Realtek AC97 kde zohnat ktorý bude fungovať.

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Neviem čo riešite, veď driver je na stránke výrobcu, priamo k MB, aj pre Win XP.
Priamo tu. Je to v ZIP, treba to niekde rozbaliť a spustiť Setup.exe, to je všetko.

Jediná chybička bola, že v názve MSI 8G5GVM2-LS je preklep, malo to byť MSI 865GVM2-LS.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#17 Příspěvek od tiktak1953 »

Nepomohlo po restarte ani spustenie toho ALC 655 ani toho realteka co dal pot palo.To co dal link PP ,to som uz aj ja vcera stiahol a vypisalo aj dnes,ze ten AC97 nie je dobrí .Stiahol sa s nim iba ako aj vcera SOUND EFEKT ,z moznostami :SOUND MEDIA,WIN.MEDIA PL. SOUND RECORDTu je obr.aby ste verili.A ziadny realtek ac97.
---------------------------------------------------------
V okne :Pridat alebo odobrat programy mam v Aktualne nainstalovane programy vypisane :Realtek AC97 Audio 40MB co realtek ac 97 sam nema!!!!Tych 40MB je velmi vela na ovl.zvuku!
-------------------------------------------------
To co sa staihlo nebol de facto zvukovy ovladac ac97 ,a j ked to tam bolo napisane.Neako si poradim ako vzdy,aj ked je to zaujimave a poučne ,ako pise basnik.Ked to ten program DRVER BOOSTER na prvykrat dokazal a na druhy uz nie ,sttiahol to co ja teraz SOUND MANAGER,tak nieco bude s tymi realtek,ac 97 cudne.V PC nemam vir,lebo je len teraz čerstvo instal.win xp.
-----------------------------------------
Neskusi niekto stiahnut ten trealtekac97 z link co dal PPalo,a napise vysledok sem.
Přílohy
Snímek 001.jpg
(278.31 KiB) Staženo 140 x

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od PotPalo »

No, malo by to fungovať, určite si stiahol správny súbor? Mal to byť ten na obrázku, stiahneš ho kliknutím na šípku dole v krúžku.
Že nieje digitálne podpísaný nevadí, treba dať pokračovať v inštalácii. Má 30 MB, to je v poriadku. Dúfam že si to rozbalil celé, nie len to exe, to by samosebou nefungovalo.

V správcovi zariadení vidíš "Audio device" s otáznikom? Klikni naň pravým, daj "odinštalovať"... Potom klikni hore na "Akcia" a daj "Zistiť zmeny hardwéru". Pokiaľ si už ovládač nainštaloval cez setup, následne zistené audio sa samo nainštaluje. Pokiaľ bude tvrdiť že neznáme zariadenie, treba to zrušiť a spustiť ten setup.

Ďalšia možnosť: je zapnuté Audio v BIOSe?
Přílohy
msi.png
(46.23 KiB) Staženo 141 x
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 09 led 2018, 19:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

To by musel mít někdo stejnej zvukovej čip. Ale těch, co vlastněj tak starej stroj, tady moc není.
Woknouze nemám, ale vím, že se u toho dá ve správci zařízení najít PCIID, takže kdyby sem někdo hodil polopatickej postup…

Taky je možný, že máš zvukovku jen špatně nakonfigurovanou.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

PP presne to som stiahol.V spravcovi zariadeni bol otaznik a za nim Multimedialne zvove zariadenie,ktore uz tam nie je,ale zvuk aj tak nie je.Uz aj v hardwar e s ostatnym zariadenim pri zvuku je pripisany po tej instalacii teraz vecer Realtek ac 97.Este budem ked odide navsteva skusat dalej.Zatial vam dakujem,Mal som aj inokedy s tymto ac97 mensie problemy ,na PC DELL 170L to bola hracka par sekund.
Toto si pozrite ,je to teraz stiahnute.
Video ide dobre!Velmi sa mnov v tomto netrapte ,poradit si musim sam ako inokedy,len ak mate vela casu.
------------------------------------------------
Este raz dodavam,lebo som toho vela doleziteho popisal hned na zaciatku ,ze:V tom PC kde ide ten zvuk s HDD č.1. a s HDD č.2 nejde,tak musi byt vsetko v maticnej doske OK.Inac povedane este ze,ked dam HDD č1.do PC tak mi ide aj zvuk,ak dam druhy HDD č.2 tiez cerstvo po instal Win XP ,tak tam sa uz neda ten ovladac.pridat.Z toho HDD č.2 su tie posledne obrazky.som teraz na nom,pisem z neho.Jeden HDD chcem mat do rezervy,tak pre to chcem mat na nom vsetko ak by jeden vypadol.
Přílohy
real.ac97.png
(132.45 KiB) Staženo 144 x

