Prodám měřící přístroj PU120

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

podobný byl Metra PU 140 spešl bazmek pro auto-moto elektriku, kromě běžných měřících rozsahů otáčkoměr 0-6000 ot/min a úhel sepnutí kontaktů měl v ekvipáži
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

PUček se dělala celá řada.. :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

jenomže nebyly k sehnání, Metra měla monopol a zásobovala apriori fabriky, servisy, organizace, RTV opravny...pro bastlíře dováželi rusáky, jugoš Iskra nebo produkce DDR, i private pašung z Polska se realizoval
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
midoor
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2010, 02:00

#19 Příspěvek od midoor »

tak pánové, narval jsem do toho baterie a je to uplně mrtvý takže nevim co se tomu stalo, takže tak na výstavu, s tou ručičkou to bylo na místě :?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

konosuke píše:jenomže nebyly k sehnání, Metra měla monopol a zásobovala apriori fabriky, servisy, organizace, RTV opravny...pro bastlíře dováželi rusáky, jugoš Iskra nebo produkce DDR, i private pašung z Polska se realizoval
Vídal jsem je běžně v Brně na tehdejší Třídě Vítězství. :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#21 Příspěvek od elektrosvit »

Pro zkoušku ani není potřeba baterie vkládat, stačí přepnout na příslušný rozsah voltmetru a změřit napětí třeba na tom monočlánku. Voltmetr i ampérmetr pracují bez baterií, ty jsou potřeba jen pro ohmmetr a měření tranzistorů.

Přístroj, který jsem měl v rukou, byl taky KO. Upadlé přívody k měřidlu, přepínač v jiné poloze než knoflík. Po uvedení do původního stavu šlo měřidlo jen do půlky stupnice, při větší výchylce se někde přívod k ústrojí začal přerušovat a ručka kmitat.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

fredis: to byl problém distribuce, ne nedostatku...pak jsem sloužil na vojně (ZVS) se synem obchodního ředitele Metra Blansko a nejednou to sehnat šlo... :)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

Já jen napsal co jsem viděl..
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#24 Příspěvek od danhard »

midoor píše:tak pánové, narval jsem do toho baterie a je to uplně mrtvý takže nevim co se tomu stalo, takže tak na výstavu, s tou ručičkou to bylo na místě :?
Tak sinclairovi slev, jako sběratel ho za 200,- vezme on, nebo já :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

konosuke píše:jenomže nebyly k sehnání, Metra měla monopol a zásobovala apriori fabriky, servisy, organizace, RTV opravny...pro bastlíře dováželi rusáky, jugoš Iskra nebo produkce DDR, i private pašung z Polska se realizoval
Pod tohle se podepíšu - když jsem si chtěl jako kluk začátkem 80. let koupit měřák, žádný pu-čko na pultech k sehnání nebylo, přestože v celostránkový inzerci Metry v Amáru i mnohde jinde jich bylo jak malejch psů. V Elektře měli dederóna UNI 11e nebo UNI 21, rusáka C4143 nebo jugoše Unimer. Skončil jsem u dederóna UNI 11e za 1600 tehdejších Kčs ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#26 Příspěvek od elektrosvit »

UNI11 byl snad i lepší než PUčko, ne? Taky to byla modernější konstrukce.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#27 Příspěvek od danhard »

EKKAR píše:... dederóna UNI 11e ...
Oni dederóni přepadli Polsko ? já myslel, že to byl soudruh Hitler :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

ale, stejně jsme nějak tak vyrostli v tom nedostatku čehokoliv, avomet se postavil z bazarového miliampérmetru a šlo to, dneska mladejm jsme pro legraci tak leda
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Vašku, zklidni hormon, ten UNI je RFT, mám k němu ještě někde originál dojčskej manuálek, pšonská UNITRA - CEMI s ním neměla nic společnýho !!!!

2 elektrosvit - jo, byl modernější i přesnější, ale jako základ byl ruskej (!!!) dvojMOSFET operák. Jeho opravitelnost v případě závady pak byla v tý době naprosto nulová a i v dnešní době náhrada toho ruskýho mrzáka není jednoduchá - i když si myslím, že takovej CA3140 nebo 3130 by vhodnou náhradou MOHL bejt ... Navíc potřeboval napájení - 2x destičkovka 9V plus 1x AA tužkovka pro ohmmetr, bez napájení se nehnul - a ty devítivoltovky (který byly už v tý době docela mastně drahý) dost vyžíral, navíc při měření stejnosměrnejch veličin víc vyžíral jen jednu a na dlouho nepomáhalo ani jejich zaměnění mezi sebou. Já jsem to nakonec vyřešil síťovým zdrojem ±9V s vnějším trafem "do zdi" a baterky jsem do něj dával jen v případě, že jsem ho potřeboval "v terénu". Ty malý metrácký péúčka "jely" na jednu nebo dvě tužkovky a pokud nebyl potřeba ohmmetr, daly se používat i bez nich.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#30 Příspěvek od elektrosvit »

Však UNI11 byl z NDR- VEB Messtechnik Mellenbach.

EDIT: Ekkare, byl jsi rychlejší. Třeba PU160 bez tří tužek taky nejede, spotřeba je však zřejmě menší, články drží druhým rokem.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“