Cistenie DPS ultrazvukom

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

rnbw- já se zase denně setkával s tím, že oxidace zničila napřed součástky, na nichž byla nejvyšší kladné napětí- typicky piny konektorů displejů, na kterých bylo vyvedeno napětí Vled+ (tohle napětí bývá podle typu telefonu někde mezi 10 - 20V- v telefonu je zvyšující měnič). Proto je po oxidaci jednou z nejčastějších závad nefunkční displej.

Kvicala- jo, jakmile je kapalina kyselá (což ten lák z okurků pěkně splňuje :D ), tak je to potom fičák. A uhnilé vývody součástek, to je to, co se lidem blbě vysvětluje. Laik vždy odpoví- "tak to tam připájej znova". Nedokáže pochopit, že už často není co (vývod uhnil) a k čemu (ploška uhnila).
Navíc u BGA obvodů člověk ani neví, jestli je některá kulička rozpadená nebo ploška pryč, musel by všechny BGA obvody odpájet. Občas pomůže zapastování a přepájení, ale často ani to.

A kousky skelných vláken jsem vždy z prstů dlabal injekční jehlou. Kupuji je po desítkách, kus za korunu. Vypadám pak jak totální smažka, když si beru 50 jehel a 20 sříkaček :D .
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#17 Příspěvek od Mysteri »

Pri čistení ultrazvučkou sme vyberali z dosky vždy kryštál/rezonátor, lebo sa občas stalo, že to neprežil.
Stávalo sa mi bežne, že mi doniesli registračnú pokladňu obliatu pivom, prípadne kofolou. Už o dva dni boli cínové spoje zelené a tie kofolové vyzerali, akoby tam natieklo lepidlo... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“