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Tá ikona je v poriadku. Vyzerá to že zvuk je nainštalovaný. Je vpravo dolu ikona reproduktora? Máš na MB prepojky na konektore predného audio výstupu? Nachádza sa na kraji MB, pri PCI slote. Pozri obrázok, tie dva čierne jumpre by tam mali byť, pokiaľ tam teda nemáš zapojený predný panel.

Ešte pozri Ovládací panel -> Zvuk a zvukové zariadenia, karta Zvuk. Ako predvolené zariadenie by tam malo byť to tvoje.

Driver pre grafiku, môžeš stiahnuť tiež z toho odkazu ako som dal. :) V podstate sú tam všetky ovládače pre túto MB.
Přílohy
audio.jpg
Niekedy treba tieto dve prepojky (spodný obrázok).
(47.22 KiB) Staženo 132 x
grafika.png
Tento ovládač stiahni pre grafiku na MB. Tá šípka v krúžku...
(38.11 KiB) Staženo 120 x

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#22 Příspěvek od tiktak1953 »

PP dole na lište ikona repraka nemoze byt preto, lebo to je mozne zaškrtnut v ramecku pri zvukovom zariadeni-vlastnosti ak sa nemylim tym nazvom az ,ked je vypisane ze,zvukove zariadenie existuje.Teraz je tam napisane ,ze "Zvukove zariadenie neexistuje".Este sa ti nechce spat kamarat.
--------------------------------------------------------------------------
Teraz pisem z druheho PC.V tom PC o ktorom je reč ,som taky konektor s prepojkami ako dal obr.nenasiel .
Este raz PP ti musim napisat,ze nic na MB toho PC nie je problem,lebo s jednym HDD ide vsetko na 100% teda aj zvuk,ale ked dam do doho isteho PC druhy HDD,v ktorom ide vsetko okrem zvuku na 100%..Stiahnem nieco pod hlavickov realtek ac 97 ine.Aj PC to pri instalacii vypisal,a ten to rozpoznal asi.Aj ta instalacia po spusteni toho softu je velmi podozriva,uple ina nez ostatnych programov.Pri instalacii do PC s tym softom ide aj nieco .....,to si myslim ja.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 09 led 2018, 21:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PotPalo »

Podľa toho obrázku zo správcu zariadení, AC97 je nainštalované. Niekedy to takto zblbne. V správcovi zariadení daj odinštalovať AC97, potom daj vyhľadať hardware, malo by sa znova nainštalovať, a malo by sa to objaviť aj v tom nastavení zvuku.

Spať chodím tak medzi treťou a piatou ráno.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#24 Příspěvek od dj_rizek »

Nic proti ale XP si nechaj nacpat v případě AC97 ovladače který nefungujou docela běžně, pokud si člověk nezjistí rozebráním co je na desce reálně za čip nechaj si nalhat i jinej kterej pak nejde.

Co mám vyzkoušeno funguje dobře hledání přes ID hardwaru, tam na googlu často zjistí že s tím problémem bojoval i někdo jinej.
http://www.servispckupka.cz/jak_stahnou ... tabazi.php

Co zásadně neinstaluju třeba pro XP je poslední verze ovladačů, často nejdou.

MSI bylo vždy v kelu co se týká podpory a ovladačů, na to bejval lepší ASUS kde ještě dnes jsou ovladače třeba pro win 95 u desek pro PentiumII ale bohužel MSI myslí moc dopředu.

Ta deska je už docela stará asi by chtělo zkusit ovladač z doby kdy byla uvedená na trh, cca 2004.

