridil mobil od huawei, tam mi to velmi ulehcili tim, ze vetsinu techto "nezbytnosti" umistili do slozky "uzitecne aplikace". Stacilo prejmenovat na "picoviny" a bylo hotovo :-)

S tim souvisi i dalsi vec ktera mne vytacela u hloupych telefonu. Z principu bylo na ovladani vzdy malo tlacitek, ale vyrobce/operator vzdy zaplacnul jedno az dve nejakou nesmyslnou funkci typu WAP a neumoznil je premapovat na neco jineho. Takze jsem mel na mobilu mimo ciselnik pet ovladacich tlacitek, ze kterych jsem 2 nikdy nepouzil.

Toto byl taky hlavni duvod proc jsem nekoupil jinak povedeny samsung s8 Jedno z mala HW tlacitek zaplacli nejakou otravnou aplikaci bixby a neumoznuji ho premapovat na cokoliv uzitecneho.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#27 Příspěvek od sinclair »

"Nedavno jsem si poridil mobil od huawei, tam mi to velmi ulehcili tim, ze vetsinu techto "nezbytnosti" umistili do slozky "uzitecne aplikace". Stacilo prejmenovat na "picoviny" a bylo hotovo :-)"

Ty si smrtelně vážně myslíš, že tím je to hotovo, vyřešeno? U Huawei?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#28 Příspěvek od termit256 »

sinclair píše:Možná je jádro pudla v tom, že v N6230 žádný SW nepotřebuju??
Je tam jen FW...)
FW je taky software. Je to jen slovickareni. I v dobe tlacitkovych telefonu bylo plus kdyz vyrobce FW udrzoval. jen aktualizace nebyla rozhodne tak snadna jako dnes. Co si matne vzpominam, po prehrani FW mi sly napr. posilat delsi SMS, pripadne zminena diakritika :-), zvysila se vydrz baterie, odstranily bugy apod. Napr. odeslanim obycejne sms s jednim slovem na nektere siemensy se mobil kousnul a pomohlo jen vyndani baterie. Takova sms ani nesla z toho mobilu smazat, musela se dat sim do jineho telefonu a tam sms smaznout (tehdy se ukladaly na sim).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#29 Příspěvek od Artaban001 »

Od svýho telefonu očekávám jen to, že se někam dovolám a sem tam napíšu SMS. Nic víc. Navíc, když mi jej někdo šlohne, spadne a co já vím ještě, mávnu nad tím rukou, půjdu k operátovi pro novou sim (mám paušál) a koupím zase telefon za pár stokorun. Navíc dotykáč nejde ovládat bez toho, abych na něj koukal. Klasický telefon ano.
měl jsem nějakou chvíli dotykáč a tablet - Postupem času jsem zjistil, že jsou to v podstatě stejná zařízení, lišící se jen velikostí. Na tabletu přes USB rozchodím úplně vše, na co jdou sehnat aplikace (SDR, myš, klávesnice, DVB-T televizi a co já vím co ještě).
Já nejsem proti vývoji a inovacím, ale musí mít hlavu a patu.
K těm dveřím - co je to platný, když si to hlídá bůhví co, ale že mají jako jednu z konstrukčních chyb špatně uchycený motorky, který se často překroutí (čela se protočí a šrouby urazí magnety statoru). Bylo by to jiný, kdyby se motorek s převodovkou v kuse uchytil za převodovku a ne za plášť. Čela proti plášti motoru nemají západky - to Němci nedomysleli.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

sinclair píše:Ty si smrtelně vážně myslíš, že tím je to hotovo, vyřešeno? U Huawei?
Proc by ne? Proste mi to nezabira misto na plose takze o tom nevim. Vetsina tech kravin stejne neni schopna fungovat bez vytvoreni uctu a jestli mi v pameti zabira par MB navic je u mobilu s 64GB pameti uplne jedno.

S tim ze tablet je jen mobil s vetsim displejem nelze nez souhlasit. Proto jsem nenasel nikdy potrebu si ho porizovat kdyz vsechno co udelam na tabletu zvladne i muj mobil :-)
Naposledy upravil(a) termit256 dne 30 zář 2017, 17:34, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“