Akumulátor- notebook Asus A552M

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

To nie je pravda. I2C zbernica baterie byva pripojena na KBC v notebooku a komunikaciu riadi jeho firmware. Neda sa tam pristupovat priamo.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jura80 »

Hmm, tvrdí na tom webu, že mu to takhle napsal chlápek z repasovací firmy.

Edit: Ještě to shrnu.

-Počítač s příslušným konektorem nemám a asi by se mně nevyplatilo nějak to takhle řešit.

- Po repasování se kapacita nepřepsala a zřejmě už ani nepřepíše.

- Akumulátor se ale nabíjí na 100% kapacity, a když mně nevadí, že to pořád lamentuje nad prázdným akumulátorem, tak si zase můžu před spaním pustit na 3 hodiny HD film, 5 hodin si na cestách přehrávat hudbu, nebo taky 8 hodin pracovat s textem. Jako na novým počítaču...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jura80 »

Poslušně hlásím, nakonec začínám zjišťovat, že jsem měl víc štěstí než rozumu. Nakonec se kapacita, ku mojí radosti, začala pomalu přepisovat. Třeba při přehrávání videa už to hlásí výdrž přes 1,5 hodiny místo původní sotva 0,5 hodiny.

Takže u notebooků Asus je šanca, že repasování akumulátoru bude bez komplikací.

A tak do roku 2018 přeju bastlířům, ať se jim věci vydaří podle plánů aspoň tak, jako se to nakonec podařilo s tím notebookem.;)
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“