Co ještě docela funguje jsou ovladače od Della pokud je tam skutečně ALC655
třeba http://www.dell.com/support/home/cz/cs/ ... id=R153492

Ještě blbá otázka v Biosu je zapnutá?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#25 Příspěvek od tiktak1953 »

dj-rizek ,veĺmi si cením co si napisal,lebo je v tom vela pravdy!! Pozrite, ja mam vsetko len co mi niekto zle da ,vyhodi.Tato doska zatial mi sluzi uz aspon 5 rokov,PC je poskladana z viacerych pocitacov,dielov.Ked som PC dostal ,tak na nom bol zadrety fan procaku a nevedel som ho zohnat,iba kupit,tak som druhy prichytil drotom o chladič,a tak je do teraz.Baterky som nemal new tak som dal dve ,a su tam uz tych mozno 5 rokov.ak neverite dam obr.Uz take fany mam,ale nemam cas to menit.Na stole mam dalsi PC co mi niekto polozil pred dom!Je bez zdroja a vsetky kable su odstrihnute.Uz som cast na nom opravil,vela este potrebujem s nim robit.atd.
Na SZ mi poslal jeden z EB aby som si stiahol ovladac WDM A400 co som stiahol ,tiez ukazalo ze nie je podporovany,a pri rucnom instale cez Pruvodce aktualizaci hardware ,sa mi uz ukazalo,ako sa ten ovladac instaluje ,ale zial vypisuje aj po restarte,ze zvukove zariadenie neexistuje!Takze zase nic.
----------------------------------
Ten čip ALC 655 neviem či je na doske,lebo na to treba dobre svetlo a odpojit vsetky kable.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#26 Příspěvek od tiktak1953 »

To je už hokej s tym ovladacom! Urobil som podla teba PP ze som ten ac97 odstranil ,restatroval a potom sa sam instaloval.Uz hlasi aj ze je nainstalovany,.......
tu je obr.ale ,kde je zvuk tam neexistuje zase.Raz ho tam dostanem.Na dnes koncim.vdaka vám.
Přílohy
ac 97 k pouziti.png
(145.54 KiB) Staženo 146 x

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#27 Příspěvek od MetalGod »

Janko, co kdyby sis nainstaloval NoMachine (nástroj na vzdálenou správu) a dal mi možnost se na to kouknout? Nic za to nechci, takhle jsem už tahal pár lidí z průseru a nerad se dívám na to, jak se v tom bezvýsledně plácáš.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od PotPalo »

Ja by som odinštaloval všetky tie drivery na audio, aby to v správcovi zariadení bolo bez ovládača. Potom (po reštarte) by som nainštaloval len ten jeden. Ktovie ktorý driver to zblbbol, keď sa ich skúšalo viacej.

Určite sú tie dve MB rovnaké? Stačí jedno iné písmenko, a už treba iný ovládač.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#29 Příspěvek od MetalGod »

No právě, to bych udělal jako první. Pak bych podle PCIID našel správnej ovladač a ten nainstaloval.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#30 Příspěvek od tiktak1953 »

Nehnevajte sa na mna ,ze som sa ozval az dnes,lebo som robil ine tazsie veci,stale niekto otravuje, a tento vladac som neskusal viac instalovat.Dal som ten HDD do PC co ide vsetko .
MetalGold ozvem sa ti ,vazim si tvoju pomoc,ak sa mi to nepodari.Potrebujem cloveka ,co pozna zapojenie MB ASUS P5QPL-AM,kde nebolo skor nic.hrdza na doske. Nieco podla manualu viem,ale nieco 100% neviem vsetko ,kedze tam skoro nic nebol.
-----------------------------------------
Ako problem vidim 1.)dnes som nahlasil spravcovi internetu ze mi volako ide slabo pripojenie .Internet WIFI mam na dome ,comnohi viete,z neho taham kabel do domu.Kazal mi na dvacat sekund vypnut ích WIFI zariadenie na mojom dome a ze to moze byt potom OK!Aj sa vsetky PC potom v dome zrychlili!§
2.) v pc mam vsetky ovladace na internet zastarale ,nie su aktualizacie naWin XP-SP3 ,co vypisal DRIVR BOOSTER ked stahoval driver zvuku ac97 .Ked stahoval DriverBOOSTER chipset , tak mu to trvalo skoro hodinu!Ovladac AC97 asi 20 minut.
3.) problem moze byt neaktualizovany WnRar!Uz som to raz mal,ked som stiahol aktualizovany WinRar ,tak ovladac sa bez probl.nainstaloval.Aj sa na nete zo stranok hocico stahujeTeraz mam toho vela,neviem fakt co skor.diky zatial.
----------------------------------Co je to to PCIID,ako je k tomu cesta.

Odpovědět

Zpět na „Software“