Zesilovač TIGERSAURUS z RADIO ELECTRONIC Prosinec 1973

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Ne se mnou, ale s Tebou je to těžký, uvědomuješ si to vůbec ještě?

Já tam vidím bod G, vyvedenej jako spoj konců emitorových odporů R28 a R29 pro Q10 a pro Q11.
Spojený konce emitorových odporů, který jsou ve schématu i na desce samostatně vyvedený a samostatně uzemněný.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 22 úno 2019, 17:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#17 Příspěvek od danhard »

A uvědomuješ si, že ten pin s jmenuje G, zrovnatak jako B a H u vstupu, které jdou na zem a tam na tom opravdu záleží ?
A neodpověděl jsi na otázku, to neznáš odpověď ? zase jenom nějaký kecy ?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Nežvaň zase hovadiny. Jsi jako ten hňup TJJSN, co se chytne nějakýho detailu a na něm se točí.
Co mají společného země vstupů s tím bodem G?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#19 Příspěvek od danhard »

sinclair píše: Je tam jedna fatální chyba a to ta, že složitý chladič dvou pouzder TO39 /40409-40410/ zároveň slouží jako propojka jeho kolektoru směrem dál do zesilovače a to je obrovská chyba.
Jo to je obrovská chyba, asi jako když se tahá napájení v DPA přes kolektor na pouzdře tranzistorů. Strčíš tam izolovanej a jsi v řiti :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

To je chyba, která není tady, ale v TigeroSaurusu.
Potíž je v těch věcech, že na obou těch chladičích /upevněných vodivě dvěma šrouby na fólie/ je už docela velkej rozkmit napětí, co svítí všude okolo. A zadruhý tam bez složitých úprav desky nedáš ani jinej tranzistor, ani jinej chladič.
Já to prostě vidím jako velkou konstrukční chybu. Ale možná to byla nějaká americká tradice, aby to šlo jenom takhle a nijak jinak. Já tam nežil, takže nevím. Dodavatel stavebnic jistě měl nějakého dodavatele chladičů a s ním smlouvu - možná to takhle bylo záměrně, aby tam někdo nemoh nacpat něco jiného.
Tady v této konstrukci to naštěstí takhle není.
Kromě toho, originální schéma zapojení této verze vypadá mírně jinak:

Edit: ta chyba s taháním napětí přes chladiče TO39 je v Universal Tigeru, ne v Tigerosaurusu.
Universal Tiger je o celé tři roky starší, než Tigerosaurus.
Později si tu chybu, toho tahání napětí přes celý skládaný chladiče TO39 možná někdo uvědomil.

Každopádně je to ptákovina, ale o to tady nešlo, že?
Šlo o to, odvést pozornost od toho, že jaksi nerozumím tomu, proč je spoj dvou emitorových odporů samostatně uzemněnej :D

Vašku, už jsi s tím fakt trapnej. Je to furt dokolečka.
Někam vlezeš, vybereš si nějaký detail a na něm rozjebeš celý vlákno.

Tohle fórum je fakt specifický. Ještě sem pusťte toho magora z Rožnovské střední a už to bude rozjebaný komplet...
Přílohy
RE_Mar_1973_pg42.jpg
Naposledy upravil(a) sinclair dne 22 úno 2019, 18:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#21 Příspěvek od danhard »

Nikoliv, 40409 a 40410 měly ten chladič už na sobě.
Asis je nikdy neviděl :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#22 Příspěvek od sinclair »

No jejda! Já neviděl věcí!
Třeba jsem v životě neviděl takhle zapšklýho inženýra VUT, co by se sám s dobrovolně snižoval k něčemu takovému, co tu zrovna předvádíš.
Taky hada chcát a koně blít jsem neviděl. A americký tranzistory RCA rovnou s chladičema, co nešly koupit ani u Conrada. Ony tam ostatně nešly koupit ani ty stavebnice, nikdy jsem tam nic od SWTPC neviděl. To by byl jinej poplach, kdyby se tam objevila americká stavebnice, co je schopná dávat až 350/8.
Co já neviděl věcí! A už taky neuvidím a někdy jsem tomu i rád.
Třeba tomu, že už nikdy neuvidím Tebe, takže nebudu muset hodinu poslouchat Ty Tvoje sebestředný kydy..

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#23 Příspěvek od danhard »

... sebestředný kydy.. :lol:

Tady máš jeden "ukradenej" obrázek, ty moje vyfotím, až je přivezu ze skladu.
https://music-electronics-forum.com/att ... 1258435785
Naposledy upravil(a) danhard dne 22 úno 2019, 18:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Leošu - na tohle budu parafrázovat Hilla z doby relativně nedávný (cca 2 roky) a ani on to neměl ze svý huby - ale ukrad to (v úmyslu čistě kladným a chvályhodným) z jistýho nejmenovanýho filmu :
VAŠE VELIČENSTVO, NEDEJTE PRCHLIVOSTI CLOUMATI VAŠÍM MAJESTÁTEM ... neboli nerozčiluj se, rozčilováním se akorát škodíš svýmu zdraví pro blbost druhejch ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#25 Příspěvek od danhard »

sinclair píše:To je chyba, která není tady, ale v TigeroSaurusu.
Potíž je v těch věcech, že na obou těch chladičích /upevněných vodivě dvěma šrouby na fólie/ je už docela velkej rozkmit napětí, co svítí všude okolo. A zadruhý tam bez složitých úprav desky nedáš ani jinej tranzistor, ani jinej chladič.
Můžeš to na tom spoji TigeroSaurusu ukázat ?
Obrázek
A tady je to pro Universal Tiger. Jediné, co je zapotřebí při výměně za něco jiného, je propojit ten spoj drátkem, to by měl zvládnout i začátečník, ale asi je to moc na šulína, který zaplňuje toto fórum sebestřednými kritickými elaboráty na půl stránky a přitom neumí odpovědět na primitivní otázky týkající se zjevných chyb :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#26 Příspěvek od danhard »

sinclair píše: Každopádně je to ptákovina, ale o to tady nešlo, že?
Šlo o to, odvést pozornost od toho, že jaksi nerozumím tomu, proč je spoj dvou emitorových odporů samostatně uzemněnej :D
Vidí snad někdo, že by ve schema TigeroSaura, o kterém byla řeč, zemnil bod G spoj dvou emitorových odporů ?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“